Uprostřed Velké hospodářské krize, která ve 30. letech 20. století téměř srazila Ameriku na kolena, se zničehonic objevil hrdina, jemuž se díky pevnému odhodlání a železné vůli podařilo nejen vybojovat druhou šanci pro svou rodinu a sebe samotného, ale také stát se idolem celého národa. Tím hrdinou z lidu byl James J. Braddock (Russell Crowe), muž, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu. Na začátku 30. let byl tento bývalý boxer na dně - stejně jako zbytek americké populace, zasažené obrovskou ekonomickou katastrofou. Jeho kariéra se zdála být u konce, neměl z čeho zaplatit účty a jediná věc, na které mu v životě záleželo - jeho rodina - se ocitla v nebezpečí. Hluboko uvnitř však stále dřímalo jeho odhodlání. Láska, čest a silná vůle mu pomohly proměnit v realitu zdánlivě neuskutečnitelný sen. Braddock se pokusil využít poslední šance k záchraně své rodiny a vrátil se do ringu. Nikdo nevěřil, že má sebemenší šanci uspět, ale podceňovaný boxer začal vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém najít práci, se najednou stal téměř mýtický, neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí, sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholil soubojem, o kterém zpočátku nikdo ani nesnil: Braddock se postavil světovému šampiónovi těžké váhy Maxi Baerovi - nezastavitelnému boxerovi, který v ringu usmrtil již dva své protivníky. (oficiálny text distribútora)

Nepi

Ron Howard a Russel Crowe se znovu sešli a natočili výborný,místy až srdcervoucí snímek,který vás donutí k slzám a hlubšímu zamyšlení.Příběh o skutečném člověku-boxerovi Jamesi J. Braddockovi,který bojoval v ringu,aby zachránil svou hladovou rodinu....Příběh,který je pro mě nezapomenutelným... ()

Almásy

tolko sentimentu, slzopudna hudbicka, fantasticky (a stale sexy) russell crowe.. jednoducho uzasne. v patdesiatych rokoch by to tromflo aj ben hura. ()

jenik71

Tohle mě svou kvalitou opravdu mile překvapilo. Zajímavý příběh, skvěle zahrané (Crowe a Zellwegerová se k sobě výborně hodí), perfektní zobrazení atmosféry hospodářské krize ve 30.letech a vynikající režie mistra Rona Howarda. Jediné co bych tomuto filmu vytknul, jsou samotné boxerské souboje, které na mě působí tak nějak "nereálně a amatérsky". O ty zde ale příliš nejde. Jinak skutečně parádní zážitek, kterému k naprosté dokonalosti chybí jen malý krůček. ()

Vitoraz

Čekal jsem film jako je Rocky,kdy se prokousáváte nudným filmem a sledujete boxera a jeho nudný život a čekáte kdy konečně příjde ten zápas na konci.To ovšem neplatí pro film Těžká váha.Strhující příběh na pozadí hospodářské krize a o legendě světového boxu Jamesi J. Braddockovi který i přes chudobu a odepsání se dokáže vrátit a vyhrát titul mistra světa. ()

Vercinix

I když to na mě bylo až moc americké, tak co....?....jeto přeci o Americe! A při finálním souboji se mi zpotili ruce, jak jsem držel palce :) Crowe je prostě boží! ()

giovanni3

Další kvalitní film z boxerského prostředí, který pozvedl skvělý Crowe. Kombinace boxu a hospodářské krize byla velmi zajímavá a sledovat jak se kdysi slavný boxer snaží přežít prací v doku a doma mu odstřihnou elektriku a jeho syn dokonce ukradne salám... Návrat na vrchol byl překvapivý, ale poněvadž byl tento boxer historickou postavou, tak tomu příběhu lze věřit a určitě to není zápor. Opravdu jsem se bavil, ale k dokonalosti chybí výraznější postavy po boku Crowa, Zellweger tu tak nějak prostě je a Giamatti když má prostor tak ukáže, ež umí, ale prostoru moc nemá... a jinak tu nikdo zajímavý není a film takřka s jedním hercem nemůže dostat plný počet. 4z5 ()

Pecival

No, asi trochu naivně idealistické, ale fungje. Crowe je sympaťák a opravdu není potřeba hodně snahy, aby mu člověk fandil. Souboje v ringu jsou taky hezky a napínavě udělané, reálnost 80. let starého boxu moc schopen posoudit nejsu (samozřejmě výdrž v posledním fajtu měli každej za deset), ale o ten box tady moc nejde. Nicméně film se neubrání slabším chvilkám a poslední souboj je zbytečně dlouhý (přes jeho nesporné kvality). Proto lepší čtyři. ()

