V roku 1955 vkráčal drsný, vyziabnutý gitarista, ktorý si hovoril J. R. Cash (Joaquin Phoenix) do vtedy ešte neznámych Sun Studios v Memphise. Tento okamih mal neskôr nezmazateľný vplyv na vývoj americkej kultúry. Za pomoci úderných akordov a hlasu, ktorý bol hlboký a temný ako noc, privádzal Cash s obrovskou intenzitou na svet piesne o zármutku a bolesti, ktoré boli odvážne, plné skutočného života a líšili sa od všetkého, čo malo dovtedy publikum možnosť počuť. V ten deň odštartovala úvodná etapa dlhej kariéry Johnnyho Casha. Okrem toho, že prišiel s priekopníckym a originálnym zvukom, ktorý sa neskôr mal stať inšpiráciou pre rockové, country, punkové, folkové i rapové hviezdy, vydal sa tiež na cestu dramatickej osobnej premeny. Počas najdramatickejšej etapy svojho života – v priebehu ktorej stál tvárou v tvár svojim démonom, bojoval o lásku, ktorá mu pomohla odraziť sa odo dna a naučil sa balansovať  na tenkej hrane medzi skazou a spásou – zmenil sa zo sebadeštruktívnej popovej hviezdy na kultového „Muža v čiernom“... (TV JOJ)

LEGACY

Abych tak byl upřímný životní příběh Johnnyho Cashe mi dlouho unikal a ostudně bych vám před měsícem nebyl schopen povědět kdo to ten Cash je. Nyní je to jeden z mých oblíbenců, co se týče hudby i životní dráhy je to sympatické a zajímavé. Zrovínka mám dost těžké období a jsem opojený několika litry alkoholu, jež Cash aplikovat taky, což mi dodává jistý optimismus. Neumím si představit ztratit bratra v útlém věku, zdá se, že to byl jeden z hlavních milníků v Johnnyho životě, no a ve Phoenixově jakbysmet. ()

Sany33

Walk the Line nie je film určený pre široké spektrum divákov. Veľké množstvo z nich možno odradí, že ide o speváka country hudby. Ja osobne country nemám v láske, doslova ho neznášam, ale hudba Johnny Casha sa nedá šablónovito označiť ako obyčajné country. Je to hudba plná bolesti, smútku, ale aj radosti zo života. Cítiť v nej divokosť, ale aj nežnosť v srdci muža, ktorý miloval čiernu farbu. Hoci to môže znieť ako klišé, Johnny Cash žije ďalej vo svojej hudbe. Walk the Line nám ukáže, ako sa Cash stál slávnym a ako veľmi miloval ženu, o ktorú bojoval dlhé roky. Mangold sa nesnaží nasilu moralizovať, chce iba ukázať, akú dôležitú úlohu v živote Johnnyho Casha zohrala láska a hudba. A to stačí na to, aby sme Walk the Line mohli zaradiť medzi kvalitné filmy, ktoré si určite zaslúžia našu pozornosť. 78% ()

liuk

Walk the Line je moc pěkná sonda do let Cashovy největší slávy, ale pravděpobodně i dob, kdy si sáhl až na dno. Phoenix je skvělý a občas jsem si připadal jako v dokumentárním filmu s archívnimi záběry samotného Cashe, a to nejen na výborně udělaných koncertech, kterých rozhodně není pomálu. Dost jsem se bál, že mi bude Reese Witherspoon vadit, ale překvapila mě, když se nepitvoří, tak je to opravdu fajn holka. Vyvrcholením celého díla je nádherný konec, jak vystřihnutý z romance podle Rosamundy Pilcherové, jenže tohle napsal opravdu sám život. Velmi doporučuji všem, i těm, kteří žánrem country opovrhují, Cashovo country je totiž nadžánrové. Verdikt: 4,5* ()

