Nekonečná bouře

• Veľká Británia Infinite Storm

Zkušená horolezkyně (Naomi Wattsová) si při výstupu na horu Mount Washington v New Hampshire uvědomí, že se blíží sněhová bouře. Rozhodne se proto vrátit ještě před dosažením vrcholu. Cestou potkává opuštěného muže v nesnázích a musí je oba dostat dolů dřív, než se setmí. Natočeno podle skutečného příběhu. (HBO Max)

Ceres

"Even in the storm, even in the pain and the wind....there is so much beauty. The whole universe appears as an infinite storm of beauty." ()

JohnSmith

Další příběh o debilovi v kratasech na horách, který musí být zachráněn. Bohužel těžká nuda a hrozný citový výlevy. Mě snad pobavila jen scéna u lednice. ()

bizz_mjc

Real to muselo být samozřejmě náročné, ale ve filmu to působí trošku upachtěně na sílu a bez tahu na branku. Ale co za akční kousky vymýšlet na sestupu dvou lidí, které nakonec překvapivě něco pojí? ()

sedm.1

Infinite Storm disponuje pár pozitivy, jenž jsou ovšem ve výsledku zabíjeny zásadním negativem, a tím není nic jiného, než skutečně prostinká zápletka, jenž se vlastně snad ani výrazem zápletka pro svůj minimální obsah nedá zápletkou nazývat. Zkušená horská záchranářka si prostě vyrazí do hor, zkazí se počasí, kdy jen tak mimochodem zde onu bouřku reprezentují dva hromy z dálky (???), každopádně cestou potká promrzlého chlapíka v keckách, a tak mu pomůže dolu. Toť obsah této podívané. Sorry, za mě ale silně nedostačující, a je úplně jedno, že tou cestou dolu zažijí pár peripetií, jelikož všechny vyznívají stejně poměrně nudně, ale především ukrutně nepřesvědčivě a ať mi tu laskavě nikdo netvrdí, že je film natočen podle reálných událostí, protože těch pár zmiňovaných karambolů by nedal ani kurevsky nejodolnější machr, natož ten trouba, co tu vystupuje. Abych ale tedy zmínil i ty klady, které Infinite Storm nabízí, tak určitě bych měl zmínit působivě nasnímané prostředí nádherných hor, zpracování zhoršeného počasí též není vůbec marné, Naomi Watts pak svou hrdinku ztvárnila výrazně a v závěru, světě div se, zafungovaly i emoce, i když ty už se v podstatě ale zas ani tak netýkaly předchozího dění, tak to tak nějak neplatí :-). Můj výsledný dojem bych tudíž nazval spíše rozpolceným, jelikož totiž na jednu stranu nemohu tvrdit, že bych se tímto filmem nějak vyloženě protrápil, že by mě nebavil, že je špatně natočený, nebo já nevím co ještě, na druhou stranu mě ale zkrátka ta celková příběhová plochost rozhodila natolik, že abych si to mohl užít, tak k tomu jsem měl vážně hodně daleko. ()

Paldiny

Som si istý, že na papieri vyzeral film lepšie. Hlavnú záporáčku tu predstavuje minulosť a tá je známa tým, že ubližuje najviac. Horolezkyňa už túto horu bolestí nedokáže znášať, tak sa rozhodne ukončiť púť na tejto zemi svojim posledným výstupom. Lenže všetko zmení stretnutie s polomŕtvym chlapíkom, ktorý dostal rovnaký nápad. Matematika velí, že mínus a mínus robí plus a tak sa má myslenie oboch začať meniť. S podobným námetom som sa ešte nestretol, obrázky prírody sú tiež vábivé a búrku by som zažiť nechcel. Čo film zráža dole sú ťažko uveriteľné situácie, kedy chlapík, ktorému by ste tipovali predposledné nadýchnutie, prežije nemožné. Bez vybavenia, skúseností a s nulovou motiváciou žiť postupne absolvuje zostup z hory, ľadový kúpeľ či pád, po akom by ste si rátali kosti. Považujem to za nezvládnutú ochrannú známku filmárov, ktorí namiešali do skutočného príbehu toľko absurdít, že som sa cez to nedokázal preniesť. Škoda, keby film nechali plynúť bez dramatických mission impossible príkras, mohla z toho byť uveriteľnejšia a tým aj pozerateľnejšia záležitosť. ()

Adalbert

Infinite Storm má podstatné problémy s tím, že poměrně jalově kombinuje prvky tragického dramatu a survival thrilleru. Snímek o náročné záchranné akci v horách nabízí zajímavé atmosférickému prostředí, ale také představitelku hlavní role Naomi Watts, která se střídavě probíjí sněhem a traumaty. I přesto, že scénář vychází ze skutečného příběhu, tak film postrádá jakoukoli dávku napětí, takže jsem se několikrát přistihl, že se vyloženě nudím, což není dobrá vizitka. ()

warrenur

Prijemny film a dych-beruca autenticita, s akou to Naomi vo svojich 53och rokoch zvladla. Aj pri strihoch s akymi film nakrucali, jej vyslapove turisticke tempo v kopcoch by ma zabilo. :) Pribeh sa mi pacil...rozhovor v zavere prebiehal v skutocnosti asi menej "poeticky". Zachraneneho "macacie" zivoty spochybnovat nejdem, hoci by ma zaujimalo nakolko boli "skusane" v skutocnosti.  Odporucam, ak mate chut na nieco pomalsie. Ak nie, pockajte si na spravnu naladu. 60% Tunajsie hodnotenie (49%) neberte prehnane vazne. ()

ViktorEl

Film ma nijako zvlášť nezaujal a povedal by som, že je priemerný možno až podpriemerný, ale obsahuje dve veci pre ktoré mám slabosť. Prvá vec je príroda a druhá Noami Watts. 40% ()

