Život primáře oddělení speciální diagnostiky se jednoho dne fatálně změní! Nesnesitelně pedantský primář Ondřej Frank je prvotřídní kapacita ve svém oboru. Pacienti jsou pro něj ale jen čísla a diagnózy, jejich osobní život ho nezajímá. To se mu stane osudné poté, kdy na jeho oddělení zemře jeden z pacientů. Okolnosti této smrti nastartují v jeho životě zvrat, díky němuž už nikdy nic nebude jako předtím. (TV Nova)

blackoutt odpad!

Normálně se do komentářů nepouštím, ale toto bylo utrpení a ani jsem ten první díl nezvládla dokoukat... Sakra, to co bylo?? Všem, co tu dali víc jak jednu hvězdu doporučuju alespoň jeden díl slovenské varianty, protože ta je asi tak o minimálně deset levelů jinde. Tam se dá na toho "chlapa" aspoň koukat :) Ale toto fakt neeeee. ()

kitsuchan97

*8/10* Ač název seriálu zní zbytečně moc jednoduše a lacině, tak samotný obsah se zdá být přece jen o něco zajímavější .... Alespoň tomu tak nasvědčuje první díl, kterému se povedlo efektivně představit základní zápletku, prostředí nemocnice, jednotlivé charaktery a náznaky vztahů mezi nimi. Nechyběly ani skvěle zahrané emotivní scény. Zatím to vypadá velice slibně a jsem zvědavá, kam se bude seriál dál ubírat. ()

mira007

Pochopil jsem systém, že když na Slovensku měl úspěch seriál Sestřičky podle nějaké finské předlohy, že pak to Nova zkusila okopírovat Anatomií života (2021) a doufala ve stejný úspěch, ale dopadlo to jako vždy. Co ale moc nechápu, je, že  tohle je první díl seriálu podle italského Návratu do života (2020), jehož slovenská verze Druhá šanca (2022) teď teprve běží desátým dílem. Remake rychlostí blesku? Kvalitní scénář, top režisér Bebjak, solidní obsazení - Ježková hraje supr a doufám, že to bude průlomová role pro slovenskou hvězdu Maštalíra na český trh, což je typ charismatického drsňáka, který v české kinematografii chybí , ale jinak musím říct, že slovenská verze zaujala víc - ikdyž to je podle stejného vzoru tak ta česká působí utahaně jako leklá ryba, slovenská je přímočeřejší a působí svižněji. Castingově je zajímavější a přesnější hlavně v ženských postavách Bielovič, Aratóová > Ježková,  Růžičková,  záporák Kobielský vypadá s fasádou sympaťáka zákeřněji než profík Dvořák, který nějak ztloustnul a zešedivěl. Něco mi říká, že to dopadne jako vždycky, notabene když Nova obsadí nový doktorský seriál tvářemi z klasiky Ordinace, čímž si podepíše rozsudek smrti u alergiků Růžovky předem ještě před výkopem. ()

velkyvezir

Hálo, Novo, my co jsme viděli House M.D., jsme ještě naživu! Jinak já být ředitelem té nemocnice, tak to oddělení okamžitě zruším pro neefektivitu (jedním pacientem se zabývá vždy alespoň polovina lékařů???). Ano, na seriál se příjemně dívá, děj ubíhá, ale když se člověk nad ním zamyslí skutečně objektivně, tak mu neunikne již zmíněná efektivita, opakující se chybné postupy (např. nedostatečná vstupní anamnéza)... Ano, je to seriál bla bla bla, ale že deset let od skončení House bude někdo toto opakovat...? ()

Snorlax

Dlouho jsem obcházela kolem tohoto seriálu a hodně se bála. Naposledy jsem něco z produkce Novy viděla již dávno, ale pachuť hlouposti mi dodnes z toho díla zůstala na patře. Ale první díl mě jednoznačně překvapil, občas se i Nova splete a natočí něco, za co se nemusí stydět. Výborný otvírák, jen se trošku hůře vyrovnávám s tím, že Jirka Dvořák je zde v roli odporné svině. Samozřejmě je to svině naprosto dokonale zahraná, to není žádné překvapení. Překvapením je, že Dvořák není jediným výborným hercem na place. Scénář je slušný, režie chvalitebná. ()

• Premiéru epizody sledovalo 839 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)