Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

paddy35

První série ušly a dalo se na to koukat, zápletky byli jakž takž originální a nebyla to jen akční hovadina, jako v současnosti ()

Jessicahamby

Jako malá jsem se těšila na každý díl... Bohužel jsem vždycky měla ráda kolegy Semira a ti vždy, dřív, nebo později zemřeli... Nejlepší byly první série. Tak i tak, to je jedna z nejlepších německých kriminálek. ()

tetraedr

Kde jsou ty časy kdy jsem to ještě hltal? Bohužel dnes už vím, že ne každé auto se při bouračce vystřelí 5 metrů do vzduchu a vybouchne. ()

Delmondo

Já prostě nemůžu jinak tohle je kultovní seriál se vším všudy, pamatuju si když to u nás začali vysílat jak jsme to všichni strašně hltali a druhý den ve škole jsme o tom furt kecali, vynechání jediné epizody bylo pro nás katastrofou. To byla doba, nehoráznej akční nářez, kupa srandy a efektní bouračky odepsanejch aut... haha ono tady nic jinýho vlastně ani nebylo. S odstupem času a když se na některý díly podívám znova už to taková pecka není, je to dobrý spíš na nostalgický pousmání ale co na to kašlu. Co se týče herců tak Simírovím nejlepším parťákem byl André Fuchs s ním byla vždy největší prdel a kterýho sejmuli už po dvou sériích na Mallorce. No dobrej byl i Kranich ale to asi tak do 5. série od tý doby je seriál už jen srágora. Takže moje čtyři hvězdičky jsou za ten začátek a za ten zbytek bych dal bez milosti odpad. ()

MatejQ004

Seriál který sleduji přes 9 let. Je to jeden ze seriálů, na který se dívám, můžu vypnout mozek a dobře se bavit u vtipných momentů nebo akčních a často nerealistických scén. Baví mě i originalita různých případů které řeší hlavní postavy celého seriálu, vrchní komisař Semir Gerkhan s jeho parťáci kterých neměl málo. V seriálu jsou dobré zápletky i honičky v autech. Mě osobně se nejvíc líbí po boku Semira, jeho parťák Tom Kranich se kterým je fakt sranda. Je to výborný kriminální oddychový seriál, při kterém se člověk pobaví, hlavně v dílech s Tomem a později i s Benem. Jediná věc co se mi moc nezamlouvá je mírné přeobsazení v českém dabingu u některých hlavních postav, které se změnilo v 19. sérii, ale časem jsem si na tento dabing už tak nějak zvykl. 100% ()

meda2016

Velmi nevyrovnana kvalita. Znělka s létajicími a hořícími auty už je směšná. Občas vtipné, občas romantika, často vata a nuda. ()

Xylobalsam

Z nemeckych serialu asi nejlepsi. Obcas zajimave bouracky, v posledni dobe se zacina objevovat velmi dobra kamera a cely serial pusobi trochu vyzraleji nez prvni dily. ()

badajajuak

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné... Chce se mi blejt... A vůbec... abych pravdu řekl, nenapadá mě žádný dobrý německý seriál... samej shit... ()

Fallstar

Simír=jedna hvězda. V každém díle aspoň jeden mrtvej Němec=druhá hvězda. Komické duo Hansea Gr'übera (Bonráta a Herzbergra..foneticky) chvíli aspirovalo na třetí hvězdu, ale zas tak vysoké hodnocenísi tenhle americkou produkci kopírující shit nezaslouží. ()

oceanic6

Obrovská kravina nemeckých rozmerov =) Každy diel je natočený podľa tej istej šablóny, ktorá ale nudí hneď na začiatku. Úvod: Veľká búračka na dialnici. Jadro: Pobehovanie nesmrteľného Semira a jedného z jeho partnerov, ktorých strieda ako ponožky. Záver: Naháňačka. A takto stále dokola. A to že ani tie automobilové scény nie sú natočené ani len trošku vkusne a s nápadom, to sa už vážne prepáčiť nedá.... ()

Bartson

Chvilku mě snad i neprůstřelnost simíra s gerchanem bavila,ale po pár epizodách sem si řikal,že je něco špatně když podle tohoto seriálu v Německu není gravitace,v každém městě jakmile jedete na semaforu doleva,můžete počítat s tím že spadnete do nějakého lomu apod. Dnes už je to jen tuctovka u které se probudim v momentě kdy začnou reklamy. ()

zawa

Všechny díly jsou skoro stejné. Dávám jednu hvězdičku za to, že mi tenhle seriál připomínal učitel v autoškole, když mi radil, ať nejezdím rychle a mám kolem sebe přehled, jinak bude Cobra11 :). ()

lemoun

Podle mě nejlepší krimi seriál jaký kdy byl natočen. Každá díl má svojí pojintu a logiku. Když se kouknete na nějaké staré díly, je to strašné, ale ty nové jsou opravdu skvělé. ()

LooX

No no no,vy přechytračelí intelektuálové,jen se přiznejte.Schválně ať zvedne ruku ten,kdo se před deseti lety,když jsme byli všichni o hodně mladší a když Nova začala vysílat první sérii,nedíval s železnou pravidelností na každý díl.No?No vidíte... :-) ()