Msta přichází z močálu

• Česko Msta přichozího z močálu (viac)

Dr. Alec Holland prošel hroznou změnou. Jako oběť děsivé chemické nehody se stal mutantem, který musí opustit společnost a je odsouzen k prodírání se slizkým bahnem v bažinách, jimž se každý vyhne. Jeho jediným cílem je pomsta. Když se nakonec střetne s ďábelským maniakem, který je za jeho stav odpovědný, je scéna připravena na nelítostný boj na život a na smrt. (McLushi)

kingik

I mistr Craven se utne. Báchorka vydávaná za horor o zmutovaném doktorovi, který přebývá v močálech, by z hlediska hororového mohla nabídnout hodně. Jenže je to v podstatě taková nedomrlá a nestrašidelná pohádka ve které toho moc k vidění není. Když se všechno promění spolu s hlavní postavou ve zdlouhavé nic veskrze s chabou úrovní triků, je úplně zbytečné film sledovat i když se dá vnímat jako pocta starým béčkovým hororovým filmům. Snad jedině v téhle rovině film obstojí. Jenže v hororech jsem dost náročný a atributy, které pro mě představují dobrý hororový zážitek se vším všudy, tady zkrátka chybí a nedošly naplnění ani z minimální části. Pane Cravene je mně líto, ale pořádný horor si představuji jinak. 20% ()

eraserhead666

No je tam pár hezkých předností a zajímavých okamžiků, ale celkově je to takové nějaké celé mdlé, unylé a prostinké. Chápu, že cílovka byla zřejmě trošku jiná, než u ostatních Cravenových filmů, ale jako by se nemohl rozhodnout, rozkoukat a rozjet a tak raději celých cca 90 minut nervózně přešlapoval na místě a jen tu a tam ojediněle nechal naznat, kým vlastně je. ()

Pítrs85

Jedu takhle tábořit, Škodou 100 na Oravu. Spěchám, proto riskuji, projíždím přes Moravu. Řádí tam to strašidlo, vystupuje z bažin, žere hlavně Pražáky, jmenuje se Jožin! Ten Wes musel ve dvaaosmdesátým brát hrozně dobrej matroš. Protože jinak by byl asi sotva schopnej natočit něco tak debilního, jako tady Jožina. Teda debilního takovým tím roztomilým způsobem, protože tady je všechno tak krásný... krásně naivní. Swamp Thing tam pobíhá v bažinách a řve, jako kdyby ho aligátor kousal do prdele, hlavní hrdinka tam běhá bez podprsenky, samozřejmě nechybí černošskej nerd a záporáci vypadají jak z filmů s Michaelem Dudikoffem. Jj, děcka, takhle nějak vznikaj kultovní filmy. ()

SOLOM.

Asi nejpěknějším prvkem snímku je jeho prostředí. Nebezpečné močály a bažiny jsou zde skvěle doplněny pestrým sortimentem květin, především pak orchidejemi. Navíc fakt, že se natáčelo i na vodě domohl k vytvoření několika zajímavých scén viz honička na člunech, nebo topení nebohé Alice. Bohužel těchto světlých okamžiků tu zas až tolik k vidění není. Samotná atmosféra mi moc hororová nepřišla, protože jednotlivé efekty byly vážně docela srandovní a na první pohled vyumělkované. Konečná podoba tvora z bažin i všech ostatních jenž se později změnili v cosi nechutného nevypadala vůbec důvěryhodně a gumové masky ani moc hercům neseděly. Navíc se zde setkáváme i s nepříliš oblíbenou romantickou zápletkou, která je sice pro někoho vyhledávaným zpestřením, zvláště pak u mladších ročníků, ale v tomto filmu šlo o zcela zbytečnou vsuvku. I když po pravdě co jiného už měl do tohoto filmu Craven nacpat, když diváky neměl šanci vystrašit. 5/10 ()

pornogrind odpad!

Béčkový filmy mi nevadí když mají co nabídnout a pobaví. Tohle už je ale céčkovej biják. Díval jsem se na to hlavně kvůli D.Hess(ovi), ale ani ten to nemohl spasit. Tady prostě nefunguje nic tak jak má. Adrienne Barbeau je nesympatická a škaredá, kozy mohla nechat klidně schovaný. Příběh je triviální, ale s tím jsem počítal. Masky jsou spíš k smíchu než aby vyděsily. Budiž, bažináče bych ještě zkousl, ale ten malej paskřivec a hlavně ten chlupáč byly vrcholem trapnosti. A do toho všeho ještě Love Story. To ani není možný, že tohle natočil Wes Craven. Myslím si, že tohle dílo mělo skončit na dně bažin a nespatřit světlo světa. Tohle v dnešní době nemůže vyděsit ani malý děti. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Lena Weina a Berniho Wrightsona. (Hans.)
  • Kostýmy příšer se ve vedru neustále rozpadaly, a to dokonce i na hercích, a musely se tedy stále lepit. (LION-MR.T)

Swamp Thing našel režiséra

Swamp Thing našel režiséra

05.09.2018

Očekávaný seriál Swamp Thing od nově založené služby DC Universe má konečně režiséra. Nějakou dobu se šířily spekulace, že by pilotní díl mohl natočit producent seriálu a mistr hororů James Wan … (viac)