Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

záplata

Ježiši Kriste to je ptákovina :-D ale člověk se u toho zasměje je to taková pohádka pro dospělé a taky pro malé děti když jsem se zeptal jednoho malého chlapečka ze školky co se mu líbí z pohádek tak odpověděl ,,pche pohádky jsou pro mimina já koukam na kobru 11". Ale jedno se musí nechat většího filmvého hrdinu než je Semir Jsem ještě neviděl :-D všechno vypočítané na vteřinu vysednou z auta a čirou náhodou jakmile zabouchnou dveře a budou mimo dosah tak automobil exploduje nebo opět jen čirou náhodou zneškodní časovanou bombu na poslední vteřinu vše jen čistou náhodou a štěstím... Semir má přesnou střelu víc než nejlepší Americký odstřelovač to má Semir jen devítku. U toho se člověk tak nasměje. Semir a Tom největší akční hrdinové všech dob :-D Od doby co jsem viděl Kobru 11 říkám každému filmovému hrdinovi, kterému se podaří něco na poslední chvíly, že se učil od Semira. Tři jen za to že jsem se zasmál. ()

spiritus

Jedna jediná hvězdička za totálně přehnané havárie, které se na Německých dálnicích odehrají sotva jednou za 10 let. V Kobře je to každý týden. Proč ne :-) ()

fastum

Od výborné první, přes dobrou druhou a ucházející třetí až k odpadu řad následujících. Chuck Norris by si měl dávat bacha, protože mu šlape na paty Semir. Semir Gerkhan. ()

Všelicos

I když jsem napřed sledovala Kobru jen kvůli bouračkám, tak mne brzy pohltily i mezilidské vztahy, vládnoucí na stanici této Dálniční policie. Na každé postavě je něco, pro co ji člověk prostě musí mít rád (i když někteří by s nesouhlasem ukázali na Andreu, která svatbou se Semirem vše kapku pokazila :))) a i pro ni může plakat (André Fux a Tom Kranich jsou perfektními příklady...). A i když jsem za ty roky přeběhla z fanklubu Gerkhana do fanklubu Freunda, pořád se na Kobru koukám s radostí a jistou nostalgií... ()

Pompaj

Jako malý jsem to zbožňoval, nesmrtelný Simír, tolik výbuchů, nekonečné honičky. Jak se nato člověk podívá v "rozumnějším" věku, tak se to jeví, jako naprostá slátanina a blbost. Ale něco si řekněme, pár dílů mělo něco do sebe, ale jinak nic moc. 30% ()

Movie Gourmet

Nejlepší německý seriál vysílaný na českých TV stanicích. Jeden z nejdelších a možná nejdražší německý seriál, populární hlavně díky Erdogan(u) Atalay(ovi) a filmovým efektům - automobilové honičky, výbuchy, zničená luxusní auta, kamiony... Verdikt: 3* a 70 %. ()

Marina111

Keď som mala 12, Kobra 11 bola pre mňa synonymom akčného seriálu. Dnes by som bola tento nekonečný diaľničný príbeh ochotná sledovať len vtedy, ak by mi za to niekto platil. A to veľmi veľa. ()

Santino7

Kobra 11, diaľničná polícia. Komisár Semir Gerkhan a komisár xy. Prvé pravidlo: v tíme sú vždy dvaja, jedným je Semir, nízky Turek a ten druhý sa proste mení... ten prvý je však večný, to si proste zapamätajte hneď na úvod! Je to až smutné, koľkých partnerov za tie roky už Semir musel pochovávať. Raz darmo, nie každý herec má rád stereotypy. Erdogan Atalay však asi áno, bez neho si jednoducho tento seriál môjho detstva predstaviť neviem :-)) Ale prejdime k samotnému obsahu. Tento nemecký seriál je jednoducho výnimočný. Na televíznej obrazovke sa drží už 18 sezón. A presne taký istý čas sa drží svojej zabehnutej schémy. Možno vám teraz prekazím čaro seriálu - odpusťte mi to - ale po pár epizódach by ste na to prišli tak či tak.. Incident na diaľnici, neúspešné prenasledovanie páchateľa, vyšetrovanie a hľadanie, ďalší stret a konečná naháňačka. To všetko okorenené ešte všadeprítomným ničením aút - to je to, v čom je tento seriál asi najviac originálny - spôsoby, ako rôzne sa dajú naaranžovať búračky a nehody na cestách. Neviem čím to je ale tento seriál mi svojim spôsobom prirástol k srdcu. Viem, ide v podstate, z pohľadu deja o absolútnu frašku ale svojou ťažko opísateľnou atmosférou a v prvom rade faktom, že som Kobru 11 sledoval ako dieťa, mi to tak nejak prirástlo k srdcu. Či už ústredná dvojica komisárov, či duo "menej schopných" Hotte a Bonrath, jazdiacich na Porsche alebo Andrea, šéfka... Síce už ani zďaleka nehltám epizódu za epizódou, keď však na "mužov z Kobry 11" narazím večer pri prepínaní TV kanálov, občas si to pozriem a rád si zaspomínam. Čo sa týka samotných sérií, najlepšie sú asi prvé 3-4, tie sú ešte tak milo neohrabané a nie naplno spútané stereotypom, avšak celkovo si myslím, že série sa kvalitou príliš nelíšia, iba pôsobiacimi efektmi. 50% ()

mira007

První řada se zdá z dnešního pohledu naprosto amatérská, natočená na obstarožní filmový materiál, ale i tak má své kouzlo. Jakmile nastupuje Andre a po něm i Tom, tak podle mne začíná vrchol tohoto seriálu, kdy opustili autoři amatérismus a ještě nedosáhli předimenzovanosti každého dílu. Poté co nastoupil Jan ( Christian Oliver ) tak to jde s rozpočtem každého dílu nahoru , ale provedení čím dál víc americké. Malé oživení přinesl Komisař Rex, ale to už bylo v době, kdy dálniční mafie řešila mezinárodní terorismus, největší mafie a špionážní spiknutí světa - nemůžu si pomoc , ale když řešili bandu feťáků, unesený tank, nebo namachrovanou zlatou mládež, tak mi to přišlo stokrát lepší. Přesto je to koukatelné víc než kdejaké americké hnusy. ()

Sochorisko

Jejich tempo je vražedné, jejich revírem je dálnice, muži z Cobry 11 pracují ve dne v noci... Auta lítají, střely lítají, rány pěstí lítají. No, ještě vážně to chceme pojmenovávat po "kobře" ? Neměl by to být třebas Havran 11 ? Ale jako výdělečná detektivní akční krimisérie celkem ucházející, jen by seriál vážně nemuseli rozdělovat na 2 části, to mi přijde už trochu absurdní. Navíc se na tom parádně dá cvičit/naučit jazyk, akorát si to člověk musí pustit v originále a neposlouchat ty mnohdy nepřesné překlady... ()

maty39

Ty čtyři hvězdičky jsou v rámci žánru evropský kontinentální seriál. Asi jedinej kterej vydržim koukat déle jak 10 minut. Minimálně úvodní bouračky si toto hodnocení zaslouží. ()