BigBug

V roce 2045 nechávají lidé většinu práce na umělé inteligenci. Staromilská Alice to dělá zrovna tak, a když se roboti vzbouří, její starostliví androidi ji zamknou doma. (Netflix)

MightyHal

Tak já nevím, snímky od Jean-Pierre Jeuneta mám rád, ale tohle mi přišlo i vizuální stránkou, hodně za nimi. Nejenže jsem tu jeho rukopis skoro necítil, ale i humor byl většinu času více prvoplánový. Jenže jsem se i tak docela bavil, já mám prostě herecký styl francouzských herců rád a i díky nim jsem se kolikrát docela pobavil. To, ale nebyli jediné chvilky, celý film je totiž brán jako taková satira, jak to jednou v budoucnosti může dopadnout s umělou inteligenci. Díky tomu jetu docela dost fajn ujetých vtípků, jako třeba televizní stanice kde se k lidem chovají jak ke zvířatům či různé absurdní reklamy. Poté potěšily i některé vizuální vtipy či hlavní charaktery, které sice byli spíš povrchní, ale i tak bavili. Bohužel, ale těchto více zábavných momentů tu nebylo tolik a tak film trpí na dost hluchých míst a i na až přehnaně přepálenou stopáž. Hudba tu je taky mdlá, což u Jeuneta také není moc zvykem. Takže za mě hodně slabý návrat, ale na druhou stranu mě to místy i lehce potěšilo. Škoda jen velmi slabého Pinonova camea, chtěl jsem ho tu více... ()

Trustme

Král vizuálního bizaru, principál panoptika ksichtů a Pan hračička je zpět a dává zabrat nepřipraveným uživatelům ČSFD. ()

VanTom

Tak neočekával jsem nic jiného, než autorsky "jeunetovsky" pokřivenou, přebarvičkovanou, zkrátka divnou futuro-bizarní frašku se svérázným panoptikem postav (rozhádaná rodinka, vlezlá sousedka, servilní domácí roboti, …) (na)drženým na stísněném místě, kde začíná být horko (doslova). A přesně tu jsem i dostal, akorát nekoncepčně mimo a o ničem, ale úplně nenudící (byť přetahovanou). 5/10 ()

Kienast

Minimálně vizuálem je to zajímavé, ale nějaký přesah či zábavu jsem v tom opravdu nenašel ... a tak jsem to protrpěl do konce. ()

klukluka

Na to, že se to nebere vůbec vážně, že je to celý “jen” opis svízelné situace, do které se dostal přetechnizovaný svět v roce 2050, to obsahovalo fůru úžasných, dokonale obrazově ztvárněných nápadů- počínaje nevšedním interiérem bytu budoucnosti. V průběhu sledování jsem se vysloveně těšil, s čím dalším ještě přijdou, čím vším by se jejich svět mohl ještě lišit od toho současného. Bavil mě i ten hravý příběh, celý mi to zkrátka ladilo a jediný, co mi na tom vadí, je těch 50 procent, který to posbíralo od místní komunity filmových fanoušků (?) na ČSFD. Tomu říkám do nebe volající nespravedlnost. ()

iXtr3m3

Aj dve hviezdy len s odretými ušami. Na komédiu málo vtipu, na Francúzsko až príliš odvážna originalita, na sci-fi príliš komorné, na Netflix podpriemerná sterilita. ()

Adramelech

Pěkný film, ale myslím, že vývoj se nebude ubírat tímto směrem. Umělci se v odhadu budoucnosti většinou mýlí (snad pouze Jules Verne se v ledasčem trefil, i když jen velmi přibližně), a ještě víc se mýlí futurologové. Když si vzpomenu na to, že v době, kdy jsem navštěvoval první stupeň ZDŠ, se někteří haranti chtěli stát kosmonauty, tak se musím pousmát. Nakonec to dotáhli na traktoristy v JZD. Osobně bych tipoval, že technický vývoj se naopak zpomalí a že nastanou poměry, které budou v některých ohledech připomínat spíše historické drama ze středověku nežli sci-fi komedii. ()

FiliPP

Nebudu lhát, byl večer, byla neděle a zkouřil jsem se až do Amsterdamu. Aaaa koukat potom na Bigbug mi zajistilo jeden z největších výtlemů co jsem kdy zažil. ()

janabel

Tak tohle je jak ze seriálu Černé zrcadlo. Absurdní i varující satira na dystopickou společnost. A jestli někdo toužil mít chytrou domácnost, tak po tomhle ho to určitě přejde. ()

nonick1

Úsměvné i mrazivé, jeunetovsky výtvarně stylizované a pravděpodobně i trefné ztvárnění dystopické (nepříliš vzdálené?) budoucnosti lidstva, které do nástrah a vějiček totalitářského technokratického systému digitálních certifikátů a uživatelských oprávnění  leze stejně dobrovolně a bezstarostně jako žába do hadí tlamy. Error: Aplikace přestává pravidelně fungovat.   Neznámá chyba.    Zkuste zařízení vypnout a zapnout.    Pokud to nepomůže, obnovte tovární nastavení.     Neznámá chyba.   Pokud to nepomůže, obraťte se na naši technickou podporu. Litujeme, všechny linky jsou obsazeny, zkuste to později.        AMEN. ()

BOURQUE

Bláznivá Francúzka sci-fi paró(komé)dia? (Not really.) Samotný začiatok bol nádejný: celkom slušne „vygenerované“ futuristické prostredie (s odkazmi na slávnejšie snímky daného sub-žánru), postavy, ktoré mimo iné sú paródiou aj sám seba a pomerne nekomplikovaný scenár. Druhá polovica však už stráca dych a kreativitu.  Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Johny M.

Absolutní šílenost, ale v dobrým; originální, nápaditý, trhlý a nakonec i vtipný. Jenže zaprdění diváctvo dá radši přednost stýmu D'Artagnanovi, u kterýho bude chrochtat blahem, místo zábavnýmu bizárku. 3,5* ()

rublik05

V poslední době mám na ty komedie nějak smůlu. BigBug má zajímavý, svým způsobem lehce vizionářský námět, Francouzům šly komedie většinou pěkně od ruky, vůbec mi nejde do hlavy, jak to mohli tvůrci tak zkazit. Na filmu je zajímavý snad jen pěkný vizuál, jinak je to přehlídka nudných scén, trapných dialogů, mizerných výkonů od nesympatických herců, křečovité snahy o rádoby humor působí až bizarně, prakticky nekoukatelná záležitost. Dal jsem první hodinu, víc už bylo bohužel nad mé síly. 1/10. ()