The Covenant

• Veľká Británia Guy Ritchie's The Covenant (viac)
všetky plagáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

InJo

Přímočarý a předvídatelný válečný akčňák o pravých chlapech (nejen) pro chlapy. Ritchie má nepochybně na víc, po nemastné a neslané Operaci Fortune však jde o po všech stránkách solidní žánrovou zábavu, která si zaslouží pozornost. Do dějin se to sice ničím nezapíše, cílovka by ale měla být vesměs spokojená. Nechápu, proč to u nás nešlo do kin. 70 % ()

Kothy

Guy Ritchie se opět pochlapil. Toto válečné drama s Jakem Gyllenhaalem zvládl na jedničku. Filmy o Afghánistánu teď asi budou frčet. Vypráví příběh o silném poutu mezi zachráněným americkým důstojníkem a jeho místním tlumočníkem. Oba si na jejich cestě za záchranou projdou peklem. Tím ale nic nekončí, protože Taliban prahne po pomstě. Další úkol je dostat tlumočníka spolu s jeho ženou a dítětem ze země. Jsou tady fakt silné momenty a skvělá akce. I hudba je tu dost atmosférická. "Nakopu ti prdel!" ()

nascendi

Guy Ritchie nepatrí medzi mojich obľúbených režisérov a The Covenant na tom nič nezmenil. Nemám rád filmy, kde sa polovica deja odohráva v tme, kde vojaci rozprávajú hantýrkou, ktorej nerozumiem, kde "dobrí" majú ostré náboje a "zlí" slepé, nemám rád, keď sa Španielsko hrá na Afganistan a najmä nemám rád krkolomné nepravdepodobné zápletky v scenári.  Je toho teda dosť, čo mi prekážalo na tomto filme, takže mi neprekáža dať mu iba tri hviezdičky. ()

eLeR

Veľmi zručne natočený film o tom, že správni chlapi dodržia sľub za každú cenu. Guy a kolektív odviedli naozaj slušnú robotu ... skvelá lokácia, výborná kamera, herci s charizmou a hudba to parádne doplnila. Už dávno som si tak veľmi neželala dobrý koniec. Pôsobivá záležitosť. 4,5* ()

Arsenal83

Pekná hudba na konci umocnila nie pátos, ale ten dobrý pocit z toho, že sa niečo podarilo. Ritchie je starý dobrý filmový robotník, ktorý vie priniesť silu aj do zdanlivo nemožného puta medzi americkým "oslobodzovacím" vojakom a Afgancom, ktorý by ho mal vlastne nenávidieť, ale on nenávidí skôr Taliban. V podstate ide len o silu záväzku a splatenie dlhu, ale konanie hlavne postavy môžeme určite považovať za výnimočné, bežný americký vojak je rád, že je doma a užíva si nezaslúžený dôchodok a vojenské pocty. Ritchie dostal film tam, kde by ho bežný filmár nedostal, pretože samotná premisa filmu smrdí lacnou propagandou, ale on to obalil do príbehu, kde slovo chlapa má ešte cenu. ()

Chrustyn

Ritchie pokračuje v tom, co si vyzkoušel v Rozhněvaném muži a po rozjuchané Operaci Fortune přináší další ze seriózních a vážně míněných příběhů. The Covenant je smrtelně vážná kombinace survivalu, akce a válečného dramatu s extrémně táhlou režií, minimální gradací a ne moc zajímavou akční stránkou. Pocitově je film tak o 20 minut delší a přestože oceňuji originálnější pojetí, které film rozdělují do 3 až 4 fází, já se nudil. Herecky naštěstí dostatečně silné. 60% ()

Flego

Silnou stránkou tohto filmu je, že nepracuje len s akciou, ale dôsledne buduje príbeh a vyzdvihuje hlavnú ideu. Herecká dvojica je uveriteľná a dotvára dej. Tento Guy Ritchie sa mi páči. ()