MickeyStuma

Příběh je založen na skutečné události, která se stala nějaké Pam Bales, o čemž vyšel i článek v místním časopise Appalychia, a tak, jako obvykle, je těžké posoudit, co tvůrci použili a co si přimysleli kvůli větší smysluplnosti děje. Každopádně se ve zpracování drželi jednoduchosti v jasné přímočarosti, která je v tomto případě pochopitelná. Příběh o pracovníci horské služby, která si při obyčejné obchůzce hor sáhne na dno fyzicky i psychicky během silné bouře, ve které se navíc snaží zachránit náhodně objeveného muže, který o to zrovna nestojí. Ano, takový námět skutečně stál za zfilmování. Tvůrci se však skutečně nesnažili o dechberoucí biják, ale stvořili jen obyčejnou vyprávěnku, která se místy dosti přibližuje až artu, takže z tohoto hlediska moc neuchvátí. Psychologická rovina také nemá dostatečnou sílu na to, aby divák trnul hrůzou nad zážitkem a nevděkem nad její činem. Ale asi to tak mělo být, neb je to blíže realismu. Noami Watts v hlavní roli ale zase svou postavu svým hereckým umem dost povýšila. Scény jsou ponechány bez dramatického soundtracku, takže to až vytváří dojem, jakoby byl divák v té situaci s nimi. A v tom ta celková atmosféra snímku právě je. Scenérie hor jsou dokumentárně krásné, což může i vyvolat touhu se tam zajet podívat osobně. Nejedná se tedy o efektový blockbuster, během čehož by si napětím a hrůzou někdo kousal nehty. Snímek v naprostém minimalismu, který je tak spíše jen pro okrajovou skupinku diváků. ()

BOURQUE

Na 80% percent survivor-based film, operujúci známymi prvkami a riešením. Na 20% dráma, v ktorom dvaja navzájom nepoznajúci si ľudia sa snažia spracovať svoje životné tragédie. Hereckú hĺbku filmu dodáva skúsená Naomi Watts. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

yvona

Už rovnou v úvodu vidět plácat se členku horské služby na turistické pěšince jako hroch stojí za zkouknutí. Hned tak bylo jasné, že s ní bude sranda. ()

Daiker

Docela povedený survival film, podle skutečné události..... Až je to neuvěřitelné, kde ten idiot v teniskách došel...... Asi jen pro lidi co rádi chodí po horách.... ()

Johny M.

Navzdory žánru jde o poměrně nudnej film, kde je jediný pozitivní zjištění, že Naomi má ve svym věku pořád parádní zadek... ()

kondor77

Pam Bales nebyla žádná zkušená horolezkyně a horská záchranářka (byla jen členkou dobrovolné záchranářské organizace) jak se nám snaží vnutit Obsah (3), ale zkušená turistka a zdravotní sestra. Tedy je možné, že ani ten zachraňovaný chlapík nebyl až takový debil, jak se nám snaží podsouvat film. Ale co jiného čekat od aktivistické režisérky. ()

John80

Naomi Watts ako záchrankyna a horolezkyna , ktorá nájde a zachráni muža v drsných podmienkach hôr, Mrazivá podivana aj na prírodný živel 3* ()

Likan7

Małgorzata Szumowska není Baltasar Kormákur. Ta má od svého slavnější kolegy sice výhodu v podobě solidní Naomi Watts, ale na 90ti minutový film se tu jednoduše téměř nic neděje. Pam je smutná, jde na kopec, přijde bouře, Pam najde debila, jdou dolů, vy mezitím debila nenávidíte čím dál tím víc. Není tu ani stopa po atmosféře nebo nějakém strachu o postavy. Není tu jednoduše téměř co vyprávět. ()

Stillborn83

Myslím, že ani Naomi Watts netušila pri produkovaní a neskoršom natáčaní, že sa to vo výsledku nepodarí. Inak si neviem predstaviť, že by vzala túto úlohu... Chýba tomu atmosféra, väčšie napätie, iritovali ma aj dialógy... Absolútne nezvládnutá réžia. A pritom to malo veľký potenciál, vraj je to aj pomerne vierohodne natočené podľa reálnej záchrany Johna, aj časovo, aj jeho podivné správanie...   Nasledujú SPOILERY: Aj keď čas výstupu i zostupu by mali sedieť so skutočnosťou, tak to vyzerá vskutku nelogicky, pretože k nim nesedia vôbec zábery, takisto zábery už na vrchole sú dosť nelogické a chaotické, takisto pri schádzaní dole s Johnom. V scéne, kde ho Naomi Watts hľadá vo vode a zrazu je záber ako je niekde opäť v snehu a fujavici (ale môže byť, že som to len nepochopil ja) a opäť dole. Od úvodu filmu sa hovorí, že bude poriadne mrazivo, a nie som si istý, či aj niekde pod kopcami v horách by nebol ľad... a aj keď to vyzeralo podľa dĺžky vidna počas dňa na jar, v závere sa dozvedáme, že je november, ehm... A aby som nezabudol, tá výstroj skúsenej záchranárky..., no neviem, neviem... Námet je pritom výborný, život skutočnej záchranárky Pam Bales (ale okrem videa s ňou a Naomi som veľa o tomto nevypátral) by rozhodne stál za nakrútenie filmu, ale oveľa podarenejšieho. Veľká škoda takéhoto prevedenia, veľmi, veľmi rád by som niečo pochválil, ale žiaľ, nemám čo. Strata času. Jednu hviezdičku dávam z úcty ku skutočnej záchranárke a obľúbenkyni Naomi Watts, ktorá však filmami, ktoré točí v posledných rokoch toho vytúženého Oscara nezíska (má len 2 nominácie)... ()