Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

corpsy

Tentokrát žiadna globálna hrozba a záchrana sveta pred šialeným maniakom, ale napínavá a inteligentná hra na mačku a myš. Skvelá bondovka. ()

Zeebonk

Minimálně Conneryho nejlepší Bondovka a jestliže si někteří myslí, že je to Goldfinger se svým Korejcem, který vrhá klobouk a popravuje s ním samičky na útěku, tak to nemáte v hlavě v pořádku. From Russia With Love je jediná Conneryho Bondovka, která po takřka padesáti letech neztrácí na působivosti (tuto větu berte s rezervou). Druhý díl se pyšní nejhezčí Bondgirl, hlavním zabijákem z kterého by se sevřeli půlky i Chucku Norrisovi, Seanem Connerym na vrcholu sil a legendárním Bloferdem se, zaplaťpánbůh, zahaleným ksichtem. Ryzí Bondovka bez všech rušivých elementů, které mě sraly v pozdějších dílech (infantilní zabijáci, trapné hlášky, nezáživné přestřelky na konci apod). Souboj ve vlaku byl naprostá špička, Taťáně jsem přál žití víc komu jinému a tomuto filmu jsem propadl od první vteřiny a každý další zhlédnutý Bond mě utvrzuje v přesvědčení, že mu může těžko něco konkurovat. ()

Padme_Anakin

James Bond se vydává do Istanbulu s černým kufříkem z oddělení Q a nastražená past v podobě okouzlující Rusky, Daniela Bianchi, a šifrovacího zařízení Lektor může zaklapnout.. Záporáci výborní, Klebbová (Lotte Lenya) + Grant (Robert Shaw), no a Connery už není za nováčka, už je jako ryba ve vodě, o poznání usměvavější a vtipnější.. ()

mawzir

Tomuhle asi na chuť nepřijdu. Chyba je že jsem Bonda neviděl tak v těch 12 letech .To u nás zrovna honil Honza Zeman arcipadoucha Bláhu .Stejně to mám třeba sTintinem ,chápu proč je to klasika ,ale to je asi tak všechno . ()

Adman

Bohužel. Viděl jsem spousty a spousty silnějších a lepších filmů. Je to moc ukecané a když nemáte zrovna náladu přemýšlet tak vás to unudí. Tři hvězdičky je taky dobrý film. Občas mě štve a nerad dávám filmu s dobrým hodnocení tak špatné, protože tuším že jsem ho asi trošku nepobral z mé strany. Že v něm je něco, na co jsem prostě nepřišel. Děj je ovšem vynikající. Myslím si že filmu chybí malinko více akčnosti. Na můj vkus je to suché. Inu každý si každopádně musí udělat obrázek svůj, svůj vlastní pohled na film a ne nikdo jiný. Přeju příjemnou zábavu. ()

Z0oMb3E

Dr. No položil latku veľmi vysoko. No druhý film o Bondovi to vybalil na plné pecky. Konečne sa tajný agent dostal nielen ku krásnej ruskej špiónke, ale aj ku super vecičkám. Kufrík s nervovým plynom (i keď nie veľmi účinným), skladacia puška s infra optikou... a stretol sa aj so zbraňami druhej strany nôž v topánke s jedom. S. Connerey si drží svoj vysoký štandard, a to iste sa dá povedať aj o kamere a efektoch. Dej sa oproti jednotke výrazne zlepšil a zápletky sa znásobili. Už nieje taký priamočiary, čo samozrejme pridalo filmu na atraktivite aj pre neskôr narodených divákov. Za efekty a akčné scény by sa nemusel hanbiť ani v súčastnosti natočený akčnák. ()

mysiak

Pokračovanie, lepšie, akčnejšie, ale stále skvelé, Sean Connery pridáva humor, tvorcovia viacej peňazí, no proste takto má vyzerať skvelé pokračovanie...Málokedy sa stane, že záporák sa neukáže vo filme, tu ma to milo prekvapilo a vzbudilo očakávanie kedy ho uvidím... ()

