V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

JohnSmith

První polovina byla hodně slušná, dobře natočená a J Lo věrohodná. Pak se na scéně ale objevila dcera a vše šlo do kopru. Hlavně díky tomu ze ta holka byla hrozne nesympaticka. Závěr nebyl špatný, ale velké akční finále se zrovna nekonalo. ()

m.a.t.o.

Hmm... dievčence chceli natočiť áčkový akčný film? Pretože nakoniec sa z toho vykľulo niečo, k čomu by sa dobrovoľne nepriznal ani Michael Dudikoff. 20 % dávam iba za šikovné ručičky plastického chirurga Jennifer Lopzeovej. ()

blackkocour

copypaste c, copypaste v (from "karaoke texty.cz"..) >> "Nebudu vařit celý den, nejsem tvá máma, nebudu ti prát, nejsem tvá máma, nejsem tvá máma, chlapče, nejsem tvá máma, kdy se začneš pořádně chovat? ref:. Nejsem tvá máma, ne, nejsem tvá máma, ne, nejsem tvá máma, ne..!!" // Nastala by někdy chvíle, kdy si dám repete silných svalnatých mužatek v jednom dni? Asi mám zase dny ovulace. Nuže, Matka není taková feministická prasečina jak jsem čekal. Už jsem měl připravený skvělý džouky, co všechno naše elitní nadžena oproti chlapovi umí, krom snad uvařit dobrý guláš. Tohle je nefalšovaná béčková Johnice Wicková beze všeho, i ze vším. Tak já to té Lopézo Chuarezový dopřeju.. ()

sedm.1

Na jednu stranu je prakticky nemožné neoznačit The Mother za ten nejklasičtější a v podstatě i nejtuctovější příspěvek do žánru akčního thrilleru, s čímž zároveň souvisí tento snímek charakterizovat jako předvídatelný a nenápaditý, plný klišovitých a nejednou i naivních scén a dialogů, s postavami plochými a nezajímavými, bez zvratů a s pointou tak nevýraznou, až to bolí, tudíž na onu jednu stranu nepředstavuje tato podívaná žádnou hitparádu. Jenže tu máme i stranu druhou, která dokáže nabídnout i tu přívětivější tvář filmu, a to že jeho zpracování je přes vše výše zmíněné prostě povedené. Takže zápletka má docela spád, postavy nepůsobí vůbec protivně, chvílemi fungují emoce, chvílemi napětí, atmosféru lze též považovat za poměrně funkční, prostředí, kde se film po většinu času odehrává, má své kouzlo, a dovolím si tvrdit, že ani v těch dvou nejpodstatnějších faktorech The Mother vyloženě neselhává, a to v akci a v obsazení Jennifer Lopez do hlavní role akční hrdinky, z čehož jsem měl asi největší obavu. Jennifer nicméně vážně překvapila a ona akčnější poloha jí poměrně sedla, nepůsobí zas až tak mimo, na čemž se ovšem podílí především zdraví rozum tvůrců, kteří jí nenechali se filmem promlátit, což by asi fakt nefungovalo, ale prostřílet, a to působí daleko přesvědčivěji, stejně tak jako její drsňácký kukuč, kdy nevím, kde se to v ní vzalo, ale kupodivu jsem jí ho prostě věřil. No a ani akce není úplně marná, v naprosté většině tedy probíhá v rámci odstřelování, zakončené nekompromisními, krvavými headshoty, takže ani v tomto ohledu film nikterak zásadně neselhává. Takže ano, kdo bude chtít film zkritizovat, důvodů si najde určitě víc, než by našel kladů a ve většině bude mít i pravdu, nicméně já si stojím za tím, že zpracování celého toho filmu jednoduše nedopadlo vůbec špatně, tudíž se jedná o žánrový průměr, který sice nepřináší naprosto nic nového, ale funkční a zábavný je dostatečně. ()

kenkaku

Neskutečně sexistická podívaná. Muž je vždy hajzl, nebo zcela neschopný (ten začátek s jednotkou FBI byl víc LOL než si režisérka a scénáristka/producentka přála). Samozřejmě babča (muselo stát majlant nevypadat v 54 jako standardizovaná seschlina odpovídající věku) je v nevídané formě. Artroza ji evidentně nezabrání zmlátit kde koho, ovládat motorku jako profík a hlavně být matka! Film díky tomu obsahuje několik vyloženě směšných momentů a ta Volha na Kubě mě taky nějak neseděla. ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy za sterilný a zvláštny príbeh a jeho priebeh, pretože až na Kubu to bolo viac ako len fajn, ale Aljaška napriek svojej kráse, tomu moc nesadla. Klasický Netflix, ktorý si nedokáže ustrážiť kvalitu scenára a jednoducho pere známe mená do čohokoľvek, veď ľudia to predsa zhltnú. Kvantita nad kvalitu, napriek sľubom zmeniť to. Potom nech sa nečudujú s tým zdieľaním účtov a odlivu zákazníkov. Žiaľ žiadna konkurencia momentálne netvorí kvalitný obsah spolu s Apple TV, Disney+, Paramountom, maximálne Amazon Prime, ale len na poli seriálov, takže majú prácu uľahčenú, keď si konkuruje slepý s hluchým. ()

