Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiálny text distribútora)

Doski

Absolutní špička svého žánru a hlavně doby. Ano, konec mě sice dost zklamal, ale jako celek to bylo super. Já osobně prostě ty Carreyho 'trapárny' můžu a baví mě. Ty hlášky a kecy jsou prostě luxusní. Další lhář, mistr převleků a idiocie. 85% ()

10Domik10

Jim Carrey to tu roztočil v plnej svojej komickej paráde a nezaostal za očakávaním, naopak po Maske a filme Blbý a blbší predĺžil šnúru šialených grimás, "frajerských" figúr, pohybov a grífov. ()

TheDave

Carrey je vážně nelidskej paksicht. To co on udělá s obličejem je vážně pozoruhodný! U Ace Ventury se vždy směju od začátku do konce - stačí se na něj kouknout a jde to samo ... ()

danny_21

Mimiku má Carrey úžasnou, to se mu musí nechat, to že umí dát i serióznější roli se projevilo až o několik let později. První Ventura má vše, co Carreyho filmy před miléniem nabízely - spoustu xichtů, sem tam dobrej frk, pokračování z džungle se mi ale líbilo víc - 60 % ()

rublik05

Geniální herectví a zcela nenapodobitelné ksichty Jima Carreyho, doplněné o tunu skvělého humoru, a to celé zabalené do sympatického příběhu o soukromém zvířecím očku. Zaručený recept na úspěch a mega vtipnou nahláškovanou komedii. Kvalitní práci také odvedl dabingový tým, kdy zejména pan Bohdan Tůma jako Jim Carrey je naprosto úchvatný. Ano, film je sice trochu ujetý, nicméně filmaři dokázali z daného tématu vymáčknout maximum a povedlo se natočit nesmrtelnou šílenou komedie, která pobaví i po letech. 8/10. ()

Acrobat

To, čo si od prvej sekundy zaumienil Jim, je pre gagy vyhľadávajúceho diváka priam posvätnosť. Neutíchajúci útok na bránicu je výsledkom Jimových vesmírnych mimických kreácií, ktoré sú do filmu vsunuté takým vyčerpávajúcim spôsobom, že je jedno či je to komédia taká či onaká, hlavne že je Ace takmer stále na pľaci. Nadčasová snímka, ktorá zaberie kdekoľvek proti komukoľvek. (opakované videné 15.10.2020, PrimaCool) ()

Likan7

Jim Carrey to u mě asi nikdy nedotáhne víc než na 3*. Jeho humor mě většinou přijde přes čáru, trapný a často i nevtipný. Takže pokud někomu přijde Ace Ventura jako geniální dílo, tak u mě to bude přinejlepším průměr. Občas vtipný, většinou ale hloupý. Sean Young rozhodně ale byla krásná herečka! ()

Nix

Jim Carrey v plné parádě a ve formě jak nikdy už nebyl. Lepší komedii z dětství neznám, byl jsem tím doslova posedlý. I když dokážu říct celý film nazpaměť, pořád mne baví a ve kterém filmu uvidíte Cannibal Corpse. ()

Ceberus

Staré čtyřhvězdičkové hodnocení jedničky z doby založení mého účtu na ČSFD před 16 lety po opětovném zhlédnutí nepřežilo a padlo na tři. Tentokrát (2024) jsem viděl netradičně dvojku před jedničkou a v tomhle pořadí mi dvojka připadala lepší (a uchovala si staré čtyři hvězdy). Ace Ventura je postava šitá přímo na tělo Carreymu, respektive jeho nedostižné obličejové mimice - kdybych měl Carreyho definovat pouze jedním filmem, byl by to tenhle, kde má komik zcela otevřené dveře svému bezbřehému pitvoření (hned v závěsu je pak Maska z téhož roku). Mimochodem, velké uznání zaslouží Carreyho dvorní dabér Bohdan Tůma - dabovat Carreyho mi přijde podobně šílené jako dabovat Funèse. 🙂 ()

thestral

Jeden z klasických "filmů mého dětství", i když pochybuju, že jsem přesně rozuměla všem těm věcem, které zamotávaly děj. A jinak: myslím, že Jim Carrey má rád Star Trek-- ()

DadysGirl

Jak dlouho má psychické problémy? Co ho znám... :) Jako baletka je Jim opravdu k sežrání... Jinak výborná komedie s geniálním Carreym, povedený scénář... Spolu s Maskou mé oblíbené Jimovi filmy. ()

Filisthin

Originální znění rozhodně zvyšuje hodnocení této ptákoviny o o alespoň jednu hvězdu. Když Jim napodoboval postavy ze Star Treku (Kirk, McCoy a Scotty), šel jsem do kolen! Šílené... ()

Knor

Jednoznačně jedna z nejlepších bláznivých komedií, když se s někým bavím o J. Carreyovi vždycky mě napadne jako první postava Ace Ventury. Tenhle ujetej a šílenej humor mám hrozně rád a Carreyho zbožňuju za to jakej je to šílenec gumovej. ()

Jacccob

Moje dětství by bez tohoto filmu bylo o poznání méně zábavné. Proto Jimovi děkuju, protože od té doby se mi nestalo, že by se mi nějaký jeho film nelíbil. A tady to všechno začalo. ()

kyLuke

Jim Carrey jako zvířecí detektiv,který se nezalekne ani toho nejkrutějšího zvířete.Je to velmi povedená komedie a Jim Carrey v ní doslova září.A scénář je také velmi originální.Akorát je film hodně málo dobrodružný(ve srovnání s druhým dílem). ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (viac)