milancecil

Opět herecky excelující a rovněž v roli boxera těžké váhy přesvědčivý Russell Crowe, v příběhu Jamese Braddocka prochází v období Velké hospodářské krize velmi svízelnými životními peripetiemi, se svou rodinou doslova živoří téměř až na úplném existenčním dně, jen s minimálními šancemi svou situaci zvrátit, ale má silnou vůli, nerezignuje ani ve chvílích naprosté beznaděje, využívá každou příležitost k možnému výdělku, zachraňují ho i občasná, podřadná utkání v boxerském ringu, až do momentu zvratu, když dostane díky své stále ještě přežívající boxerské popularitě spásnou šanci, té se on s urputností chopí a dosavadní životní nepřízeň konečně mocně prolomí, naprosto neočekávaně a oslnivě triumfuje, opravdu skvělé a působivé filmové dílo, ve kterém podobně jako uživatelka Fridecka vidím jistou dílčí souběžnost s příběhem Johna Nashe ve filmu Čistá duše, který také čelil velmi těžké životní nepřízni, ale díky statečné podpoře od své milující manželky se v životě nejen zachránil, navíc v něm dosáhl i pronikavého úspěchu. ()

Hugo01

Další z řady filmů se zápasnickou tématikou, které mají v mém srdíčku speciální místo. Vyloženě miluju ony bojové sekvence, kdy se dva aktéři utkávají v ringu a žebra praskají při každém silnějším úderu. Russell Crowe, když si tenkrát ještě viděl na nohy, byla určitě dobrá volba pro ztvárnění J. Braddocka a zasazení do doby po velké finanční krizi na přelomu 20. a 30. let pro mě film ještě zatraktivnilo. ()

Smileface

Howard přitlačil na pilu, no budiž. Nutno uznat, že skvěle kombinuje sociální drama se sportovním filmem. Tak citlivě, že jsem to snad ještě neviděl, vyjma tohoto. Ovšem narozdíl od "toho" je film až příliš sterilně natočený. ()

sedm.1

Hmmm,výborný životopisný film,kterému kraluje Russell Crowe,film,který mě dostal mnohem víc,než třeba i žánrově podobný Zuřící býk.Skvěle natočené boxerské zápasy,napínaví děj,strhující drama,které díky filmařům prožívá divák spolu s hlavním hrdinou. ()

Maynard.

Nemůžu si pomoct, ale všem filmům od Rona Howarda chybí spád a tempo. Těžká váha je toho jasným důkazem. Od začátku se film pomaloučku vleče, ničím výrazným nepřekvapí, ani nenadchne a svou délkou si navíc hodně škodí. Co se mi líbí, tak pěkně zobrazeny léta v USA během hospodářské krize. Musely to bejt těžký chvíle pro chlapa, kterej tak tak dokázal nakrmit a zaopatřit svoji rodinu. Záběry z ringu mají co nabídnout, ale něčeho nového a originálního se nedočkáte. Kdybych to měl srovnávat s Rockym, tak jednoznačně zdvižená ruka pro Italskýho hřebce, asi mi zde chyběl pořádně rozsekaný obličej řvoucí : Ramadóóó :o). Z filmu pro mě vyplývají tři věci : 1) Howardův styl se mi vzdaluje čím dál víc. 2) Moje obliba k Russellovi nezadržitelně klesá. 3) Autobiografické filmy mě prostě nedokážou vůbec strhnout. Nevím, co by to muselo bejt za životopis, abych dal plnou palbu... Hmm, vlastně už vím, kterej - "Jozefína Muncenbacher" :o)) ()

gutshoter

Láska, věrnost, zlost, krutá realita... - vše do jednoho zpracované do filmového díla na základě skutečnosti - nádhera! Nikoliv závěrečná neskutečná řežba, ale moment, kdy u mytí nádobí Jimmyho ženu přepadne vidina, ta neuvěřitelně mrazivá vidina, to je vrchol filmu a tady je člověk uplně mimo. Masakr film, masakr výkony. Těžká váha strká Rockyho do kapsy... ()

Sdoom

Cinderella Man je nepřekvapivě dalším v řadě velice zdařilých životopisných dramat ve filmografii Rona Howarda. Jeho láska k tématu je opět naprosto zřetelná a já jsem v průběhu skoro zapomněl, že sleduji film. Boxerské scény, zejména ta závěrečná jsou naprostým vrcholem filmu, protože takhle skvěle natočené jsem snad neviděl v žádném boxerském dramatu. Malinkou kaňkou je na můj vkus trochu velké přeskakování některých časových úseků, i když chápu, že stopáž je omezená, a pak také zobrazení Maxe Beara, který byl podle všeho mimo ring velkým gentlemanem. Ale i tak hodně silné 4 hvězdičky, v podstatě 4,5. (HD, orig.) ()

samuele

Krásny film, James J. Braddock zobrazený ako dobrý človek a chlap... taký, aký by chcel byť každý chlapec, muž a manžel. Príjemné emócie, pozitívne posolstvo, veľmi dobre nahrané scény v ringu. Kedysi som tento film videl, jediné čo som si o ňom pamätal bolo že bol fakt super. Spravil som dobre že som si túto spomienku osviežil. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006