Lamiczka

Sean Connery je v roli Jamese Bonda jako ryba ve vodě. Úloha šarmantního galána mu náramně sluší a jak jinak, dámy na něj letí všude, kde se objeví. Stačí laškovný úsměv a pozdvihnuté obočí. Producenti si zkrátka nemohli pro zrod jednoho z prvních akčních hrdinů vybrat lépe. Sean hází charisma na všechny strany a tradičně plně a důstojně vyplňuje každičkou ať už bojovou, tak milostnou scénu. Bond Girl si tentokrát střihla půvabná blondýnka Daniela Bianchi, která svým naivním kukučem musí zákonitě oslnit každého muže. Postava rusky jí padla jako ulitá, plnohodnotně doplňuje ženský element k mužnému protějšku. Příběh svým vtipem, akcí a napětím velmi dobře navazuje na první díl, ba co, řekla bych, že ho v lecčem překonává. Scénář je velice kvalitně zpracovaný, příběh má smysl, vyvaruje se nelogičnosti a nereálnostem a dělá s postavy agenta člověka, který je šikovný, chytrý a důvtipný a umí si poradit za každé situace. A když ne on, tak se na scéně objevují "strážní andělé" a pohotově zasahují. Záporných hrdinů je tu tentokrát mnohem více, avšak ne všichni dostávají stejně velké pole působnosti. O to víc jsou scény s těmi nejdůležitějšími takřka hrozivé a nahánějící husí kůži. Svou tajemností oplývající Číslo Jedna je jedním z nich, a přestože mu za celou dobu není vidět do tváře, tak dokáže v divákovi vzbudit nevšední zájem o jeho osobu. Chladnokrevně uvažující a intrikující - toť jeho vizitka. Nastrčená loutka v podobě vypracovaného blonďatého čahouna (Robert Shaw) je vcelku nicotná a nevýrazná. Naopak elitní ruská zrádkyně, tzv. Číslo Tři (Lotte Lenya) je od pohledu odporná ženská bez špetky sexappealu a citu. Škoda, že nedostala více prostoru. Včetně špičkové ústřední stejnojmenné písně se dle mého úsudku jedná o velice kvalitní a komplexní snímek a po trošku líném začátku čeká diváka příjemně ostrá a třaskavá nálož akce a romantiky. ()

javak810i

Bondovka no. 2. Oproti předchozí přibylo více akce, více krásných žen i více záporáků (Lotte Lenya je opravdu skvělá). Oproti Dr. No ale na mě Srdečné pozdravy z Ruska tolik nezapůsobily, takže 4*. ()

kobejn

V podstatě to samé co Dr. No...ve stejném duchu...ale přeci jen o chlup lepší...především závěrečný murder at orient express hadr akce. ()

GodComplex

Znatelne slabsi nez Dr. No, skoda, ze serie zacala rapidne ztracet tempo hned pri druhem pokusu. Byla zde snaha o vetsi vypravnost a velkolepost, nicmene celek byl prilis nudny a nezazivny. Veskere charaktery zde byly znacne nesympaticke, .RU zaporaci v cele se seschlou babkou, bond girl, ktera byla opet blond, protivny strejda v Istanbulu a vubec cela turecka lokace, gipsy camp, atd. Na druhe, pozitivni strane bych videl sceny ve vlaku, introdukce Q a jeho vychytavek a samozrejme Sean Connery. 6/10 ()

Laxik

Feministky skáčou z útesu, zbytek světa se královsky baví. Na druhou stranu, tohle je podle mého jedna z těch slabších bondovek. ()

MikO_NR_1909

Slušná, decentnejšie prepracovaná mozaika kriminálky, jedna z "najpomalších" v sérii (ale dovolím si tvrdiť že jedna z vydarenejších). Stále s nutnou dávkou dialógových klišé, ale práve ten pomalší sled umožňuje vyniknúť najlepšej scéne filmu, ktorou je bezpochyby bitka vo vlaku. Lenže na miestach, kde sa Srdečné pozdravy z Ruska hrajú na North by Northwest, vyznievajú smiešne. ()

Pierre

Bond zde už není pako a hází celkem hustý hlášky. Connery už ho má v malíčku. Jinak nějak nevím, co dál pozitivního napsat. Ty tři dám, ale bez mučení přiznávám, že jsem se celkem nudil a například od vlakové bitky jsem čekal mnohem víc. ()

numi

Srdečné pozdravy z Ruska mají jednu obrovskou výhodu - jejich předchůdcem je Dr. No, který v porovnání s nimi působí spíše jako dražší absolventský film. Tentokrát je scénář mnohem propracovanější, akce je přece jenom více, takže se místy přestanete jen koukat po ženských (roztomilá Daniela Bianchi) a necháte se pobavit i při nějaké té pořádné rvačce (a ono to jde dokonce i skloubit dohromady - viz cikánská vesnice). Tím však nechci říct, že je druhý Bond nějaký zázračný film. Jde stále jen o plytkou zábavu, která dokonce místy není ani zábavná - bezduché béčko, které těžilo jen z tehdy aktuální "Studené války" a bez ní by si Bond ani neškrtl. Celkově však film působí přesvědčivě a kompaktně a místy se mu daří diváka pohltit či rozesmát. Lepší nadprůměr, ale na čtyři je to pořád málo. [květen 2006] ()

kaylin

Mnohem jistější film jako celek, tedy ve srovnání se snímkem "Dr. No". Jistější režie, ale hlavně i jistější přestavení Seana Conneryho, který je už s touto rolí naplno sžit a předvádí nám Bonda takového, jakého máme rádi - sebevědomého, trochu cynického, namachrovaného a prostě takového, kterému se dá hodně snadno fandit. Příběh má správné tempo, je zde výborný záporák, který se nám neukáže, navíc má ještě tu chlupatou bílou kočku. Tohle je motiv, který byl často parodován. I to svědčí o tom, jak je tenhle díl ikonický. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)