smolicek04

Po zazretý filmu som si uvedomil že sa to kľudne može stať hocikomu z nás! Walk The Line je príbeh ktorí sa odohráva v 50 rokoch ktoré boli určite dobou muziky. Joaquin Phoenix zahral svoju rolu skutočne dokonalo no nesmiem zabudnúť aj na Reese Witherspoon našu ( Pravú blondínku ) ktorá ako som zistil má nádherný hlas. ()

homerr

Skvělé herecké duo Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon, které to zde neuvěřitelně sluší, plus uvodní scéna z věznice při které mě běhal mráz po zádech, to jsou velké klady tohoto filmu. Jo a taky vytrvalost se kterou Johny 40x žádá Jun o ruku. Hudbu jako takovou moc nemusím, ale Ring on fire je i po letech stále dost dobrá pecka ()

strelenaL

Naprosto úchvatný film. Skvělé písničky legendárního Johnnyho Cashe. Jen je škoda Joaquina Phoenixe..byl to zatraceně dobrý herec. Reese byla úžasná ztvárnila postavu June velmi dobře. Určitě to za shlédnutí stojí. ()

MI-380

Další z velkého procenta muzikantů, kteří opustili tu správnou "line" a málem se nechali převálcovat svou slávou. Pěkný příběh, slušná snaha o napodobení Johnyho basu. Pro zavilé odpůrce country názorný příklad známého faktu, že hudba je buď dobrá nebo špatná, bez ohledu na žánry. 80%. ()

Ravi

Tento film mě oslovil, ačkoli jsem podobných snímků skeptik. Strhující výkon herců zde zastiňuje režii i scénář a zcela jiným způsobem podává příběh dvou lidí na hudebních prknech, kteří k sobě našli cesu a vyprávějí neobyčejné životní osudy. Hudební doprovod i zvuk sedne jako prdel na nočnk. Jediné, co mi scházelo, byl malý kousek kontextu a jak už to u takových filmů bývá, kontakt s okolím. V tomto žánru jeden z nejlepších snímků, velmi doporučuji s hodnocením 90% = 5/5 ()

Puyi

Snímek o začátcích kariéry největšího country zpěváka vůbec. Film, díky kterému jsem si velice oblíbil hudbu Johnnyho Cashe a June Carterové. Děj tohoto filmu vypovídá o ne zrovna šťastných, ale i o pár šťastných životních (některé události mě opravdu zaujaly…) příhodách tohoto zpěváka, kterého ztvárnil Joaquin Phoenix a roli zvládl naprosto neskutečně, tedy alespoň z mého pohledu. Jeho skvělý hlas a celkově dokonalé vystupování (výrazy, gesta, vystupování, ...), vážně si ani neumím představit, že by roli zvládl někdo jiný lépe. Jediné, co mě ohledně Joaquina a tohoto snímku netěší je to, že nebyl oceněn za svůj výkon Oscarem. V roli životní lásky Johnnyho Cashe, June Carterové, se objevila Reese Witherspoon a přiznávám, že její obsazení ve filmu mě původně nemálo nelákalo, ale role se chopila úžasně a vysloužila si tím nejen můj obdiv (který je tedy poměrně značný...), ale hlavně zaslouženého Oscara (aspoň někdo no). Skvělá ovšem byla i Ginnifer Goodwin jako Johnnyho první manželka. Ve filmu je pro mě spousta nezapomenutelných scén, hlavně, má oblíbená, Johnnyho vystoupení ve věznici (tuto scénu si pouštím dodnes a to velmi často) nebo nahrání vůbec první desky Cashe a také spousta skvělých hlášek (hlavně od Joaquina, tedy vlastně Johnnyho), na které vzpomínám… No, každou chvíli… Film má skvělý spád a velmi dobrou, příjemnou atmosféru... Pro mě naprosto dokonalý film a můj nejoblíbenější. Kdybych mohl (což tedy bohužel nemůžu..), určitě bych dal i více než jen 5*!!! Škoda no... :) PS: Pořád tajně doufám, že hodnocení tohoto filmu půjde postupem času ještě alespoň o trochu nahoru, ale bohužel to vypadá, že už asi ani ne. ()

WincKruspe

Když je dobrý obsazení, dobrý námět, tak to jde samo. Nevím co vytknou, akorád mi občas trochu vadilo jak Joaquin trochu přehrával Johnnyho gesta a pohyby. A myslím, že kdyby mu přestalo jít herectví, tak by se i jako zpěvák uživil. ()

Ev.D.

