Chlap

• Česko DOC (pracovný názov)
Česko, 2022, 15 h 36 min (Minutáž: 55–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Tomáš Maštalír, Jitka Ježková, Andrea Růžičková, Ivan Lupták, Jiří Dvořák, Valér Mbila, Jenovéfa Boková, Jan Nedbal, Elizaveta Maximová, Eva Leinweberová (viac)

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum. Je spolehlivý, je bezchybný, je striktně racionální. Oplývá neotřesitelnou sebejistotou. Všichni ho respektují jako špičkového experta, ale jen málokomu je sympatický. Jeho život se však náhle zcela změní. Kvůli zranění hlavy přijde o část svých vzpomínek. Frank se probouzí v realitě, kterou vůbec nezná. Musí postupně objevit a pochopit okolní svět, ale zejména svou vlastní osobnost. A jak se s proměnou svého bývalého primáře vyrovnají jeho kolegové? Pracovní i osobní vztahy najednou získaly zcela jinou dynamiku. Seriál je inspirován skutečným pravdivým příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který popsal ve svých autobiografických románech "Minus dvanáct" a "První pomoc". (TV Nova)

Seal269

Oproti jiným českým seriálům nadprůměr. Hodnocení ale ubírá schématičnost, občas nelogické dialogy a rezignace na větší rozvíjení postav, které jakoby jely podle předem připraveného mustru. Na to, že každý díl trvá asi hodinu, je škoda, že konec je odbytý a urychlený. Jako oddechovka se na to dá koukat, na podobné seriálové zahraniční vzory však určitě nestačí. ()

Gig

Jak už někdo tu napsal, začlo to slibně, jenže… Po pár dílech mi to začlo stereotypně unavovat kvůli stejné kostře, kdy co díl to jeden zajímavý lékařský případ a do toho se v každém dílu rozmotává klubíčko kolem Franka, který je svým chováním, ale i svou chytrostí řešit ony případy obdobou doktora House. Možná kdyby bylo míň dílů, bylo by líp. Těžko říct. Navíc je to předěĺávka úspěšného italského seriálu do české kotliny. A co už vůbec nechápu, v době kdy se rozjel tento seriál, tak slovenská verze pomalu končila. Mě už to pomslu připomíná slovenskou vs českou verzi Růžové zahrady, ale s kvalitním obsazením a prověřeným konceptem italského seriálu. Tím, že slováci začali dřív svou verzí, tak mě česká verze přestala zajímat, i když musím uznat, že češi to malinko režisérsky líp zvladli, ale opravdu mírně. ()

Eire

trapna napodobenina HOUSA... Tomas z Mastale nema to CHARIZMA... Prve 2-3 casti tak na 60% potom prudko dolu... "Medicinu" ako profesional racsej ani nekomentujem! ()

rigby

První tři díly vypadaly docela zajímavě. Začal jsem se těšit, jak se to celé vyvine a skončí. Ale s dalšími díly se celý seriál proměnil v další telenovelu z lékařského prostředí. Zůstal jsem u toho jen kvůli docela sympatickému celkovému obsazení. ()

imaginer21

Skvělý Maštalír se po Pánu profesorovi upsal další roli nepůvodního seriálu, který už se touto českou verzí stal třetí mutací (na Slovensku si jeho roli navlékl jeho seriálový kolega ze Za sklem, Ján Koleník). Musím přiznat, že k seriálu mě přítáhla právě ta nezvyklá kombinace Maštalír a Nova/Voyo. Vidět Maštalíra hrát charakterní roli s uhlazenou spisovnou češtinou je trošku křeč (mám radši, když uvolněně perlí ve své mateřštině, viz zmíněný Pán profesor), ale dalo se na to zvyknout. Zejména proto, že opět uchopil roli s mimořádnou grácií a skvělým výkonem (ale není v celém ansáblu rozhodně sám). Ostatně, v podobném prostředí není poprvé, jako slovenský House si to vyzkoušel na doktoru Ludském, resp. Dokonalém. Tady jen vyměnil sarkazmus sa soucit a melodrama. Být to původní seriál, jdu s radostí na plný počet, ale fakt mě mrzí, že něco tak zdařilého nepochází čistě z pera českých či slovenských tvůrců. Kvalita epizod mírně kolísala (navíc vidno, že se případy inspirovaly i původním Housem - viz například snaha o vraždu zlotřilého pacienta, hromadná nehoda...), ale celkový dojem je opravdu silný a mimořádně vtahující. A potěšila i střízlivá stopáž. ()

Grázl83

První díl skvělý, další 2 díly slabší, potom zase posun nahoru. Osobně bych uvítal celou sérii s arogantním primářem Frankem, to mě v prvnim díle hrozně bavilo a po jeho proměně to už nebylo tak dobré. Bohužel tam není jenom inspirace Dr. Housem, ale i Ordinací v růžové zahradě, což sráží celkové hodnocení. Herecké obsazení kvalitní, hlavní role skvělé. Překvapila hlavně Ježková, kterou jsem dlouho nikde hrát neviděl. Ústřední píseň Solid Ground je geniální, stejně takni melodie, skvěle se tam hodí. Celkově tedy lepší 3* ()

brecht98

Snad poprvé v životě seriál, u kterého jsem hltal každou vteřinu. Nejlepší seriál TV Nova za poslední roky. Zaráží mě snad jen jediná věc - jak to kur*a mohlo mít nižší sledovanost, než totálně bezduchá ZOO? 90% / 5* a zaslouženě! :) ()

