John a Jane Smithovci (Brad Pitt, Angelina Jolie) navštívia manželskú poradňu, nedokážu sa zhodnúť ani na tom, ako dlho sa poznajú... Bogota, Kolumbia. Pred piatimi alebo šiestimi rokmi. Pri policajnej razii predstierajú John a Jane sa poznajú, potom sa spolu opijú a skončia v posteli. Stretávajú sa aj po návrate do USA. John sa zverí priateľovi Eddiemu (Vince Vaughn), že si Jane vezme za manželku. O tom istom hovorí Jane svojej priateľke Jasmine (Kerry Washingtonová). O päť alebo šesť rokov neskôr. Manželia Smithovci vedú pokojný domácky život, ale ich vzťah už vychladol. John má vlastnú stavebnú firmu, Jane je riaditeľkou personálnej agentúry. Ich firmy sú v skutočnosti len krycie, obaja predstierajú, ako ich rodinný život baví. V skutočnosti každá z nich aj naďalej vykonáva povolanie nájomného zabijaka. John dostane od organizácie, pre ktorú pracuje, dôležitú zákazku. Má zlikvidovať istého Benjamina Danza (Adam Brody). Rovnakú úlohu dostane aj Jane. Obaja sa – nevediac o sebe – stretnú vo vzájomnej prestrelke, Danz unikne. Šéfovia sa na nich hnevajú a majú preto, aby do 48 hodín zlikvidovali toho, kto skazil akciu, inak hrozí likvidácia im. Pomocou rôznych indícií šokovaní John a Jane zistia, s kým má každý z nich tú česť. Spočiatku doma predstierajú, že sa nič nedeje, neskôr sa začnú ohrozovať. John nájde azyl u Eddieho, Jane zase u Jasmine. Na druhý deň proti sebe vytiahnu všetky svoje znalosti, až sa zdá, že Jane zvíťazila, keď odpálila výťah, v ktorom sa John ukrýval. John ju však prekvapí v reštaurácii, kam spolu radi chodievali. Sú odhodlaní zabiť jeden druhého. Navzájom sa pokúšajú ustavične zabiť, ich naháňačka sa končí v dome, ktorý pri vzájomnom boji totálne likvidujú. Ráno sa prebudia v zničenom dome, kde ich napadne komando, vedené podplateným Eddiem. Konečne odhalia, prečo majú vlastne zomrieť – ich šéfovia zistili, že sú manželia, čo vraj v ich brandži neveští nič dobré. Johnovi a Jane sa podarí uniknúť, ale nie nadlho... (TV JOJ)

Candyman

Konečně pořádná akční komedie u které jsem se smál skoro v jednom kuse. Gegy neměly chybu a na Angelinu se můžu dívat pořád :) Stejně tak většina ženských na Breda, že? Taky mě tam nadchnul Vince Vaughn, který sqěle zahraje v každé komedii, i když většinou jen ve vedlejší roli. Tenhle film je prostě super po všech stránkách. Mohu jen doporučit. ()

sledge

Trochu nezmyselne, trochu zabavne, trochu sem, trochu tam, nic poriadne. Ale netrhal som si vlasy koli premarnenemu casu, aj mozog si trochu oddychol. ()

Odpadlik

Velké zklamání. Nevyužitý komický potenciál posazení ostřílených agentů do "bačkor a županu". Motiv, kdy jeden z agentů tají svou skutečnou činnost před partnerem už tu navíc byl dávno v "Pravdivých lžích". Pár slušných fórků tu sice je, ale rozjezd je hrozně dlouhý, s hluchými místy. Samotné akce nic moc, na závěr už je z toho obyčejná střílečka. Škoda. ()

Trixi

Než půjdete na tenhle film , měli by jste vědět, že nejdete na nějaký duchaplný biják. Berte to tak, že uvidíte dva nádherné herce v akční podívané. Víc od toho nečekejte. ()

markotter

Někde jsem tady četl srovnání tohohle filmu s Válkou Roseových. Tyhle dva filmy se nemůžou rovnat ničím. Kdybych měl říct aspoň jeden důvod, tak ten, že jsem za celej film neuvěřil ani Pittovi ani Jolie jednu jedinou emoci ať už nenávisti či lásky. Jinak nápad dobrej, ale provedení bohužel selhalo. ()

arkie

Slabota. Po odchode z kina som začal vypočítavať, kde všade som toto už videl. Škoda stratenej šance - Brad a Angelina to mohli roztočiť omnoho lepšie. ()

druhaveta

Mdlý a neujasněný pokus o propojení plytké vztahovky s cool špionážkou korunovaný nejhorším výkonem Angeliny Jolie za posledních pár let. ()

sigf07

Akční film, který přesto nelze hodnotit jen jako klasický "akčňák". Takže kromě výborných efektů, napětí a strhujícího hudebního doprovodu je třeba ocenit i pro tento žánr netypicky silný a hlavně originální příběh. Navíc hvězdné obsazení, a to nemluvím jen o Bradovi a Angelině, ale i o vedlejších rolích :) ()

Respex

Vlastně mě to místy docela bavilo a některé scény jsou skvělé, ale přiznejme si to... je to vlastně docela blbůstka :) ()

Withree

Chemie mezi oběma představiteli jsou cenným základem pro taškařici co režisér Agenta bez minulosti Doug Liman natočil. Plno výbuchů, boje na ostří nože a nemůžeme zapomenout také na hlášky obou představitelů, dělají z tohoto filmu pekelnou zábavu na dvě hodiny. Zapamátovánihodná scéna souboje v baráku. ()

Annie078

Spíš taková oddychovka na sobotní večer. Hloupoučký příběh typu Lásko zabiju tě a tak dále. Ale herci!! Angelinu Jolie přímo zbožňuju, pro tu bych i zabíjela. Brada jsem před tímto filmem nějak zvlášť neřešila. Ale teď je to moje oblíbené duo :). ()

Acrobat

Nostalgiou síce nezvyknem trpieť, ale pamätná večera mi utkvela v pamäti a zapamätateľný zostal hlt Brada, ktorý s radosťou (pre potešenie vlastné, iných fanúšikov, ktorým to páli) robím dodnes. Ináč nemôžem nemať pocit satisfakcie pri neúcte k ženskému telu (kopačky, všakáno), hranému(?) iskreniu, a Vaughnovi so svojím guľometom a mamou. Výsmech v podobe charakteru (neľútostných) zabijakov, produkčná rutina a katastrofálna paródia záverečnej streľby robí tesne priemerný priemer. ()

Vojife

Na začátku to vypadalo slibně, padlo i několik vtipných hlášek, ale za nějakou dobu jsem se začal neskutečně nudit a když to přešlo na střílení z aut, jasně jsem se rozhodl pro pouhé dvě hvězdičky. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (viac)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (viac)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (viac)

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (viac)