Ivoshek

Vcelku soudržný a smysl dávající příběh, dobré postavy, dobře natočená akce, snad až na to, že to občas hrdinové kropí jak Arnold v Komandu a kolem padají desítky mrtvol, zatímco těm dvěma se nestane nic. Po dlouhé době válečný film, na který se dalo docela dobře koukat. ()

TheEvilTwin

Miluju Gyllenhaala, miluju Ritchieho a miluju válečné filmy, takže jsem tak nějak předpokládal, že se mi Covenant bude líbit. Že bude ale až tak kvalitní a komplexní film jsem teda nečekal ani ve snu. Ritchie je neskutečný multitalent, protože točit věci od krimi Holmese přes fantasy Aladina a akčního Rozhněvaného muže až po válečný nářez v podobě Covenanta, a to vše ještě v takové kvalitě a v takové velikosti, s citem, se smyslem pro daný žánr a s precizním výběrem herců, to tady nedokáže doslova nikdo. Ohromně cením komplexnost a vícedimenzionální kvalitu Covenanta, protože se zde kloubí válečná akce, nahánění po Afghánských horách (vizuál bere dech!!) i dusné drama spolu s true-based motivem a když k tomu přidám odzbrojující hudební podkres a sakra talentovaného Dar Salima, který si zde krade všechno pro sebe a dost možná zastínil i Gyllenhaala, vychází mi bez debat excelentní nářez, který potěší široké spektrum publika. Ritchie, jsi bůh! ()

JASON_X

Pokud se vám taky už od začátku nějak nezdál ten Afghánistán s asfaltkami, podezřele upravenými cestami, neafghánskými domy a vegetací připomínající vám dovolené ve Středomoří, pak jste měli recht - točeno ve Španělsku. A s takovými na první pohled nedůvěryhodnými exteriéry se působivost filmu rapidně snižuje. To sakra tvůrci nemohli najít nějaké věrohodnější lokace mimo Evropu? Plus kýčovitě patetický a nevěrohodný příběh s nevěrohodným Gyllenhaalem k tomu rovná se průměrné válečné melodrámko. A že na jednoho mrtvého Amíka připadnou ca dva tucty zabitých tálibů, nebo že letecká pomoc z nebes (a la deus ex machina) přichází přesně v momentu, kdy dojde střelivo a tálibové jsou jen pár kroků od vás, tak to už u tohohle druhu filmů ani nepřekvapí. Příště si zase radši pustím nějakou tu pohádku o přízracích, upírech, nebo zombiích, než o hraní si na vojáčky. ()

luka4615

Poctivá chlapská záležitost, v níž je slib tou nejposvátnější komoditou. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké větě popsat snímek The Covenant režiséra Guye Ritchieho, který rovněž na první dobrou zaujme i vtahující vizuální stránkou a precizním citem pro realističnost a detail. Poslední zmíněné atributy jsou zejména v první polovině snímku opravdu markantně citelné, pročež tedy právě zde máte pocit, že místo akčního filmu jste si spíše pustili nějaký taktický válečný dokument. V tomto bodě je záhodno zmínit i hlavní herecké duo, které i na tak minimalistickém půdorysu předvádí vysoce uvěřitelné výkony. Přičtěte si k tomu všemu ještě navíc i hutný soundtrack a krásně nasnímané akční sekvence a vyjde Vám dechberoucí válečný thriller, který až na několik hluchých scén funguje přesně tak jak má. Tohle se vážně moc povedlo, takže Vám mohu snímek The Covenant jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Prime Video) „It has a hook in me, one that you cannot see, but it is there!“ ()

Morholt

Vlastně to není nijak složité. V první části musí dostat jeden hlavní hrdina toho druhého z bodu A do bodu B a v té druhé si jen protočí role. Ale nakonec proč ne? Má to chlapácký esprit, slušnou akci a sympatické herce, kteří hrají postavy, jimž se dá úplně v pohodě fandit. A není to jen proto, že v opačném případě by jste museli držet palce Talibanu. Už dlouho jsem se nepřistihl, že bych si tak moc přál dobrý konec pro všechny zúčastněné. S Covenantem se sice mezi nesmrtelné žánrovky nezapíše, ale Ritchie dokázal, že zvládá i válečnou tématiku a o to víc se těším na jeho druhoválečný projekt. 80% ()