Baru.Class

Inspirace Dr. Housem patrná, nicméně se jedná o fajn chytlavou minisérii z prostřední zdravotnictví, která v našich končinách děcky táhne a hlavní postava Dr. Franka má charisma na rozdávání. Takže určitě doporučuju, děj a zápletka bravurní, Dvořák jako záporák excelentní a Maštalíř s Ježkovou jakbysmet. Po dlouhý době rozhodně koukatelný kousek. ()

krisikowa odpad!

Rovněž se podivuju nad srovnáním s Dr. House. Ještě horší je uvědomění, že diváci tleskají, jak máme skvělý původní seriál z lékařského prostředí. Jenomže nemáme. Ve srovnání s italským originálem je to tragédie a absolutně nechápu, jak může mít slovenská Druhá šanca (seriál) (2022) o tolik horší hodnocení. Chlap je oproti oběma verzím mnohem plošší. Jelikož vše, co je na tomto seriálu dobré, není původní (doporučuju s dalšími verzi srovnat, scénář je opravdu téměř 1:1 kvůli licenci), nemám důvod k jakékoli hvězdě. ()

caerol

Asi to nejlepší co Tv Nova za poslední roky vytvořila. I když je tam podoba se seriálem Dr. House, moc mě to bavilo a užívala jsem si každý díl. Tohleto rozhodně stálo za shlédnutí. :) ()

Monika95

Mě teda upoutávky nenavnadily a mrkla jsem na to jen proto, že jsem neměla co dělat a to jsem neměla dělat! Teď jsem tyden jen čuměla na TV :) ()

Zellie

Poprvé, co jsem hltala nějaký seriál od Novy. Začala jsem u druhého dílu, zaujal mě, a tak jsem ještě zpětně koukla na první a totálně mě to dostalo. Sledovala jsem to celých půl roku (nebo jak dlouho to dávali) a nemohla jsem se dočkat dalšího čtvrtka. Maštalír naprostej sympoš, hezčího chlapa jsem v TV dlouho neviděla. Trošku mě frustroval ten poslední díl ta poslední scéna. Nevím, co si o tom myslet. Snad jen, že by se mohla natočit druhá serie, jinak budu nucena koukat na DOC, abych zjistila, jak to dopadlo. :)) ()

romoren

Videla som úryvky slovenskej i pôvodnej (ita) verzie, táto česká sa mi páči jednoznačne najviac (stačí si porovnať záverečnú scénu s bazénom). Asi za to môže aj excelentné herecké obsadenie, ale aj nie až také umelé prostredie, výborná práca s kamerou a hlavne nádherná hudba, tie piesne ako aj kúsky skladateľa Jiřího Hájka mi hrajú v mobile pravidelne. Maštalíra na Slovensku veľmi dobre poznáme, som rada, že ho mali možnosť spoznať aj v Česku o niečo viac, jeho charizmu a nádherný hlas, ktorý našťastie nezanikol ani v češtine. Prišlo mi, akoby seriál vznikol vyslovene pre neho, uverila som mu všetko aj s navijakom. Páčili sa mi aj obe herečky (Ruzickova, Jezkova), pre mňa boli neokukané a hrali s veľkým citom. Rovnako ma zaujali aj mladé české talenty (Maximova, Nedbal). Samotný dej hodnotiť až tak nebudem, keďže je to prebratá vec, niekedy naozaj od slova do slova. Ale čo sa mi páčilo, bol úplný záver, ten si spravila Nova po svojom, dúfam, že preto, aby už ďalšiu sériu nerobila. Lebo hoci seriál za mňa nemal takmer chybu a Maštalíra by som v tejto roli pozerala donekonečna, nestojím o zbytočné naťahovanie, ktoré len uberá na kvalite, duplom, ak vzťahové veci boli všetky vyriešené, hoci možno nie úplne tak, ako by divák chcel. ()

Marta.Cat

Tomáš Maštalír je pan herec. V prvé řadě zmíním jeho excelentní češtinu, se kterou jsem se u Slováků setkala v drtivé menšině případů. Za to mu patří obrovský klobouk dolů. Nesmím však opomenout také bezkonkurenční výkony Jitky Ježkové nebo třeba Andrei Růžičkové. Seriál mě pohltil, každý den jsem se těšila na večer, kdy nás čekaly další díly :). ()

milhaus1987

Úžasný seriál, po tuctech českých a slovenských stupidních  doktorských seriálů kde všichni trapně přehrávání jako modrý kód atd. Je Chlap něco nevídaného, velká škoda že Peter Bebjak neplánuje pokračování 😪 ()