Spolu s Ondřejem Frankem se vracíme o deset let zpátky. Do časů rodinného štěstí a zápasu o post nového primáře. Ondřej Frank byl ještě před deseti lety milujícím manželem, otcem, ale i výjimečně talentovaným lékařem. Rozhodnutí z té doby zcela zásadně ovlivnila a i nadále ovlivňují život nejen jemu, ale nečekaným způsobem i život jeho kolegů. (TV Nova)

LachtanShows

Už se mi tu docela obtížně vybírá, kdo je mojí nejoblíbenější postavou, protože Chlap je snad prvním českým seriálem, kde mi krkem neleze jediný člověk. Flashbackový díl, ne primárně věnovaný našemu Chlapovi, velmi vítán. ()

Chudobka

Tento díl nebyl špatný. Ale že by se mi vryl do paměti a několik nocí mi nedal spát, to tedy ne. Lékař, který vyveze svého pacienta na výlet a pak si s ním ještě zaplave, aby ho v jeho těžké situaci povzbudil. Hezká myšlenka, která bohužel nemá s realitou nic společného, i když by si to člověk přál. ()

kitsuchan97

*9,5/10* Prozatímní vrchol seriálu. Je až neuvěřitelné, kolik různorodých témat dokázal tento jeden díl obsáhnout. V obdobném duchu by se dalo mluvit i o postavách, které jsou díky flashbacku hned více prokreslenější a my jako diváci jsme je mohli lépe poznat. Více takových kvalitních epizod a Chlap se stane jedním z nejlepších seriálů za tento rok. ()

quokam

Jako ne že by seriál šel technickou nebo hereckou kvalitou dolů, to určitě ne. Problém byl scenáristický, resp dramaturgicky. Dej tohoto dílu v podstatě už divák znal z dílů předchozích, proto emoční přenos nebyl tak silný jako před tím. Tato část resp hlavní zápletka z něj, měla jít ne jako šestá, ale jako první či druhá, nebo nejít vůbec. Příchod jiste lékařky a jiste dealerky léků zrovna v tomto dílu byl taktéž jaksi navíc, i když až teď jsem vlastně poznal v postave princeznu Zubejdu. Jo, pointu to nakonec mělo v doktorovi, který se stal lékařem pravděpodobně právě proto, že ho v těžké chvíli nepodržela tehdejší partnerka či rodina, ale prostě jiný lékař. Ale to bylo trošku málo na to, aby se přidala další hvezdicka emočního prožitku. No nic, seriál nekončí, jdeme dále. I tak vysokych 60 proc ()