V roku 1955 vkráčal drsný, vyziabnutý gitarista, ktorý si hovoril J. R. Cash (Joaquin Phoenix) do vtedy ešte neznámych Sun Studios v Memphise. Tento okamih mal neskôr nezmazateľný vplyv na vývoj americkej kultúry. Za pomoci úderných akordov a hlasu, ktorý bol hlboký a temný ako noc, privádzal Cash s obrovskou intenzitou na svet piesne o zármutku a bolesti, ktoré boli odvážne, plné skutočného života a líšili sa od všetkého, čo malo dovtedy publikum možnosť počuť. V ten deň odštartovala úvodná etapa dlhej kariéry Johnnyho Casha. Okrem toho, že prišiel s priekopníckym a originálnym zvukom, ktorý sa neskôr mal stať inšpiráciou pre rockové, country, punkové, folkové i rapové hviezdy, vydal sa tiež na cestu dramatickej osobnej premeny. Počas najdramatickejšej etapy svojho života – v priebehu ktorej stál tvárou v tvár svojim démonom, bojoval o lásku, ktorá mu pomohla odraziť sa odo dna a naučil sa balansovať  na tenkej hrane medzi skazou a spásou – zmenil sa zo sebadeštruktívnej popovej hviezdy na kultového „Muža v čiernom“... (TV JOJ)

villon17

Jak jsem již mnohokrát řekla, biografické filmy o skutečných lidech zbožňuji. Joaquina si ihned musím přidat do topky. A hlavně jsem se dozvěděla spousty věcí, jako např. že Folsom blues je Cashova záležitost. Nahlédla jsem do doby širokých, 3/4tečních sukní s květovanými vzory a se zasněným pohledem jsem se dívala jak na film, tak na mámu, která znala snad všechny postavy a zpívala dávno zapomenuté písně. ()

zablaga

When i was arrested i was dressed in black....Film vďaka, ktorému som si zaľúbila Johnnyho Casha, získala úctu k Reese Witherspoon a utvrdila sa v úžasnosti Joaquina Phoenixa. Skvelé piesne:) ()

Ajinka126

OMG! Fantastický Joaquin a perfektní Reese, která si právem odnesla Oscara. Skvělé zpracování filmu. Johny Cash si Joaquina vybral dobře! 95% Jenom poznámka.. pusťte si to v originálním znění, neboť některé naše české dabérky to jaksi neumí a kazí mi dojmy. ()

khedy

Úryvek ze života jedné z největších hudebních legend 60. let Johnyho Cashe, nám ve 130 minutách uzazuje velmi poutavý příběh s naprosto skvělými hudebními scénami, jejižch hudba a texty byly natolik oslňující, že jich tam mohlo být klidně ještě o něco víc. Po prvním shlédnutí hodnotím 90%. ()

Angerr

Film je životopisem amerického countryového zpěváka Johnnyho Cashe (zemřel v roce 2003), hlavně období jeho úspěchu. Pouze několik chvil v úvodu je věnováno jeho dětství, jehož vliv, zejména otcův, na zpěvákovu osobnost je posléze jedním z hlavních témat filmu. Pak následují taktéž rychle probrané hudební počátky a zbytek filmu se již odehrává v době Cashova hudebního úspěchu, na koncertních vystoupeních a během jeho osobních vrcholů i pádů. Zpěváka obdivuhodně ztvárnil herec Joachim Phoenix (předchozí velká role ve filmu Gladiátor - římský císař). Zarputilost, zaujatost a tvrdohlavost, a přece křehkost a veliká zranitelnost osobnosti, kterou Phoenix v Cashovi předvádí, mi stále připomínala Roberta de Nira v jeho nejskvělejších rolích, zejména v Zuřícím býkovi. Tomuto Scorceseho veledílu se také "Walk the Line' podobá, a přestože kvalit originálu nedosahuje, několikrát záměrně citově vydírá, mně se na první podívání líbil ještě víc než Býk. Doufám, že má Phoenix před sebou skvělou hereckou budoucnost. Velká délka filmu vůbec nevadí, je totiž protkána bezpočtem skvělých Cashových písní a to nejen na koncertech, kdy je Cash zpívá, ale i jako pozadí ostatních scén. Hodně písní mě strhlo a měl jsem chuť pokyvovat se do rytmu, jako na koncertě. Takhle má vypadat hudební film. 10/10 Poznámka k nepřeloženému titulu: 'Walk the Line' je název jedné z Cashových písní a znamená 'Uklidnit se', 'dát se do kupy'. ()

