Pátý a poslední případ nekompromisního policisty Harryho Callahana, kterému nikdo neřekne jinak než Drsný Harry.  Harry Callahan vyšetřuje zvláštní sázecí hru: byl distribuován seznam místních osobností a teď se uzavírají sázky na to, kdo z nich první zemře. Události dostávají spád v okamžiku, když se na seznamu objeví jméno Harry Callahan... (oficiálny text distribútora)

Schlierkamp

Americký akční film, jenž je současně pátým a posledním pokračováním série o drsném policistovi Harry Callahanovi, jenž je prezentován C. Eastwoodem. Vraždou známého zpěváka začíná vyšetřování série vražd, jejichž oběti jsou zapsány na seznamu osob. Tento seznam byl původně sázka členů filmového štábu, kteří odhadovali, která ze známých osobností v nejbližší době zemře. Tato sázka však byla zle zneužita psychopatem, který bezmezně obdivoval režiséra pochybných kvalit L. Neesona, a který své vraždy uskutečnil podle návodu z jeho filmů. V malé roli zavražděného zpěváka se objevil ještě málo známý J. Carrey, jenž byl v titulcích označen jako James. Významnou postavou v tomto filmu byla i postava novinářky P. Clarksonové, která si zpočátku logicky nemohla přijít s nepřívětivým Callahanem na jméno, avšak v závěru jejich společná spolupráce vedla ke zneškodnění pachatele. Callahan musí paralelně s řešením série vražd odolávat dramatickým vražedným útokům zabijáků, kteří byli posláni do akce mafiánem, kterého dostal za mříže právě drsný Harry. Všechny pokusy o zabití však byly zmařeny a se zabijáky bylo naloženo velmi nekompromisně. Partnera při pátrání tvoří Eastwoodovi sympatický policista s čínskými kořeny E. C. Kim. Režisér W. van Horn vytvořil zajímavé filmové dílo s Eastwoodem v jeho oblíbené poloze samotářského a nelítostného strážce zákona, nejsem si však jist, zda celkové hodnocení dosahuje až k nadprůměru. ()

sonoluca

80. letá už sice zdaleka nejsou tak cool jako ty 70., to platí i o téměř 60 letým Eastwoodovi, ale přesto mě tenhle snímek mile překvapil a dlužno dodat, že Magnum 44 je stále ve správných rukou... ikdyž harpuna má taky něco do sebe. ()

Psycho.R

Výborný námět, ale z Drsného Harryho zbyl jen Harry. chybí mu jeho charakter z prvních tří dílů a častěčně i ze čtvrtého. Škoda, že Clint nezakončil sérii po letech a nenapravil ji reputaci, jako to udělal Sly s Rockym. ()

Martensson35

Zde již nestárnoucí (myšleno vizáží) akční "macho" děděk Eastwood završuje 2 dekády očišťování Ameriky od zkouřených hipíků, zdrogovaných černochů, milovníků hlučné hudby a vlastně všech odpůrců tvídových obleků, úhledně střižených vlasů a nixonovské rétoriky. Poslední film s Harrym Callahanem dotáhl ono černobílé vidění v kombinaci s "drsně drsným" hrdinou až do humorné, skoro parodické roviny ("bullitovská" honička s autičkem, nebo harpuna byly momenty, kdy jsem se od srdce zasmál). Zápletka v pozadí je opravdu jen aby film ubíhal a Clint měl na čím dělat svůj kyselý obličej. Ve chvílích, kdy zrovna hrdina přebíjí svůj šestiraňák a nerozdává republikánská moudra, pak z filmu zaujme pouze pár debutantů, z kterých se později staly AAA hvězdy. ()

Likan7

Totálně vyšťavená série, Callahan i Clint osobně. Tahle série měla mít maximálně 2 díly. Sázka na smrt je totiž zajímá jen tím, že tu svý vedlejší role mají Neeson a Carrey. Jinak je to velmi unylá, pomalá kriminálka bez nápadu. Fanoušci prostě chtěli Harryho, tak ho dostali, jen je otázka v jaké formě. ()

donkocicak

Poslední film s Harrym a zdaleka ne tak špatný, jak by se mohlo podle zdejších komentářů zdát, spíše je obyčejný. Příběh není špatně postaven a díky ucházející minutáži má děj spád. Zaujme jistě Liam Neeson, v malé úloze Jim Carrey a "Welcome To The Jungle" od Roses. Finále ale tentokrát bohužel nestojí za moc. ()

