Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

BDMarty007

Druhá bondovka na první přímo dějově nenavazuje, byť se, a to je základ další tradice, objeví odkaz na předchozí film (žena z kasina s vášní pro golf a Bonda). Nově se objevuje několik prvků, které se do budoucna stanou součástí matrice. Po úvodním „pohledu skrz hlaveň“ začíná rovnou děj, takzvaná předtitulková scéna. Titulky už jsou pak klasickým uměleckým kouskem. Hraje pod nimi silná hudba, ale ta vychází z JB Theme a není to titulní melodie. Ta zazní až později. Objevuje se také hlavní zbrojíř MI6 už pod jménem Q a to v podání Desmonda Llewelyna, který ho bude hrát až do své smrti. Vybavuje Bonda první vychytávkou, speciálním kufříkem. V této bondovce si také „zahraje“ naše tehdejší vlast. V úvodu sledujeme šachový duel Československého velmistra Kronsteina, pod československou vlajkou, který je také hlavním plánovačem SPEKTRE. Zazní také hláška „failure is not an option“ (neúspěch se nepřipouští), která se dodnes používá ve spoustě firem při zadávání projektů. Srdečné pozdravy z Ruska jsou určitě jedna z lepších, ne-li nejlepších bondovek. Film výborně mixuje napětí, humor, eleganci, akční scény, svět špionáže, atraktivní lokace, atraktivní ženy, chytré vynálezy … prostě všechny ingredience dobré bondovky. Film je natočen a sestříhán tak, že ani po půl století nepůsobí vůbec staře. ()

Demonic189

002 - 007- Prekvapivo sa mi to zdalo o niečo slabšie ako prvý diel, opäť záverečné minúty o dost horšie ako zvyšok filmu. Herečky však opat krásne, Bond charizmatický..tak to ma byť! ()

diodoros

Poznateľne lepšie ako prvý diel a to po všetkých stránkach. Lepšia hudba, ešte charizmatickejší Connery, ktorý začína hláškovať, objavujú sa prvé bondovské vynálezy (zatiaľ ešte celkom realistické), akcie je viac a je režijne aj kvalitatívne na vyššej úrovni, na scénu nastupuje nový ikonický záporák (zatiaľ skrytý očiam divákov), pričom jeho dvaja hlavní lokaji nie sú o nič horší (z nich vedie najmä Robert Shaw), postavy tu majú viac priestoru a sú osobnejšie (nevynoria sa zrazu len tak z mora...) a čo je hlavné - dej a scenár sú prepracovanejšie, napínavejšie a s viacerými zvratmi. Samozrejme, že to trpí pár vadami americkej kinematografie 60-tych rokov (biele cigánky, občasná prílišná naivita), ale v rámci série je to veľmi podarený a zábavný diel. ()

Mitopus

Pro mě osobně byl druhý díl série v porovnání s Dr. No zklamáním. Sice je tu pár zajímavých padouchů, špionských hraček a i akce je tu v porovnání s prvním dílem víc, ale jedna bláznívá stará bába a nordický Hulk se prostě nevyrovná charismatickému Dr. Kyborgovi a jeho futuristické karibské základně obestřené pověrami místních rybářů. K Bondovkám to podle mého prostě patří. Až budu chtít vidět akci ve vlaku, pustím si radši Hercule Poirota nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku. ()

Acrobat

Najsrdečnejší Bond v poslednej klasickej službe podľa príručiek tajných služieb. Viac v kanáloch a civilných uzavretých vlakoch ako na výslní. Všetko potichu, chladne, zákerne, ale účelne. Scenár slabučký, ženská príklon ku kapitalizmu ako z gýčoveho rukopisu. Mysteriózny cigánsky prvok s nezvládnutým prepadom. Potláčanie predčasnej eja.....v podobe Kebbovej. Riziká benátskeho zrkadla a vlastne všetko v koľajách a intenciách čítaného ,videného, očakávaného...a nevedno prečo - príjemného. (18.01.2015,CT2) ()

danny_21

Druhé pokračování 007 v mých očích podstatně horší než Dr. No. Dějově plytké, dlouhé, hodně stopáže nudné, akčně hodně úsměvné a chudé - ta přehrávanost mě vytáčela - zejéma souboj s Babou Jagou s kudlou v trepce, i když zub času respektuji a snažím se k němu realisticky přihlížet, tentokrát fakt nemůžu, snad Goldfinger zvedne laťku - 40 % ()