ledzepfan

No nic moc -Johnny Cash byl frajer jakého jen tak nenajdete a o tomhle frajerovi amici natočili dost průmněrný film-snad žádný herec mi typově nesedí k postavě kterou hraje(i když všichni hrajou docela slušně a občas i nadprůmněrně)od naprosto příšerného představitele Elvise(s toho jsem fakt rostl)až po samotného Phoenixe který hraje jako o život ale rozhodně to není takový kus chlapa jako Johnny--nejvýrazněji a nejpřesvědčivěji působí R Whiterspoon-tuhle herečku ale z nějákého důvodu nemůžu snést takže i když byla dobrá pořád mi tam vadila(to je ale jen můj problém)--celý film se drží zavedených pravidel a ani se nesnaží vymyslet něco nového,prostě vám to odvypráví jak to leží a běží a tím to hasne--žádné otázky pro diváka žádný náznak provokace ---pěkné,milé,nemastné,neslané ()

Philippa

Už bylo hodně řádek popsáno o Walk the line. Já za sebe musím říct ,že mě film dnes krásně pohladil. Jako celek působí naprosto dokonale. Drama ,hudba ,romantika to je přesné. A ta pátá * je za ten konec a je mi jedno jestli jsem to snědla i s navijákem ,protože já po takovém konci šíleně toužila. No a Reese? Musím uznat ,že hnědé vlasy jí doopravdy moc sluší....:) ()

Kryton

Herecké duo Phoenix - Witherspoon je radost pozorovat i poslouchat. Toho Oskara bych dal i Phoenixovi. Cash je tak u něho naprostým vtělením. P.S.: Díky tomuto filmu jsem si oblíbil jeho muziku. ()

themic

Film vypovídající o Johny Cashovi, který je opravdu dost věrný..! Až po sedmi letech zjišťování, se tento film natočil a taky to stálo zato..! Phoenix a Witherspoon GOOD!!.. ()

JimWayne

Vynikajúci životopisný film o takej hviezde ako bol Johny Cash.Výborný výkon Joaquina Phoenixa a Reese Witherspoon za ktorý bola Reese odmenená Oscarom len nechápem prečo Oscar neskončil aj v Joaquinových rukách, jeho výkon sa určite rovnal, možno bol aj lepším ako Jamie Fox v Rayovi.95% ()

Krissty

"Hello, I'm Johnny Cash." Když jsem viděla, že v hlavní ženské roli vystupuje Reese Witherspoon, kterou jsem doposud znala jen z Pravé blondýnky, říkala jsem si, že to přece nemůže být tak super film, jak všichni píšou.. Stačilo ale několik scén a pochopila jsem. Reese mě opravdu příjemně překvapila..spíš mě vážně nadchla! A o Joaquinovi ani nemluvím! :) Předvedl něco fantastického, pro mě bezpochyby svůj nejlepší herecký výkon. Má úžasný hlas, nikdy bych neřekla, že tak úžasný herec může ještě navíc tak skvěle zpívat! A to nebylo jediné, čím mě dostal. Jeho gesta, hlášky, mimika a celkové vystupování, to bylo něco fantastického! I Ginnifer Goodwin byla skvělá, naprosto jsem s její postavou soucítila. Když k tomu ještě přidám chytlavý a zajímavý příběh country legendy Johnnyho Cashe, tak snímek prostě nemá chybu.. Pro mě jednoznačně ten nejlepší hudební a zároveň nejlepší životopisný film, co znám. Po shlédnutí tohoto filmu musím vždy Joaquina poslouchat ještě několik dalších dní a také jsem si díky němu oblíbila Johnnyho Cashe! -- "Promiň, prostě se to stalo.." - "Prostě se to stalo? Chodíš v černým, protože jsi nic jinýho nesehnal? Máš styl, protože líp hrát neumíš? A chtěls mě políbit, že se to prostě stalo? Měl by jsi už někdy konečně uznat svoje zásluhy.." ()