Shredder

Rovnako slabe ako predchadzajuci diel. Chybajuce hlasky a opakovanie uz videneho nemoze osviezit ani cinsky partak a nova zena. Skoda, ze Jim Carrey si strihol taku malu rolu, totiz on bol jediny co tomu tentokrat mohol dodat stavu. Nebyt Clintovho vykonu islo by o typicku nudnu televiznu produkciu, pretoze jedina ozaj dobra scena a tou je originalna autonahanacka je sakra malo na kvalitny film. Dobre ze sa Harry po zaverecnej casti pentalogie odobral do penzie, sice nie so vsetkou pompou ale predsa len so ctou. ()

john.h

Clint tentokrát není tak hláškující, ale semtam zahláškuje. Přesto se tento díl hrdě zařazuje mezi další kvalitní díly série o Harry Callahanovi. Hlavní záporák byl opět hezky vyšinutej. ()

crjules

Ocekaval jsem /tedy podle zdejsiho hodnoceni / , nejslabsi z cele serie filmu s Harrym Callahanem. Opak byl pravdou a ja se vyborne bavil.Nejdrive me dostal Jim Carrey...mile prekvapeni a hned dalsi - me sympaticky Liam Neeson! Nutno dodat, ze o tomhle filmu jsem nic necetl, natoz o jeho obsazeni. Clintuv Callahen zase sype hlasky z rukavu a vytaci sve sefy, stejne dovedne jako strili gaunery. Za honicku s autickem v ulicich San Francisca /vyborny,originalni a vtipny odkaz na Bullita / , davam ctvrtou hvezdu!!! Good bye Harry, bavil jsi mne.. ()

Stanix

Vcelku důstojné rozloučení se zámořským "Bondem" Harrym. PS: I když mám Carreyho rád, tak ve videoklipu moc Axlovi "do huby nevlezl" a uvěřit mu zpěv bylo nad mé síly, nicméně ostatní bylo zahrané výborně. ()

Knor

Tak mám za sebou i poslední díl a musím říct, že tahle série o drsňákovi Harrym nemá žádnou větší slabinu. Clint je samozřejmě nejtvrdší borec široko daleko, takže kdokoli si s nim začne, čeká ho krátkej proces. Každej díl má něco do sebe a dobrou zápletku včetně tohoto posledního dílu. Já jsem spokojenej s celou sérií a kdo má rád jako já krimi thrillery, tak by si tuhle rozhodně neměl nechat ujít. ()

Duke90

Poslední Callahanovka nakonec dopadla celkem slušně. Nedá se o ní říct, že by byla nejhorší z celé série, to rozhodně ne, ale bohužel už po páté moc nedokáže ničím novým překvapit. Opět zběsilá akční jízda, které velmi zdařile vévodí stárnoucí ale stále "drsný" Clint Eastwood a vnitřně rozhodně nezestárl ani o píď. Potěší vedlejší role mladého Liama Neesona a tehdy začínajícího komika Jima Carreyho, který si zazpívá "Welcome To The Jungle" od legendárních Guns N' Roses. No a pokud ještě máte rádi přehnané akční scénky, tak si rozhodně užijete parádní honičku s bombou obdařeným autíčkem na ovládání, které způsobí velké problémy nebojácnému Harry Callahanovi... ()

Pharlap

Jestli jednička (Drsný Harry) byla klasika, tak tohle bylo udyndané a místy přihlouplé pokračování.. chvílemi mi to spíše připomínalo inspektora Colomba než Harryho Callahana. Navíc zase "rambovský" komplex přestřelek.. oni vystřílí 30tisíc nábojů z automa.zbraní. Všecky kulky hl.hrdinu minou, ale jemu stačí jeden výstřel a to si ještě obět na kulku počká... směšné.. ()

HChinaski

Čím víc filmů s ´´Drsným Harrym´´ vidím, tím víc stupidní mě přijdou. Snůžka filmových klišé zabalená v jednom balíčku. Callahan je drsnej asi jako vytunningovanej Favorit a jediné co ve filmu stojí za zmínku je zfetovaný Jim Carrey a kameo kluků z Guns n Roses. ()