Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Khamsin odpad!

Proč odpad? Je to snad proto, že romantické filmy opravdu nemusím? Nebo jsem snad "divnej", když mě nebere náprava středoškolského sígra silně věřící slušňačkou, přičemž z každé scény ukapává přeslazenej med? Pardon, ale tohle bylo až úchylně sladké a naivní, že jsem neměl dostatek sil to dokoukat. Jinak, než odpadem, to opravdu hodnotit nemohu a 73% zde na csfd? Nechápu proč..... ()

Kotsour

Pojďme si společně pobrečet nad filmem, ke kterému napsala scénář třicetiletá tlustá prasnice, která nikdy neměla sex. Nechutný slizoun s rádoby hezkým úsměvem a přirozeným sexappealem se zamiluje do holky, která doma jenom uklízí a se setměním zatahuje rolety, aby jí náhodou neovlivnil vnější svět. Je to láska jak blázen, jenže naše milá jeptiška má rakovinu (ironie osudu)... no, dál asi nemá cenu cokoli říkat, asi je všem jasné, čeho budete dále svědky. Prázdná slova, velká gesta, rádoby dojemný příběh a nechutné klišé, mířené na naivní čtrnáctky a zhrzené třicítky. Hnus. Chcete-li ale dostat holku, nakupte popcorn a koukněte s ní na tohle. Pokud si nebude myslet, že jste gay, je vaše. ()

JohnVodka

Laciná spřeslazená slaďárna, sladší než cukr. Opravdu kýčovitá záležitost, o hereckých výkonech se radši ani nebudu rozepisovat, byl to děs. Nevím kde to těch 70% vzalo. Nevěřil jsem tomu filmu ani nos mezi očima a říkal jsem si kam až to může zajít dál. Ta hvězda je z milosti...bohužel, ten film mi nedal nic co bych už jinde neviděl. ()

e(l)a

Pravda, romantika jako blázen, nicméně ono je to taky občas potřeba:-) Velmi dobře zahrané, narozdíl od většiny obyčejných romantických komedií to má myšlenku, což se zvlášť v tomto žánru velice cení. Ona si stojí na svém, nenechá se vyprovokovat, on je evidentně zaskočen jejím klidem. Jo, pěkný romantický film a malinko něco víc:-) ()

m0lL!sS

Na doporučení mého kamaráda jsem se jednoho krásného sobotního odpoledne rozhodl zalézt do postele a pustit si film A WALK TO REMEMBER...Přes (z mého pohledu) trošku rozpačitý začátek, který jsem vnímal spíše jako směsici AMERICAN PIE a HIGH SCHOOL MUSICAL, jsem byl velmi příjemně překvapený již v okamžiku zbližování ústřední dvojice, zvláště pak ve chvílích, kdy se Landon začínal projevovat jako charakterní člověk....Říkal jsem si, další sladká romantika, která mě nemůže ničím překvapit...ALE...mýlil jsem se a jsem za to upřímně velmi rád. Od zlomového okamžiku, kdy Jamie svěřila svému milovanému trpké tajemství, získal příběh teprve to správné "dramatické napětí"...Landon se ukázal jako naprosto úžasný, trpělivý a láskyplný člověk, který se Jamie ještě před jejím "odchodem" pokusil splnit její veškerá přání...Výborný film, který není založen pouze na romantice...PS: skvělý soundtrack... ()

playboy_05

grázlík se zabouchne do starý panny , která vypadá jako by právě vylezla z kláštera...film jako celek funguje dobře, nebýt to tak nechutně přeslazené, možná bych byl ochotný dát romantice i vyšší hodnocení ()

DadysGirl

Co to se mnou je, že poslední dobou koukám na samé dojáky a řvu u nich jako malá?! Jasně, amíci to trochu přehnali s vírou a až moc rychou a neuvěřitelnou proměnou toho fracka, ale jinak... Láska o které všichni sní (až na ten tragickej konec)... Mandy nemusím, ale podala to dobře... No pokud si chcete poplakat nad tragickou láskou dvou mladých lidí... ()

Judy24

Tak já nevím, taky si občas ráda pobrečím, ale tohle mě nebavilo. To jejich zamilování jsem nepochopila, říkala jsem si jenom: "Proč?!" Neměla jsem z toho prostě dobrý pocit, jenom ohromnou tíhu, únavu a depresi, kterou způsobovala základní pointa příběhu a na kterou mám bohužel už vyslovenou alergii. Jestli si chcete opravdu vážně poplakat, tak si to klidně pusťte, ale jestli máte na 98 minut plány s někým zajímavějším, než je balík kapesníků, vyhněte se Dlouhé cestě obloukem. ()

beso74

Nezabudnuteľná cesta, ktorú si pamätám už 10 rokov, odkedy som ju videl prvý krát, cesta s happyendom bez happyendu. Príbeh, ktorý sa môže prihodiť kdekoľvek, komukoľvek a kedykoľvek, akurát, že závisí na konkrétnom človeku, ako sa zachová... Pre ľudí s podobnou skúsenosťou to nemôže byť ináč ako za 5, hviezdičiek, samozrejme. ()

create

Osudy dvou školáků, kteří se ze začátku neznají, ale jak už divák od prvních 10 minut předpovídá, tak se seznámí, on se do ní zamiluje, ona po nějaký době do něho a žili spolu šťastně až do smrti... Něco vám to připomíná? Ano většinu romantických filmů, který takto končí. Ovšem tentokrát to není ten případ. V půlce filmu, kdy je divák zatažen do běžné romantické dějové linie se ovšem všechno změní v pěkné drama, kde soucítíme s Shanem Westem v hlavní roli, který se ocitá ve vážné životní situaci. Příjemný film s příjemným prostředím, já jsem se bavil a film si užil. Dávám podle mě zasloužených 5/5. ()

Pampa

Spoiler: Ještě před japonskýma a jihokorejskýma středoškolskýma filmama o umírání "letělo" tohle. Někdo prostě má tento žánr rád. Čtyři hvězdy z nostalgie. ()

snake

Přesto, že schéma filmu není nijak převratné, příběh je duchaplný a citově dosti hluboký.Film též prohlubuje zjištění, že hlavní hrdinka trpí leukémií.Pěkně zfilmovaný námět. ()

unrocker

Opravdu tak tohle je snímek u kterého člověk neví jestli má brečet dojetím nebo se smát tomu jak je život vrtkavý... PROSTE a jednoduše SKVĚLÉ!!!! ()

vlKousek

Možná klišé, když se špatňák zamiluje do vzorňácký holky, ale také možná něco víc.Tenhle film má duši. Ale každopádně je to film, co dle mého stojí za kouknutí, ikdyž se asi neubráníte dojetí na konci...Fakt smutnýýý ()

LuNaj

Tady je to snad samý citový pařez. Všude vidíte klišé, kýč a snůšku keců. Proč se to ale točí? Lidem se to líbí, tak nám to nechte a vy se jděte dívat na kraviny typu Pretty Woman nebo Hříšný tanec. ()

hackstolle

80% za hezke zpracovani, ale co si budeme povidat, od zacatku je videt, jak to vsechno dopadne. Pustte si ho ...., hmmm vsak vas napadne pri jake prilezitosti.) ()