Během průzkumu ložisek ropy zmizí uprostřed bažin několik zaměstnanců velké naftařské společnosti. Vyšetřování se ujímá místní šerif, který musí čelit staré seminolské legendě, jež se probudila k životu. Man-Thing - přízrak, který se plíží močály a nemilosrdně spálí dotekem každého, kdo má jen trochu strach. (oficiálny text distribútora)

JARDAHONDA

Nápad autorů postavený na hlavu určitě nebyl.. Temné bažiny a hororová atmosféra byla rozhodně na místě, ovšem spackané herecké výkony a podprůměrný scénář, který je nedotáhnutý do konce vše předem pohřbil.. Navíc " Jožin z bažin " nepůsobí nikterak děsivě.. Škoda ..., film se dal rozhodně lépe vymazlit ** ()

Isherwood

Šéfové vydavatelství Marvel asi stále žijí v domnění, že fantastické zisky z X-Menů jim dokáží zalepit i ty méně povedené projekty. Man-thing zpočátku našlápne velmi slibně, hrubé střídání kamerových filtrů zelené a žluté barvy, občas rychlost střihu sklouzne ke klipu, navíc je pro diváka přichystána velmi úhledná kolekce silně zohavených těl (u kterých se kameraman opravdu neštítil) a samotná dějová zápletka se drží vcelku slušně, takže je zde i poměrně silná dávka napětí, kdo nebo co, to vlastně má na svědomí rozrůstání se oné sbírky. Toto všechno se dá označit za kvalitní podívanou asi tak do dvacáté minuty a za sledovatelné by se to považovat ještě asi dalších dvacet. Po uplynutí této doby však začnou být ploché charaktery jednotlivých postav dost stereotypní, děj se pomalu šine k nepřekvapivému závěru a rádoby vrcholná scéna záběru na celé monstrum uhasí i poslední jiskřičku napínavé atmosféry. Být Man-thing o dvacet let starší, dal by se brát jako velmi solidní béčko. Jenomže není, takže bych doporučil pánům z Marvelu, aby se nad velkorysým prodáváním práv, ke zfilmování svých děl, vážně zamysleli, už to přestává být zábavné a začíná to být sranda, jenomže taková ta nechtěná a křečovitá. ()

MM_Ramone

Hlboko v močiaroch na juhu Spojených štátov amerických je posvätné miesto, kde mangrovníky rastú tesne pri sebe a lúče slnka tam nikdy nepreniknú. Domorodci nazývajú toto miesto Temná voda. Žije tam duch močiarov. Harmóniu močarísk však narušila bohatá ťažiarenská naftová spoločnosť. Nepočúvli varovanie ducha močiarov a tak nastal čas odplaty. Z chladných temných hlbín močiarov povstal legendárny "Man Thing", aby zjednal poriadok. ** ()

-bad-mad-wolf-

Průměrné hororové béčko, které by svým obsahem jistě udělalo radost nejednomu ekologickému aktivistovi. Tvůrci dobře věděli, že když budou tlačit atmosféru vehementně z každého záběru, nakonec jí trochu vykřešou, což se v záplavě zelených filtrů, dramatického nasvícení a hromady zamlžených prostor vcelku podařilo. Potvora byla OK, špatné kupodivu nejsou ani triky. Kdyby se stopáž zkrátila o dvacet minut a vypustil se povinný románek titulního pána a titulní paní, byly by ty dvě hvězdy i s čistým svědomím. ()

darkrobyk

,,Proč se to tu menuje U vody?" ,,Protože je to u vody..." ,,Aha." Stupidní dialogy, otřesní herci, nesympatický hlavní hrdina, hezká ale blbá slečna, do které se během práce jen tak ledabyle zabouchne, prostoduchý příběh a očekávaný průběh včetně zakončení. Ovšem, ty BAŽINY! Nemohu jinak, ale ode mne mají za 3*. Nádherné, ponuré, se starými pokroucenými stromy, ze kterých visí dlouhé mechy, lišejníky a řasy.... Zelenotemno, mlha, voda se čeří a člověk si hned vzpomene na nejlepší hammerovské horrory. A to je asi tak všechno. Cravenova Msta přichází z močálu mě rozhodně bavila více! ()

Ruut

Slátanina. Jenže: Postavy, ikdyž podle tradičních škatulek, jsou dobře zahrané a sympatické. A také močálovitému prostředí se nedá určitá tajemnost zapřít. Z počátku slušná přehlídka vražd a záběrů zblízka na zohavené mrtvoly (a je se nač koukat). Atmosféra filmu je solidně budovaná díky oněm močálům a nejasností co že to vlastně zabíjí. Bohužel celý film je jedno velké klišé bez sebemenšího překvapení. Hodně to zabíjí i plky indianského správnáka. No a v samém závěru se vynoří digitalní MAN-THING v plné kráse a je uplně po atmosféře. ()

Jordan odpad!

vynikajúci námet spracovaný v excelentnom scenári, do hĺbky vykreslené postavy, motivácie ich konaní, svižné a vtipné dialógy, prvotriedne efekty a dychberúca atmosféra - to všetko robí z filmu Man Thing nadpriemerný hororový zážitok a . . . nie, nie, nebojte sa, iba srandujem, je to príšerná hovadina, najhoršia comixová adaptácia všetkých dôb, nepochopiteľný výplach filmovej žumpy. všimli ste si, že 90% scenára pozostáva z toho, že po sebe jednotlivé postavy kričia v tmavej bažine? A nikdy to nikto nepočuje. No skrátka "skvost" . . . ()

StevenW. odpad!

Nezlobte se na mě ale tenhle film,nemá žádnou logiku,něco se zde stane a za pět minut je všechno jinak.Navíc mě dokáže naštvat trik distributora,namluvit nám že sledujeme film podle komixu nakladatelství MARVEL.Né,opravdu tenhle film nemá nic společného se slavným komixem Swamp Thing – Bažináč . ()

honajz

Takové The Lake mixnuté ekologickou agitkou a Věcí z bažin. To stokrát viděné mne natolik rušilo, že nemůžu dát lepší hodnocení. ()

SOLOM.

I přes velmi nízké hodnocení, které tento kousek na internetu má, se zde dá nalézt několik zajímavých okamžiků, které určitě stojí za zhlédnutí. Bohužel jich není zas až tolik, abych s tím podprůměrným procentuálním hodnocením nesouhlasil. U podobných filmů jenž se snaží opírat o nějaké legendy (ať už pravdivé či fiktivní) hodně záleží na vytvoření správné atmosféry, která diváky připoutá k obrazovce. Tady však na ní jaksi pozapomněli, protože až na pár záblesků jsem jí povětšinu času postrádal. Jisté náznaky tu sice byli, ale necítil jsem z toho onu pověstnou šťávu (napětí), při kterém by se mi měli ježit hrůzou chlupy. Přitom začátek vypadal docela slibně, jenže nepříliš zdařilý výběr hereckého osazenstva a slabé digitální efekty vzali za své. ()

Terva

Krásná legenda a pěkné prostředí. Komiks, který ctí správná pravidla. Oheň, voda , vítr i země si opravdu dělá co chce. Přesně to obsahuje správný komiks. ()

Radka_86 odpad!

Tak v tomhle filmu bych si přišla na své snad akorát kdybych patřila mezi greenpeace, ti museli být nadšení. Nebála jsem se, nudné postavy, nudný děj, nic moc vraždy pár naprostých joudů a monstrum bylo fakt ubohé. Mé počáteční naděje se brzy rozplynuly až na hranici znechucení. ()