Inozuka

Bond v plné síle, po trochu komornějším Dr. No se ve dvojce anglický agent rozjíždí na plné pecky. Spoustu dobrých hlášek, děsivá záporácká mlátička a sadistická bába, vychytávky od Q, dobrá Bondgirl a sympatická turecká spojka. Poměrně kompaktní scénář chytře střídá akci, vtip i investigaci a Srdečné pozdravy tak patří k tomu nejlepšímu ze série. ()

Likan7

O poznání slabší než Seanova pramiéra. Příběh mě moc nebral, i když to je takový ten pravý, dnes už retro, špionážní film. I ten Connery mi tu přijde slabší. ()

Ceberus

Dějově v pohodě, klasický sukničkářský Bond, který svým šarmem rozsoudí i cikánský girl fight. :-D Co se však týče vizuálních efektů nebo bojových sekvencí, ty zestárly tak, jak lze od filmu ze šedesátých let očekávat. Mohu-li všechny bond-girls považovat za reprezentantky dobových ideálů krásy, je tady hezky vidět, že onen ideál se měnil v čase a býval jiný než dnes. Nakonec bych to celé vyhodnotil tak, že na jedno podívání pro doplnění mezer ve vzdělání to neurazí, ale dobrovolně si to podruhé asi pouštět nebudu. ()

donkocicak

Jedna z nejlepších bondovek se Seanem Connerym a pro mne nepochybně patří do TOP 3 bondovek vůbec ! Vynikající zápletka, film sice není dvakrát akční podívanou, ale to není skoro žádný snímek s agentem 007 ze 60.let, jedná se spíše o špionážní záležitosti. Ale to ničemu nevadí. Daniela Bianchi sice na mě nezapůsobila tolik jako Ursula Andress v Doktorovi No, ale kladný dojem vyrovnal záporák Robert Shaw. Srdečné pozdravy velmi ze široka navazují na první bondovku, setkáme se poprvé s Q, který nás pak provází celou sérií, ale také se zločincem Blofeldem, který zde i v Thunderballu bude před námi skrývat svou tvář, aby ji v Žiješ jenom dvakrát odhalil pomocí herce Donalda Pleasence. K filmu vznikla velmi krásná romantická písnička, která se jmenuje stejně jako tento snímek ( u většiny dalších bondovek až na světlé výjimky tomu tak bylo vždy ). Nejvíce vzpomínám z tohoto snímku na přestřelku v cikánském táboře, ale také na grandiózní před-finále v expressu, kde Bond zápasí s najatým vrahem Grantem. Opravdu vyvedené ! ()

xenopus

Bezpochyby lepší než první bondovka Dr. No, Sean Connery tradičně skvělý, ale navíc i vtipnější a sarkastičtější. Dále více akce a spletitější a neočekávanější děj - dobře napsané! Za dobrou zábavu v rámci svého žánru dávám hodně silné 4*. ()

Oskeruše

Zdá se, že James v Rusku je o něco drsnější než James v tropickém klimatu prvního filmu. Svého povolení zabíjet využívá o něco častěji a uhodit roztomilou agentku tak, až „vezme druhou o zem“, také nepředstavuje žádný morální problém. Děj je komplikovanější, špioni rafinovaní, agentka Spectru č. 3 zřejmě získala praxi jako vedoucí bachařka v Osvětimi a hlava zločinecké organizace se preventivně neukáže vůbec. Nevím, ale přímočarost v Dr. No mě bavila víc a James byl tak nějak sympatičtější. Poznámka na okraj: Bílého kocoura zaujala … bílá kočka. Ta že má být pravou packou ultrazločince? Nevěřícně vrtí ocasem… ()

