Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

JB001

Srdečné pozdravy z Istanbulu vidím už po x-té a jsem si jist, že nikdo nikdy už nenatočí lepší Bondovku než byla tato. Jo byly i lepší ale pochybuji, že v dnešní politicky a genderově "korektní" době by ještě takový scénář prošel. Pochybuji, že by JB007 v nějaké dalším pokračování bojoval proti radikálním muslimům. Spíše se dočkáme toho, že agent s povolením zabíjet bude černoch... ()

Domitri

Na to z jakého roku to je, to má velký místo v mém žebříčku... rád se na to kouknu znovu a znovu a stejně neomrzí. Big up za Bondgirl a Big up za záporáka ()

soukyd33

Je to spíše kriminálka, než akční film. Udělaný je ale dobře. Poznámka: Klasická bondovka se všemi vychytávkami 😀 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

Další díl s Jamesem Bondem... Ta bitka v kupé vlaku byla opravdu úžasná, tak jako celý film... Holt pokud se sejdou kvalitní herci je radost se dívat ()

Mr.Jokker

Nudnejsi než první díl. Ale pořád to samé jenom tentokrát jsi James dá Rusku musí ochutnat všechny kouty světa přece. Nejlepší část je asi během jízdy vlaku ale celkově tenhle díl moc nezapusobil ()

Baroque

nó, to už je lepšie. pokračovanie sa pomaly začína vyhýbať detským chorobám, hoci niektoré strihy naozaj rozosmejú. každopádne, film má štýl, graduje a nastáva aj moment finálneho napätia, o ktorom sa v prvej časti nedalo ani hovoriť. v tej dobe tieto kúsky však museli mať svoju hodnotu a pôsobivosť. čo už, je to 60 rokov. páčilo sa. 70 % p.s. tie "východoeurópske" priezviská vždy dokážu pobaviť. kedy sa tohto permanentného faux pas západné filmy konečne zbavia? ()

Hach

Zatímco Dr. No je spíše filmem o Bondovi, tak Srdečné pozdravy z Ruska jsou Bondovkou se vším všudy. Je to film, jehož styl se kopíruje vpodstatě dodnes. Výběr bondgirl opět parádní. ()

Mezerník

Komplikovaný děj, místy zbytečná místa (cikánský tábor), přesto solidní bondovka s řadou nezapomenutelných scén (podzemí, vlak...) ()

Tonis

Naozaj skvelá Bondovka s kvalitným príbehom, ktorá sa síce pomaly rozbieha, ale postupne nadobúda zmysel a akčnosť. Za asi najlepšiu scénu by som bezpochyby označil štýlovú bitku vo vlaku, ktorá bola síce trochu neprehľadná, ale určite sa podarila. ()

billcarson

Parádní, tak lze jedním slovem shrnout celý film. Robert Shaw, alias Grant - člen a zabiják SPECTRE je fantastický, jeho chladnokrevnost je víc než působivá - pro mě padouch no. 1 v bondovkách. A co se týče filmu, ten se rozbíhá pozvolna, Instanbul je perfetně zvolené místo, děj plný intrik a zvratů - netypicky, hlavním cílem není ovládnutí světa, někomu se pomstít nebo ukrást kupu peněž. Tady jde o vyvolání konfliktu, už jen kvůli této odlišnosti je v celé řadě bondovek tenhle kus vyjímečný. Druhá bond girl - Bianchi - je sice hezká, ale. Mnohem více je zastiňuje baba Jaga - Romanovová - když vidím nůž v botě u ní a u Jokera v Dark Knightovi tak nevím kdo má lepší styl kopu :)). Jízda vlakem je už jenom pomslnou šlehačkou na celém skvostu, fantastický souboj, syrový, realistický, tvrdý - i Bourne by měl co dělat. Závěrem pár slov ke Connerymu - standartní elegantní výkon, kterému napomohl výborný kufřík ala Q, dokonalý oblek a jeho házení kloboukem. Celkově obrovská spokojenost hlavně díky Martinovi a bitce v kupé. Jedna z nejlepších Bondovek vůbec. ()

Honey007

Pořadové číslo 2 se ve světě bondovek stalo jedním z těch nejvydařenějších. Ernst Blofeld opět na scéně, krásná ruská špionka Taťána a opět úžasný Sean Connery. K tomu navíc Rosa Klebová, která je podle mě jednou z nejlépe ztvárněných sokyň agenta 007 v celé historii :) 80% ()

TONYNKO

Bondovka č.2: V skratke sa opakuje to čo pri Doktor No- sympaťak Connery, krasna Bond-girl, desivi zaporaci, skvele natočena akcia. Keby som tento film videl v roku 1963 mal by som zo SPECTRE nočne mory :-). Ale oproti Doktor No sa mi ti zda malinko slabši dej. Pri Doktor No ma dej pri každek druhej scene nijak prekvapil a tu mi take momenty chybali. Takže hlavne za to davam 7/10 ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)