Jo Hardingová (Helen Huntová), rovnako ako jej kolegovia, je doslova posadnutá predstavou, že sa jej podarí „skrotiť“ tornáda, respektíve vyvinúť spoľahlivý varovný systém. Nie je to nemožné. Stačí uviesť do prevádzky a v praxi vyskúšať prístroj, ktorý navrhol jej muž Bill (Bill Paxton), niekdajší člen tímu meteorológov, za ktorými prichádza do terénu, aby Jo pripomenul, že mu ešte stále dlhuje súhlas na rozvod. So svojou novou partnerkou, psychologičkou Melissou (Jami Gertzová), s ktorou chce začať nový život, sa spočiatku proti svojej vôli, pripojí k šialenej naháňačke za ničivým prírodným živlom... (TV JOJ)

dom156

Opravdu jsem nečekal, že to nikdy řeknu, ale je zde zbytečně moc akčních záběrů. Snad krom pár minut je vždy alespoň bouřka či se žene tornádo a té akce již na mě bylo moc. Také přehršel postav ( i když bez významných) působil zmatečně a nekomfortně, jelikož jsem půlku z nich ani nevěděl, jak se jejich postava jmenuje a přitom vždy pár dialogů měli. Klasický pohromový průměrný film. ()

TominoLa

Jasně je to pořádně přitažené za vlasy, ale na to kašlu. Je to úžasná podívaná a já se neskutečně bavil a držel té bandě šílenců co se honí za tornády pěsti. Nejvíce určitě krásné Helen Hunt. :)) A taky jsem si přál vidět něco takového v multikině. Bylo by to mnohem lepší než Transformers: Pomsta poražených, nebo připravovaný 3. díl. ()

Aleee89

Ano, dalo se na to dívat. Myslím, že to je takový netypický katastrofický film. Spíše mi připadá trochu adrenalinový, když jedou zrovna lovit tornádo, ale klasický katastrofický film to fakt není... Není to nejhorší film, ale nijak zvlášť mě nezaujal a nezaujalo mě ani nic v tom... Průměr, kterých je stovky. ()

easaque

nostalgické -4* tenhle film jsem měl kdysi hodně oblíbený a viděl jsem ho několikrát. Ale uvědomuji si, že jsem byl mladý a naivní a stačilo mě tehdy málo i jednoduchý předvídatelný děj. Přesto má něco do sebe - má spád, má romantickou "klišé" linku a byl první, kdo začal o tornádech točit. A v neposlední řádě se o tornádech nenatočilo zatím nic lepšího. To nostalgické kouzlo je v něm stále a proto mu ty 4 hvězdičky ještě nechám, i když by si objektivně zasloužil určitě aspoň o jednu míň. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Katastrofický film přesně podle mého gusta. De Bont nezklamal a natočil skvělý film plný výboré akce a výborných herců. A navíc je Twister jeden z mála realistických akčních filmů, který se navíc i povedl. Jen škoda, že takových není víc. ()

Martin741

Na poli katastrofickych filmov zatial ostava pre mna osobne neprekonany film Towering Hell z 1974. Ale toto je iba priemerna, aj ked kvalitna podivana s dobrymi efektami a trikmi. Reziser Jan De Bont /Nebezpecna Rychlost/ sa teda nepretrhol. Helena Hunt je fakt skvela. 69 % ()

Jonash87

Podobný filmy mám rád. Už z anotace je jasný, že nepůjde o žádnou áčkovou věc, ale člověk se nenudí a není nouze o napínavé momenty. Je to sice trochu unreal, ale když není příliš hluchých momentů, tak to i opustíte. ()

Vyhy

Očividná devadesátková pecka, která mě žel v době své slávy minula. Hravě tomu odpustíte šablonovitý scénář. ()

Rodriguez

Po 16ti letech jsem si dal repete tohoto katastrofického filmu a přišlo mi to daleko lepší než tenkrát. Jen hlavně nepotkat F5, jinak se nemáte kam schovat. 75% ()

Streeper

Nevěděla jsem zda se mi film bude líbit, ale Helen Hunt v hlavní roli? Na to jsem se musela podívat. Film s emi líbil, vlastně splnil všechna má očekávání. Je tam hodně akčních a napínavých scéna a asi nemusím psát, že ty nejlepší jsou určitě s hurikány. Ty za to vážně stojí, hlavně ten poslední F5, jádro hurikánu je prostě úžasné. ()

bourec

V žánru katastrof naprostá klasika.Trochu přehnaná,ale to je fuk.Radši padesátkrát za sebou tohle , než současná a asi i budoucí produkce.100%. ()

C0r0ner

Efekty byly slušné, tempo také, ale nebavilo mě, jak film o fyzice popírá fyzikální zákony snad každou minutu. Nehledě na režisérské faily, kdy tornádo hází po okolí kombajny a Helen Hunt se nehne vlas na hlavě. O kus lepší než V oku tornáda, ale i tak nic moc. 60% ()

ic

Velice vizuálně zajímavý film a nominaci na Oskara si za to určitě zaslouží, taky jsem žasnul nad tornády, ale když se zamyslím nad dějem tak byl hodně stupidní, cely se vlastně točí kolem dopravení sudu senzorů, které vypadají jako kuličky do chřtánu co možná největšího tornáda, ale nikdo nevymyslel žádný rozumný systém, jak je tam dopravit. Soustavné nahánění tornád nákladnímy auty je sice zábavná podívaná, ale jinak úplná blbost. Navíc jinak dobří herci Helen Hunt, Bill Paxton po sobě prakticky celý film jen ječí, škoda jen, že jsem to nepočítal, určitě by to bylo zajímavé číslo. Já vím scénář je scénář... v tomto případě nestál za moc. ()

Wormboy

Celkom slusne obsadeny akcnak, ktory je v podstate dost svizny na to, aby bol zabavny, dialogy nie su az tak stupidne, aby bol blby a herci takisto nevadia. Pokial divak odlozi na dve hodinky rozum stranou, urcite sa nepopali. ()

Andre3000

Hej, jako katastrofické filmy jsou vždycky zábavné. Bohužel tomu ale nemá tak být a k smích jsou herecké výkony kraviny co dělají různé živly, tohle je ještě jeden z těch nejschůdnějších filmů. ()

Martrix

Jan de Bont se nebojí výzev a je to znát. Přiznejme si, že Twister byl jeden z mála filmů o tornádech, který vypadal aspoň trochu věrohodně. Některé trikové scény sice jsou trochu kýční, ale možná to tak vnímáme jen my, kteří létající krávy a cisterny moc často nevídáváme. Huntová a Paxtonem sekundují tornádům důstojně, dialogy nejsou debilní.... Co víc by ještě mohl člověk od akčního filmu chtít? Hlubokomyslné plky, když kolem vás lítají domy, by byly něco navíc a asi bych takovým dialogům věřil míň, než té lítající krávě. Takže dobrý. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022