,,Nastal správný čas na to abychom se vzali. Běž spát Johne.´´ Veškerý počet hvězdiček uděluji za Reese, byla neuvěřitelná. Výkon Johnyho byl taky slušný ,ale víc * si to nezaslouží. ()

vyfuk

Od Walk the Line byste možná čekali, že to je Cashův životopis od dětství až po smrt. Proto se nedivte, že se jedna z částí filmu asi někde ztratila. Smrt si totiž budete hold muset domyslet. Na co se film zaměřuje je spíše až Cashův sobecký a frajerský přístup (který mne osobně dost překvapil). Film je sám o sobě ohromující, že mi Cashe ukazuje ve světle, ve kterém jsem ho rozhodně neznal a to jako závisláka a sobce. Něco jako smažka. Tento film je vskutku hezky proveden a alespoň mi hezky a pohodlně přiblížil život jedné z největších hudebních ikon historie. ()

Autogram

Vtesnať takýto búrlivý život do dvojhodinového životopisného filmu nie je jednoduché a asi zhola nemožné. Tak si tvorcovia vybrali tú hektickú a zaujîmavejšiu etapu, keď Johny hltal pilule a intenzívne ich zapíjal pivom. Zvyšok je v záverečných titulkoch. Fanúšik to pochopí, a keby som k nim patril aj ja, určite by to bolo za hudbu aj o hviezdu viac. Tak som si užíval hlavne nestarnúcu Reese ako June, jeho osudovú ženu. –––– Na vojne som si prezeral vaše fotky v časopisoch. ... Nie, zle ste ma pochopili. –––– Už nechem upchávať prstom diery, aby sa neprevalila hrádza. ()

Pipes

Moc pěkný film, který táhnou skvostné herecké výkony Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon. Navíc styl hudby, který se mi odjakživa líbí. Plné hodnocení nedám nevím proč - asi ten film moc stojí na hereckých výkonech a sám o sobě by nebyl tak působivý........... Po druhém shlédnutí jsem hvězdičku přidal, protože mě ten film prostě zasáhl do srdce. ()

weselow

Příběh legendárního zpěváka a kytaristy Johny Cashe, jeho problémy s drogami a vztah s June Carterovou, kterou musel čtyřicetkrát požádat o ruku, než mu na pódiu řekla ano :) Rád jsem se dozvěděl, jaký J. R. Cash opravdu byl, i se zajímavými peripetiemi. Phoenix i Witherspoon (tu holku fakt miluju) excelovali, za to mluví i nominace resp. oskar pro tyto herce. Filmově špičkové. ()

jamalka

Nemám ráda biografické filmy, ale tento je vyjímkou. Tento film Vás totiž určitě nebude nudit- nabízí skvělé herecké výkony i krásné písničky, které mnohdy zní lépe než v originále. ()

greath

Johnny Cash? Kto to sakra je? Pozrite si to a zistite. Možno budete rovnako prekvapený a jeho boj o celoživotnú lásku June Carter Vás ohromí rovnako ako mňa. Nádherná Reese Witherspoon a krásne country pesničky. Oplatí sa pozrieť. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix

01.04.2006

Se životopisnými snímky se poslední dobou roztrhl přímo obrův pytel. Kinohity Frida, Walk the Line, Capote, Ray a starší neméně úspěšné Doors, Elvis Presley nebo Great Balls of Fire! se prostě musely… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)