Tiiso

James Bond ve své druhé části našel svou tvář a svůj styl. Srdečné pozdravy jsou příjemným snímkem, plný vtipu, poklidné studené války a vůbec všeho co k epizodám dvojité nuly patří. Příběh má smysl a je vhodným způsobem převyprávěn. Seanovi role výborně sedne a je v ní nejen přesvědčivý, ale i velkým způsobem představuje mužský symbol šedesátých let. Tak stejně dopadá hodnocení u zástupkyně druhého pohlaví. Bianchi je sice trochu unylá, ale to vhodně dokresluje tajemnost její postavy. Sebranka záporáků má své kouzla v jednotlivých zastoupení a šéfka ruské rozvědky nade všemi splńuje úlohu, pověstné třešně na dortu. Naproti tomu Armendáriz představil neuvěřitelně sympatickou postavu a jeho smrt mě opravdu upřímně vadila.Terence Young dokázal snímek úspěšně po celou dobu držet ve svých rukou a já prakticky nemám, co bych z hlediska celku, mohl filmu vyčítat. ()

MRPitivier

Druhý díl této velkolepé série je pro mě nejlepším ze všech bondovek! V hlavní roli opět Sean Connery působící jistějším dojmem s plno nadsázky! Tentokrát se celý děj odehrává na Balkáně a v Benátkách. Hlavním záporákem je bezpochyby Grant, zahraný výborně Robertem Shawnem, který se dostane s 007 nejvíce do kontaktu. Grant patří do organizace SPEKTRUM, kde se nám představí hlavní mozek akce a jeho dva agenti, velice nesympatická Rosa Klebbová, bývalá důstojnice KGB, působí dokonale rusky! Tato organizace stojící mezi Západem a Východem ušije past na obě strany, z řad SSSR vyberou krásnou návnadu Taťánu Ramanovovou, která se v průběhu děje stane nejvíce povedená bondgirl v celé sérii! A z řad MI6 nalákají Jamese Bonda, kterému se chtějí pomstít za smrt Dr. NO. Návnada má být sovětský šifrovací stroj Lektor, který má být ukraden právě Západem ze sovětského konzulátu v Instanbulu! Samozřejmě Bond cítí past, a proto je to ještě větší výzvou! S příjezdem 007 se Istanbul probudí z klidného stereotypu a tábory spolupracující s Rusy či s Brity se začnou vyvražďovat navzájem, což hraje do karet SPECTRU! 007 nevěří krásné "zběhlici" Taťáně a ukradne stroj spolu s ní o den dřív a vydají si Orient Expressem do Terstu! Z vlaku se Bond se štěstím dostane živý a trochu akčnějším způsobem se po vodě dostane do Benátek, kde ovšem zastihne poslední nepřítel, samotná Rosa Klebbová, se ho pokusí zabít jedovatou špičkou u boty a s přispěním již opravdové zběhlice Taťány usmrtí důstojnici SSSR a šifrovací stroj zamíří do centrály MI6. Agent 007 působí elegantně a nad věcí, děj plyne dokonale hladce a i tentokrát dokonalé odbočky od hlavního děje zpestří celý film! Památné jsou výlety loďkou v podzemním systému zaplavených chodeb z dob Konstantina k sovětskému konzulátu či návštěva cikánské osady! Dokonalý film, s výborným obsazením, s dobrými záporáky a doopravdovou špionskou zápletkou! ()

TommyDiamond

Bond s pořadovým číslem dvě, opět obklopen krásnými ženami a na pokraji smrti. Příběh byl sice o malinko slabší než u prvního dílu, jelikož byla na našeho agenta 007 sehrána jedna velká habaďura. Ale akční scény a celkový bondův projev byl lepší než u Dr.No. I bondgirl Daniela Bianchi byla nepší než Ursula Andress. I přes to je pro mě Dr. No o chlup lepší. Celkově 80% ()

Godhaj

,,Vavra said for you to decide. So decide! They're both yours." Druhý film o britském agentovi připomíná spíš parodii na špiónské filmy, nevím však, jestli to byl záměr režiséra. Atraktivní prostředí Istanbulu nebylo příliš využité, což je opravdu škoda. Dějově není příběh nijak silný a ke konci se neuvěřitelně táhne. Hlavní záporák je opět takový nemastný a neslaný jako v prvním Bondovi, což je trochu zklamání. A babka s otráveným nožem v botě už na mě byla až příliš silné sousto! ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)