Život primáře oddělení speciální diagnostiky se jednoho dne fatálně změní! Nesnesitelně pedantský primář Ondřej Frank je prvotřídní kapacita ve svém oboru. Pacienti jsou pro něj ale jen čísla a diagnózy, jejich osobní život ho nezajímá. To se mu stane osudné poté, kdy na jeho oddělení zemře jeden z pacientů. Okolnosti této smrti nastartují v jeho životě zvrat, díky němuž už nikdy nic nebude jako předtím. (TV Nova)

kitsuchan97

*8/10* Ač název seriálu zní zbytečně moc jednoduše a lacině, tak samotný obsah se zdá být přece jen o něco zajímavější .... Alespoň tomu tak nasvědčuje první díl, kterému se povedlo efektivně představit základní zápletku, prostředí nemocnice, jednotlivé charaktery a náznaky vztahů mezi nimi. Nechyběly ani skvěle zahrané emotivní scény. Zatím to vypadá velice slibně a jsem zvědavá, kam se bude seriál dál ubírat. ()

golfista

Někdy se v TV tvorbě stane i zázrak. Pak natočí Nova pětihvězdičkový seriál. První díl mi vyrazil dech. Snad se to nepokazí. ()

Snorlax

Dlouho jsem obcházela kolem tohoto seriálu a hodně se bála. Naposledy jsem něco z produkce Novy viděla již dávno, ale pachuť hlouposti mi dodnes z toho díla zůstala na patře. Ale první díl mě jednoznačně překvapil, občas se i Nova splete a natočí něco, za co se nemusí stydět. Výborný otvírák, jen se trošku hůře vyrovnávám s tím, že Jirka Dvořák je zde v roli odporné svině. Samozřejmě je to svině naprosto dokonale zahraná, to není žádné překvapení. Překvapením je, že Dvořák není jediným výborným hercem na place. Scénář je slušný, režie chvalitebná. ()

kocik1

Pořád si nejsem jistá, zda jsem se dívala na harleguinku anebo na remake dokrora House. Kdyby ten byl totiž prošpikován byť jen desetinou zdejších dojímacích melodramatických scén, neštěkl by po něm ani pes. Tohle vážně ne, pánové a dámy. Zdlouhavé a pokusy o umění víc než trapné. Škoda. ()

octopuska

Ač neholduji české tvorbě a seriálové, už vůbec ne a z Novy na mě jdou většinou mrákoty, tak tohle je světlá vyjímka a přilákal mě hlavně alfa samec Maštalír, kterého, už delší dobu sleduju. Tohle se povedlo a příběhy z nemocničního prostředí s dobrým scénářem a herci, ještě navíc s bonusem podle skutečnosti, většinou bývají trefa do černého. Trochu mě děsí délka seriálu, aby se nezačalo vařit z vody a nešlo to celé do háje, ale snad si to laťku kvality udrží do konce. Musím říct, že každý díl má dost silný příběh a s osudy personálu nemocnice se prolínají s osudy pacientů a oko uroní nejednu slzu nad dojemnými příběhy. Musím ještě také zmínit slizkého záporáka Sýkoru v podání Dvořáka, z kterého mám pocit, že se dost kámoší s chlastem, neboť je stržený, jak závit.  Je takovým novodobým Cvachem. Odporná role, ovšem geniálně zahraná a umocňuje ji ještě odpornější Saidlová v roli manipulátorské čubky. Jejich společným cílem je likvidace výtečného primáře Franka s pošramocenou reputací. A právě to z něj dělá toho sympaťáka, kterému držím palce. Má své kostlivce ve skříni, kteří vylízají, jak houby po dešti a dostává jednu lekci za druhou. Takže jsem zvědavá, jak tohle vše dopadne a jak z toho nakonec Frank vyvázne. ()

velkyvezir

Hálo, Novo, my co jsme viděli House M.D., jsme ještě naživu! Jinak já být ředitelem té nemocnice, tak to oddělení okamžitě zruším pro neefektivitu (jedním pacientem se zabývá vždy alespoň polovina lékařů???). Ano, na seriál se příjemně dívá, děj ubíhá, ale když se člověk nad ním zamyslí skutečně objektivně, tak mu neunikne již zmíněná efektivita, opakující se chybné postupy (např. nedostatečná vstupní anamnéza)... Ano, je to seriál bla bla bla, ale že deset let od skončení House bude někdo toto opakovat...? ()

