Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

r007

Podle mě jednoznačně nejlepší Conneryho Bond. Na rozdíl od jiných má jednoduchý pochopitelný scénář, příběh se odvíjí pomalu, nabírá tempo a jak Bianchi, tak Shaw jsou ve svých rolích skvělí. Také oceňuji vtipně napsané pasáže s Moneypeny, která je prostě kouzelná. Akčních scén je tak akorát a myslím že téměř všechny jsou na vysoké úrovni. Souboj ve vlaku je myslím dosud nepřekonanou bondovou bitkou a závěr s nalétávající helikoptérou, při které Sean málem přišel o život, je také super podívaná. V každém z dalších dílů mi něco vadilo, tento je téměř bez chybičky. ()

O_Peki

Narozdíl od většiny ostatních je tento film skutečně podle knihy pana Fleminga. Jedna z nejlepších bondovek a nejkrásnějších bondgigl. ()

Horác

Jsou tam momenty, který se mi vopravdu líbí (plavba v podzemí Istanbulu, zápas s bábou č.3...) a bond girl, která se mi taky vopravdu líbí. Možná bych to měl napsat vobráceně, tu holku jako první, protože je fakt krásná. ()

Desmi

Takovou klišoidní sračku, aby člověk mezi akčňákama pohledal! Jsem překvapen, nebo přesněji šokován, že se Bondovky vůbec chytly a jedou dodnes. Po akční stránce je tenhle film žalostně chudej, nejspíš proto se to snaží vynahradit kroucením zadků všech ženských, co se kolem Jamese mihnou. Což je opět dost nudný, a nedůstojný, a nechutný, a trapný a vůůbec - prostě debilní. Nejhorší Bondovka jakou jsem měl tu smůlu vidět. ()

zigy

Propracovaný scénář (mj. československý šachista), Shaw z Čelistí zamlada jako blond zabiják a hluboká milostná zápletka. Jo, a ruská baba s bodákem v botě. Atmosféra klasicky conneryovsko - bondovská, místy však trochu nudný děj, Dr. No mě bavil trochu víc.. Turecko zde hrálo víc, než bylo nutné. ()

Tuty

Osobně zklamání. Moc špionážní, ale bez lepších nápadů, hodně upovidané a se zbytečnými pasážemi (linie s cikány) a bez lepší honičky (nepamatuji žádnou). Pozdravy navíc ještě nedělají Bonda tím, čím se stal později (vodka s Martini, Aston Martin, hlášky). To až Goldfinger. Závěr to trochu zachraňuje... ()

haack

Nedávno jsem koukal a přemýšlel jsem, jestli by dneska některé souboje Bonda s něžným pohlavým prošly... myslím, že určitě ne. Tyhle starý poctivý Bondovky nic nepředčí. Bondi byly podle mě dva: Connery a Brosnan... ostatní nestojí za řeč.. 8/10 ()

truetrue

Ano, jako u všech starších Bondovek jsou sice triky naivnější, někdy až komické. Převažují ale skvěle herecké výkony, poutavý příběh a nádherná hlavní protagonistka v roli Bond Girl. Kdybych se mohl vrátit v čase, chtěl bych žít v 60.letech minulého století. Connery rules. ()

ZetDaElO

Oproti Dr. No zaujímavejšie lokácie (Istanbul, vlak do Terstu), menej nákladný zloplán pre rozpočet Spectre a ku tomu ešte krajšia Bondgirl v podobe Tatiany Romanova. Vcelku vydarená Bondovka s drsným záporákom a.k.a Dolph Lundgren verzia 60's spolu s hnusnou dvojitou agentkou z KGB s vystrelovacím nožíkom v topánke. ()

BrMikes

Pro mě rozhodně nejlepší Conneryho bondovka. Nataša je podle mého soudu velice kvalitní bond girl a Karim Bey pokračuje v tradici skvělých vedlejších postav. Filmu určitě fungují i záporáci tajuplným číslem 1 počínaje a podívným pozorovatelem konče. Funguje akce a celkově i příběh. Suma sumárum Conneryho vrchol. ()

Salvator

Od své premiéry 007 dost kvalitativně pokročil, zejména rvačka ve vlaku je povedená. Tvůrci si dali práci i s výběrem Bond girl a některých padouchů. ()

PanPyzamo

From Russia with Love jsou pro většinu lidí skvělým pokračováním, které předčí předchozí film. Mně osobně se to moc nelíbilo. Prostředí mi až tak nevyhovovalo a moc mě zápletka nechytla. Ovšem akční scény byly vynikající a Connery to všechno zachránil. Pro mě dobrý film a mohu ho doporučit. 6,5/10 ()

PeteBuck

Bond sa po filme Dr. No úspešne rozbieha a za predchádzajúcim snímkom rozhodne nezaostáva. Klasika v dobe studenej vojny, kde sa proste všetci išli z Rusov posrať a bolo treba proti nim bojovať na všetkých frontách, aj v zasranom Orient Exprese. Toto je už klasika. Trochu zastaralé, ale stále to má spád, šťavu, je sa na čo pozerať. ()

JesterKruger

Jako já nevím. Spousta lidí tu píše, jak je to lepší než Dr. No, že je to akčnější apod. Ale já s tím nemůžu souhlasit. Toto je těžká nuda, a pro mě 3. Nejhorší Bondovka. Dr. No se mi líbil svou akcí, a chvílemi dobrodružným dějem, ale tohle byla totální nuda, a jediné co můžu pochválit jsou asi výkony herců, v čele s Seanem Connerym. Ale musím se přiznat, že Goldfinger mi přišel o fous horší. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)