Listeroman

Hodně ploché vyprávění příběhu. Španělsko nepůsobí moc jako Afghánistán a měl jsem pocit, jak kdyby se všechny scény, včetně těch situovaných v Americe, natáčely v jedněch horách. Dramatické scény jsou předem adresované, pořád nám ukazují kde Taliban zrovna je, kam se chystá a kdy přesně dorazí, napětí nulové. Kdyby aspoň ty přestřelky nebyly jak z videohry. Až překvapivě špatný... ()

BoPo

Guy Ritchie opäť naservíroval nadpriemerný audio vizuálny zážitok. Bez debát doteraz najlepšie využitie kamier na dronoch. Vymazlené zábery či už v neakčných a predovšetkým v akčných momentoch. Skvelo zvolená hudba. Realistická akcia bez zbytočných efektov navyše. Reálna, atraktívna a aktuálna zápletka. A v tomto všetkom sa pohybovala výborne fungujúca ústredná dvojica, ktorá si Vás získa od prvej spoločnej scény. Prečo som nedal plný počet *? Keď si zoradím ritchieovky, tak pocitovú úroveň tých s 5* cejchom to nedosahuje. Nič to však nemení na tom, že až budem robiť TOP 5 filmov roku 2023, tak Guy Ritchie's The Covenant je, s polročným predstihom, jasným nominantom. ()

Lacike

Nebyť Butlerovho Kandaháru, tak by som úplne zabudol, že sa mi už nejaký čas točí na disku tento film. Je to rozhodne o triedu lepší film, ale okrem prostredia Afganistanu nemajú nič viac spoločné. Prvá hodinka je vydarená. Spoznáme sympatické postavy, ktoré sa neskôr dostanú do šlamastiky behom ktorej musia bojovať o život v Rambo móde, keď ich prenasleduje presila, ktorú postupne kynožia. Ale po hodine sa film prepne do iného režimu a sledujeme kopu byrokracie a snahu o kritiku USA, kým sa zase na konci dočkáme zase trocha solídnej akcie. Druhá polovica ma dosť nudila, takže výsledný pocit je zmiešaný a druhýkrát si to už pravdepodobne nepustím. Celkovo ok jednohubka. 6/10. ()

Padme_Anakin

Přiznávám, že si mě Guy Ritchie dnes večer povodil jako marionetku, silný námět (příběh) i sdělení v závěru mi zarezonovalo celým mým já, od hlavy přes srdce do duše, když dá člověk slib, měl by ho dodržet, dohoda by měla platit, věrnost ocenit i ctít.. Stupňované napětí mi nedalo vydechnout, akční scény na hranici snesitelnosti a po pravdě já netuším, jak to tvůrce udělal, ale já měla o ty dva a maminu s miminkem takový strach, jak už dlouho ne.. Dar Salim výborná volba, sedlo mu to, Jake Gyllenhaal je pro mě zvláštní i zajímavý, u něj nikdy nevím, v tomto případě to ovšem klaplo bezvadně.. ()

ledzepfan

Ritchie už dávno není ten pologeniální střelec co onehdá s cigošema, žiďákama a rusákama naháněl jeden diamant, pořád je to ale solidní řemeslník. Tohle je tak sice ponekud generická ale oku lahodící a ke konci dokonce snad i napínavá army-akčňárna lehce líznutá patosem a hodně líznutá Star Wars (protože tihle talibánci museli být, soudě dle jejich ostrostřelectví, stormtroopeři v civilu).. Asi bych na dané téma více ocenil něco jízlivě kritického, co by se jmenovalo třeba " Sbal prachy, vypadní a týpka co ti roky pomáhal a kryl prdel tam nechej chcípnout". ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)