Prochy38

Na "Aljašku" se moc pěkně koukalo, ono se špatně teda nekoukání ani na J.Lo. Ale... ale dyť to je pořád dokola. Tento žánr je poslední roky snad to, co potřebuje splnit každý, kdo už má malinko jméno. Ano, povedené, i originální prvky, ale nějak mi to celé nesedělo. Málo propracované a myslím se to bralo naprosto zbytečně moc vážně. Zklamání ani ne, ale nadšení sotva. ()

warrenur

Neohrozena a silna zena reprezentovana najvhodnejsou a len jedinou moznou, Lopezovou. :) Ta plna sebaobetovania a nesmierneho odhodlania bojuje voci nepriazni OSUDU. Predstavte si, ze tieto dve vety nahlas uvedie dramatickym hlasom Miso Hudak a mozete si sadnut s polovickou na gauc pocas nedelneho popoludnia a v pohode si zaspat s bruskami naplnenymi nedelnym obedom. :) Naivna blbost. Ale ak ste z tych, co popijaju pri filme alkoholicke napoje, ci daju brcko, mozno zvladnete. Pozitivne vnimam jedine "slohnutie" pesnicky Massive Attack - Angel a peknu prirodu. Scenar stoji za prd. Reziserku Niki Caro vsak rozhodne nezavrhnite. Ma na konte rezijne kvalitne filmy, ako napriklad North Country (2005), ci The Zookeeper's Wife (2017),  takze kuknite trebars radsej tie. 30% Neodporucam. ()

Bozvav

Úplně debilní akční kokotinka, ve které mírně vybotoxovaná neherečka Jennifer Lopez kosí zabijáky jak růže na střelnici. Nevadily mi velmi průměrné herecké výkony, ale dibilní dialogy, ohraný scénář a neprosto špatná práce s atmosférou. Celý film jel na jedinou unylou notu. Prostě slabota za 35% max. ()

Untentrauer

Je to velmi umně zakamuflované Bčko. A tím si autoři sami podřízli větev. Výprava je povedená, ale na áčkový tituly to prostě nemá. A mezi Bčkama to zase vyčnívá minimálně o hlavu. Je to čistý akční průměr s tuctovým příběhem a klasickým rozuzlením. Akcička-sračička se super hrdinskými dialogy, s pár povedenými záběry, ale s úsměvnými scénami a střihy. To vše je podpořeno stárnoucí hvězdou z frcu. Zvažte si sami, jestli do toho půjdete, ale je to film, který vstoupí a zase vystoupí, aniž by zanechal hlubší dojem. ()

BOURQUE

Jednoduchý a predvídateľný akčný scenár s dobre známymi prvkami. Zachytenie vzťahu medzi matkou a dcérou, ktoré sa nevideli dvanásť rokov, je spíš povrchné ako intímne alebo dojímavé. J Lo stále má skvelú kondičku a bolo vidieť, že k práci pristúpila zodpovedne. Jej skalní fanúšikovia si to určite ocenia. P.S.: Niki Caro v minulosti už dokázala, že dokáže točiť dobré filmy. Tento však patrí medzi tie tuctové, podpriemerné. Osobné hodnotenie: 62% (**)  ()

Kopi1

JLo zde ani špatná nějak není, ale celé je to klasický Netflix - vydávat filmy nehledě na kvalitu. Je to odfláknuté (jak režie, tak scénář), bez nápadů a zdlouhavé. Slabé 2 hvězdy. ()

mala_kea

I v 50 letech je pořád hezká a umí i hrát. A že zvládá i slušnou akci je nesporné. Ale divný scénář a nedotažené postavy odváží film do zapomnění. ()

kondor77

Jako typickej macho chlápek, jsem film neviděl. Kdo by se ostatně díval na odkvétající mexikánku, která ztratila i tu špetku charizmatu a sebeúcty, který měla. Nicméně silným ženám musím dát absolutní hodnocení. Tak to tady totiž vyžadují. ()

Daiker

Nemastné, neslané....Takový ten film Xkrát viděný.... Super vycvičená agentka vs zlí kluci. JLo to moc nešlo. Ale jako kulisa při vaření je to super, stihl jsem uvařit boloňské špagety a zeleninovou polívku... ()