Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
Z nakrúcania  - Erdogan Atalay, Vinzenz Kiefer
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Domitri

Seriál mého dětství. Ostatní sledovaly šmouly a já Nesmrtelného Semira a jeho pokaždý jiného pomocníka. Má to akci, s příběhem se tvůrci moc patlat nemuseli a s výběrem herců jsem nikdy problém neměl. 100% ()

KapitanKuraz

Ked nic ine v tv nie je, kobra jedenast nesklame a ponukne, poctivu nemecku akcnu telenovelu so Semirom a jeho kolegom. Premiera serialu a auto na kotve (plus jedna*). ()

Tumbik

Každý díl je v podstatě stejný. Nějaký zločin, který skončí brutální bouračkou na dálnici. Také zde přeskakují za jízdy z auta na auto. Realističnost nulová :D. Simir je asi nesmrtelný :D. Ale pamatuji si, že když jsem byl menší, tak mě to celkem i bavilo. Když jsem nedávno zhlédnul pár dílů z roku 2012, usoudil jsem, že už to není takové jako dřív - pokaždé to nekončilo obrovskou bouračkou na dálnici... Býval bych dal menší hodnocení, ale je to srdcovka z dětství... ()

DannyBurino

K tomuhle seriálu mám nostalgický vztah: sympatické postavy, solidní akce a nostalgický soudtrack a mnohemvíc. Ovšem připadá mi tam trochu vtipné jak Semir přichází postupně o své partáky, ale jinak je to solidní seriál. ()

nudlis odpad!

Totální a nekonečnej sled trapáren, ničení aut (i když většinou z vrakáče) a naprosto idiotskejch zápletek, který se pořád opakujou, všichni se u toho tvářej děsně drsně a vážně a myslej si, jakej podali dramatickej výkon. A specielně Atalay není schopnej zahrát nic jinýho. Kdyby došly prachy a investoři seriál zrušili, musel by se jít voběsit, protože nic jinýho neumí, ubožák. HUMUS na n-tou pouze pro duševně choré !!! ()

Vlkodlak13

Tak první díly se jim moc nepovedly, holt začátky někdy nebývají dokonalý. Nejvíc mě vadily epizody typu "Pekelná jízda na dálnici A4", kde musí nějaká histerka prudit celou epizodu.. Postupně se ale začal seriál ubírat lepším směrem. Pro příklad si vemte 1. a 13. sérii, to je úplně něco jinýho. Neříkám, že série předtím stály za nic, ale nejlíp se seriál rozjel co tam přišel Tom Beck. Teď jsou díly akční, že předčí američany, hlavně protože si zachovají svůj styl a nesnaží se nikoho napodobovat (tady narážím na čechy, kteří se vším snaží napodobovat americký seriály a kvalita výsledku..). Hudba je dobře vybíraná a právě díky seriálu jsem se dozvěděl o některých interpretech, na které bych nepřišel. ----- Pokud máte rádi akční, napínavou a vtipnavou tvorbu, tak tento seriál jednoznačně doporučuji. ()

Ondr4H

Ze začátku na plný počet, ale od jedné doby se z toho stal zhmotněný německý kýč.Epizody nedávají smysl, nesmyslný námět, akce.Popíšu běžný den na dálnici v okolí Kolína nad Rýnem v podání RTL Den vypadá tak, že "poslední akční hrdina" Simír a ten druhý přicmrdavač(Který umře v průměru co dvě série) za honbou za zloději aut, vyděrači nebo vrahy způsobí řetězovou nehodu neustále v tom jednom a tom samém úseku dálnice a to těch největších šunek co jezdí momentálně v Německu, při které zemře pár civilistů rekrutujících se převážně z řad řidičů cisteren. Simír a ten druhý nikdy není za to popotahován, protože dotyčný nebožtík je ihned nahrazen uprchlíkem díky systému by Mama Merkel(Nutno ověřit) .Simír k tomu taky vždy zničí svoje služební BMW v hodnotě míče, stát se to u nás tak dostane maximálně hopsadlo a né co novou generaci co pár let.Někteří zločinci se rekrutují z řad teroristů,skrytých armád, mašíblů a lidí co nosí po kapsách bazuku, lahký gulomět je štandartom, takže o zábavu a pár výbuchů navíc má postaráno, ale nebojte Simír nikdy není trefen, protože ho nevidí díky výšce přes svodidlo.Pokuď je náhodou trefen buď tu střelu zastaví nějaký talisman a když nějaká kulka přeci jenom najde cíl, stačí aby kolega nebo Andrea zvolali "Simíre, neumírej!", tak turecká zbraň hromadného ničení v tu ránu ožije(Je to něco na způsob Goléma).Dokonce když je nasazena speciální jednotka tak v čele jde Simír s pistolí, borci ze zásahovky a v plné polní se zásadně drží v jeho stínu.Při vyšetřování tohle proběhne vždy nejméně dvakrát.Druhá honička proběhne zásadně ve městě a poslední honička zásadně končí v jednom z tisíců kamenolomu nebo pískoven v okolí Kolína.Stačí aby na jakékoliv křižovatce zahnul doleva. Pokuď je zločinec zastřelen za takové tři série se vrací v plné sílé jenom s jiným jménem, někteří borci už takhle respawnují i čtyřikrát za sebou.Občas se stane že zmrtvýchstání alá Ježíš zažijí i Simírovi parťáci, aby na konci epizody opět umřeli.Běžný rozpočet jednoho vyšetřování je tak rovný rozpočtu celé ČR.A to prosím je obyčejný okrsek dálniční policie, teď si představte jak musí vypadat běžná den speciálních jednotek, tajných agentů či leteckých záchranářů .Jo když způsobíte dvě světové války, tak ta krvežíznivost se přenese na další generace... ()

oskiii

Některé díly super, jiné slabší. No a pak ty nelogické prvky....pronásledování, zločinci vjedou do pole a když se zdá, že jsou v koncích, tak se z ničeho nic objeví uprostřed pole rampa díky které přeskočí řeku. Kdo by uprostřed pole nechával rampu? ()

Honza__St.

Nápad bez debat stál za to, a je jedině dobře, že nezůstalo u jediného televizního filmu. Ale s postupem času se z toho seriálu začala stávat pěkná šílenost. Policajti přežijou i kousky, který by je v první sérii ani nenapadlo zkusit (zejména trpaslík z Turecka), obyčejné "zloděje aut, vrahy a vyděrače" nahradili superpadouši jak vystřižení z amerických konspiračních velkofilmů, tvůrci často opakujou už dřív použité zápletky, a v posledních několika letech se objevujou i díly, které vyloženě kašlou na kontinuitu a první díly. A to ani nemluvím o pokusu tvůrců trumfnout návrat Bobbyho v Dallasu. Samozřejmě spousta dílů z druhé poloviny 90. let a prvních let kolem roku 2000 je výborná. Ale s (prvním) odchodem kolegy Toma to měli radši zapíchnout. ()