zdepapepa

Sice trochu přikrášlený "záporáky" nebo moudry, přesto ale velmi poutavý příběh. Zejména pro člověka, kterému se hrané žánry a celkově tvorba Johnny Cashe líbí. Smekám před Reese Witherspoon a Joaquinem Phoenixem, že se vše doopravdy naučili a nehráli na playback. Těžko se mi objektivně hodnotí hudební scény, mám pro ně tak trochu slabost. Herecké výkony byly na jedničku. Vůbec by mi nevadil druhý díl v podobě let 1968-2003 (i přesto, že zde to už bylo zmíněno textovm medailonkem). ()

agentmiky

Sakra, tak tohle se hodně povedlo! James Mangold je vždy zárukou kvality, ale životopisné filmy jsou většinou fakt mimo mě. Johnny Cash a jeho životní cesta mě ale nakonec nalákaly! Kastingově jeden z nejlepších žánrových příspěvků, Phoenix všechny ostatní zastínil, do role Cashe se vžil na 120 procent :) Plus k tomu všemu legendárním písničkám tohoto hudebního génia vtiskl novou autentickou tvář, vůbec jsem nevěděl, že má Phoenix takový hudební cit. Takže vůbec nechápu, že si nedošel pro toho Oskara, fakt krádež za bílého dne. Whitherspoon mu zdatně sekundovala, chemie mezi nimi fungovala (aspoň jí Oskara dali). Líbilo se mi, jak se film nevěnoval jen těm světlým momentům jeho kariéry, ale ukázal naplno, že popularita přináší i svou temnou stránku (drogy, nevěra). Jak hudební filmy moc nemusím, tak tohle mě opět utvrdilo v tom (společně s Bohemian Rhapsody), že i takto zaměřené filmy mají něco do sebe, pokud se natočí tak mistrně. 8,5/10 ()

Adman

__Johny R. Cash, slavný to muzikant 60. a 70. let minulého století, dobýval svými skladbami co měly šťávu a uměly člověka rozhýbat celý svět. Film je právě o tomto hudebním totemu ve své době slavným jako například The Beatles. Pocházel z průměrné rodiny statkáře a farmáře. Měj jednoho staršího bratra, kterého měl otec viditelně radši. Stále Jacka vyzdvihoval a Johnyho (J.R.) ponižoval, což si budoucí hrdina dívčích srdcí bral jako dítě samozřejmě moc k tělu. Postupem času, jak člověk stárne a dospívá, se s tím samozřemě nejak vypořádá, ale psychyckou újmu má nadosmrti. Jednoho dne, se nešťastnou náhodou Jack zraní při řezání dřeva na cirkulárce a krátce na to zemře. Otec nese ztrátu oblíbeného syna velice těžce a ba co hůř, nepřímo za to dává vinu právě Johnymu. Z mládí se sraženým sebevědomím se nakonec Johny ožení, odstěhují se od rodičů a mají dvě děti. Nežijí si moc slibně, mají málo peněz a na zaplacení nájmu také občas nestačí. Už už ho chce manželka zavést zpět k rodičům, kde by bylo o práci postaráno, když Johny Cash objeví nahrávací studio, kam ho po pár zkoužkách "vezmou" a natočí mu prvních pár nahrávek. Okamžitě následovala díra do světa. Stal se známým hudebníkem a začal se svým bandem koncertovat po celých státech, nahrávat další desky a užívat si života jak se patří. K veliké kariéře patří, většinou a bohužel neodmyslitelně, drogy. Jde to s ním hodně z kopce, na drogách začíná být závislý a občas se mu užívání vymyká z rukou. Je to hodně vidět na jeho chování. Joaquin Phoenix, který ztvárnil Johnyho R. Cashe se své práce chopil naprosto znamenitě. Věřil jsem mu každý záchvat, každou větu, každé slovo. Je výborně vidět jeho proměna k horšímu a pak zase zpět. Díky své muzice se seznámí také s dobrou zpěvačkou, June Carter, která se s ním poprvé setká v zákulisí jednoho z prvních koncertů, kdy se ji zamotá kus šatů do Johnyho kytary. Časem se dají dohromady a vyrážejí na koncertní turné. Reese Witherspoon, která hraje June Carter zde hraje také výborně, jen jí bylo škoda na Pravou blondýnku, tím u mně jemně klesla. Johny Cash jak přičuchne ke slávě tak se snaží dohnat to, co v mládí promeškal. Začíná si užívat kde se dá a jak se dá. Dost podlehne drogám a alkoholu. Zároveň se (stále ještě ženatý) nestydí za otevřenou přízeň k June Carter, která ho stále odbývá, ale ve skrytu duše pro něj má zvláštní místo. Johny se pod vlivem chová nepředvídatelně a jak nevychované dítě, kterému je vše okolo jedno. Nejednou jsem se nad tím dost pozastavil. Ze závislácké krize ho dostane June se svou rodinou. Starají se o něj až nakonec přestane a dá se trošku dohromady. Za pár let začnou opět koncertovat a tvořit skvělou a chytlavou muziku, která umí zvednout náladu. Hudba: T Bone Burnett.__ Jde o biografii slavné hudební hvězdy, která to asi jako většina z nás neměla v životě lehké. Porovnávání mi nepřísluší, ale napíklad film Edith Piaf mě zasáhl mnohem více. U Walk The Line byla vybraná skvelá muzika. Oslovila mě natolik že si minimálně koupím soundtrack a bůhví jestli si nekoupím i pár alb od Johnyho Cashe. James Mangold se s tím popral vskutku znamenitě. Smekám. Jen by tomuto tvůrci možná slušel jiný žánr. () (menej) (viac)