Vajonek

Tomuhle seriálu jsem se chtěla obloukem vyhnout, měla jsem jednoduše předsudky (novácká záležitost = s největší pravděpodobností blbost). Pak jsem si přece jen řekla, že si to zapnu a zkusím... a nestačím se divit! Seriálů jsem viděla hodně, ale nepamatuji si, že by mě něco takto zaujalo hned od prvních minut. Zajímavá zápletka podle skutečné události, prolínání časových rovin, příjemní herci, příjemná hudba... A Chlap s opravdu velkým CH - už hodně hodně dlouho jsem neviděla v hlavní roli čehokoli někoho, z něhož by charisma a sexappeal takto tryskaly na všechny strany. Chvílemi mě tedy při sledování prvního dílu napadalo, jestli herci v některých místech, dialozích, výrazech už trochu nebalancují na hraně přehrávání a určitých klišé, ale asi jsem se nakonec rozhodla, že to ještě bylo únosné nebo že mi to nevadilo, těžko říct. Každopádně jdu sledovat dál a doufám, že si to udrží vysoko nastavenou laťku. Když ne, tak věřím, že se vyplatí na to dívat už jen kvůli Maštalírovi, protože ten tady fakt stojí za to. :) ()

mira007

Pochopil jsem systém, že když na Slovensku měl úspěch seriál Sestřičky podle nějaké finské předlohy, že pak to Nova zkusila okopírovat Anatomií života (2021) a doufala ve stejný úspěch, ale dopadlo to jako vždy. Co ale moc nechápu, je, že  tohle je první díl seriálu podle italského Návratu do života (2020), jehož slovenská verze Druhá šanca (2022) teď teprve běží desátým dílem. Remake rychlostí blesku? Kvalitní scénář, top režisér Bebjak, solidní obsazení - Ježková hraje supr a doufám, že to bude průlomová role pro slovenskou hvězdu Maštalíra na český trh, což je typ charismatického drsňáka, který v české kinematografii chybí , ale jinak musím říct, že slovenská verze zaujala víc - ikdyž to je podle stejného vzoru tak ta česká působí utahaně jako leklá ryba, slovenská je přímočeřejší a působí svižněji. Castingově je zajímavější a přesnější hlavně v ženských postavách Bielovič, Aratóová > Ježková,  Růžičková,  záporák Kobielský vypadá s fasádou sympaťáka zákeřněji než profík Dvořák, který nějak ztloustnul a zešedivěl. Něco mi říká, že to dopadne jako vždycky, notabene když Nova obsadí nový doktorský seriál tvářemi z klasiky Ordinace, čímž si podepíše rozsudek smrti u alergiků Růžovky předem ještě před výkopem. ()

kluzo

První díl navnadil na další. Taková skoro detektivní zápletka, vcelku dobře zahráno, scénář neurazí a filmy na motivy skutečné události mám rád. ()

ForGump

Uprostřed toho dílu jsem si v hlavě utřídil děj, co jsem viděl zatím, udělal jsem si grafy apod. a náhle se začal neuvěřitelně smát nahlas. Ano, ten děj je opravdu trapný, omletý snad už pomilionkrát a stále se snaží někdo přijít a říct, že je to super náměť. Ne, opravdu není. A to, že se směji i při momentech, jež tvůrci chtěli pateticky vysát nějaké divácké slzy, je svým způsobem recenze. O hereckém ansáblu zběhlého z Ordinace raději pomlčet... i když neodpustím si říct fakt, že paní Růžičková je mdlá takovým způsobem, že by jí její herecká jmenovkyně, kdyby byla naživu, musela hubu namlít. 20% ()

blackoutt odpad!

Normálně se do komentářů nepouštím, ale toto bylo utrpení a ani jsem ten první díl nezvládla dokoukat... Sakra, to co bylo?? Všem, co tu dali víc jak jednu hvězdu doporučuju alespoň jeden díl slovenské varianty, protože ta je asi tak o minimálně deset levelů jinde. Tam se dá na toho "chlapa" aspoň koukat :) Ale toto fakt neeeee. ()

Dawe2

90%. Nova poslední dobou překvapuje. Tomáš Maštalír vynikající. Dvořák potěšil. Místy slušná hudba. Celé to tak nějak mělo smysl, pro mě hlavně s příznakem skutečné události. První díl byl pro mě zcela výjimečně příjemným flashbackem, dobrý nápad. Do plného počtu chybí velice málo. ()

brecht98

Citlivě, a zároveň velice civilně zahrané, pro mě dosud neznámý Tomáš Maštalír předvádí skvělý výkon. Velice potěšila také přítomnost Jitky Ježkové. Je mi jasné, že to tady u většiny hodnotících skončí v odpadu, jak už je zvykem, jenom proto, že to natočila TV Nova, ale po prvním dílu sám za sebe musím konstatovat, že by se mohlo jednat o jeden z nejlepších Nováckých počinů. :) 9/10 ()

tata22 odpad!

Tak sorry, přátelé ale víc jak 30 minu jsem tomu opravdu nemohl dát. Sice podle skutečné události ale ... Kdoví kdo si k tomu co přidal a kde zase ubral. Kdo někdy byl v nemocnici tak asi ví, že takhle to chodí opravdu jenom na NOVě a na Primě. Jinak ten svět vypadá úplně jinak, personál má úplně jiné starosti, chová se úplně jinak k pacientům a vůbec je to celé fantasmagorie. Škoda, že se nenechali někdy hospitalizovat, možná by pochopili, že to co divákům ukazují je na hony vzdáleno realitě. Že já se vůbec díval..., i těch 30 minut mne mrzí... Holt další soap opera pro milovníky Ordinace v růžové zahradě. Vůbec nechápu kdo se na takovéto nesmysly může a dokáže dívat... ()