Greg

"Marry me, June. - Oh please, get up off your knees, you look pathetic." Jeden z mála povedených životopisných filmů, které jsem zatím viděl. Tím spíše ale vyniká jeho krása, zejména herecké i hlavně pěvecké výkony hereckých hvězd Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon. Od doby, co jsem film viděl, si totiž občas poslechnu i Johnnyho hudbu... Režisér filmu James Mangold dokázal fanouškům Johnnyho Cashe, že počáteční obavy z jeho obsazení na post režiséra filmu byly zcela zbytečné. Některé ohlasy na film říkají, že je Johnny vykreslen příliš jako alkoholik a nezodpovědný člověk, ale podle mě takový jeho život mohl být. Nehodnotím ale jeho život, ale film... A ten se povedl skvěle, přes režii, kameru, soundtrack, scénář a herecké výkony nejen hlavních hrdinů. Film jsem viděl až po tom, co za něj Reese získala Oscara, takže jsem měl velké očekávání - ale zklamán jsem vůbec nebyl. ()

frashmaker

Důstojný film o jednom z nejlepších hudebníků všech dob. Johnny Cash nebyl člověkem, který svojí hudbu propracovával do nejmenšího detailu, zpíval co cítil a tím si získal tolik lidí. A snad i jeho prostřednictvím si mě získala i Reese Witherspoon, kterou jsem dřív neměl vůbec rád a JoaqimPhoenix, o kterém jsem pro změnu nevěděl vůbec. Když jsem se dozvěděl, že sami všechno nazpívali a nástroje nahráli taky sami, tak jsem nevěřícně zíral. Poznal jsem hned, že nezpívají hlasem originálu, ale že by tak činili oni sami se mi ani trochu nezdálo. O to více si však jejich výkonu cením. Cash byl, je a bude největší osobností americké hudby nejen pro mě, ale i pro mnoho jiných lidí po celém světě a způsob, jakým byl převeden jeho život na filmové plátno mi příjde famózní. Jen mě mrzí, že se sám mistr se svojí chotí nedožili premiéry tohoto filmu. Zajímal by mě jejich názor. Pokud na to však koukali někde z obláčku, který byl 5 stop nad zemí a stoupal, určitě jim srdce zaplesalo radostí. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix

01.04.2006

Se životopisnými snímky se poslední dobou roztrhl přímo obrův pytel. Kinohity Frida, Walk the Line, Capote, Ray a starší neméně úspěšné Doors, Elvis Presley nebo Great Balls of Fire! se prostě musely… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)