Auditor, který bytostně nesnáší Vánoce, jede pracovně do malého města. Tam potká ženu, která se rozhodne změnit jeho názor na vánoční svátky. (Netflix)

Pethushka

To, co nám každoročně před Vánocemi servírují, jen tentokrát ve španělštině. Takže pokud vás nudí angličtina, můžete si letos dát pro změnu Tisíc kilometrů od Vánoc. Kromě jazyka to zas tak velká změna nebude, ale jak moc jinak se dá natočit film o chlápkovi, kterého ženská zblbne tak, že si začne myslet, že se zamiloval do Vánoc? Vánoční továrna taky nechybí, takže o nic nepřijdete. ()

silentname

Posledný film veľkej vianočnej výzvy z roku 2021 je úspešne za mnou. Už som si chvíľu myslel, že ten deň nepríde. Ale dočkal som sa. Netflix a ich španielska komédia . "1000 Miles From Christmas" konečne uzatvára minuloročnú vianočnú výzvu, ktorú som nebol schopný dokončiť v riadnom termíne. Čiastočne preto, lebo tých filmov bolo veľmi veľa, čiastočne preto, lebo som sa snažil vidieť pomimo ne aj iné filmy a čiastočne preto, že som už miestami na ďalšie vianočné filmy nemal absolútne náladu. Takže som vďačný za to, že som konečne došiel na koniec trate a dobehol do cieľa, síce mesiac a pol po tom, ako mi vypršal čas, ale predsa. A môžem aspoň povedať, že som to zakončil celkom príjemnou vianočnou komédiou, ktorá si tak trošku mixuje viacero nápadov a námetov dokopy. Film síce nie je veľmi originálny, ani neskrýva nejaké zásadnejšie prekvapenia, no má srdce na správnom mieste, má veľké množstvo vtipných scénok, ktoré ma úprimne pobavili a vo výsledku má aj celkom príjemnú romancu. Hoci od prvého momentu a stretnutia mi bolo jasné, ako to celé medzi nimi nakoniec dopadne. Mnohí zamestnanci v továrni na výrobu nugátu sú veľmi zlatí... obzvlášť tá mladá recepčná Luisa. Musím aj povedať, že hoci Raúl je tak trošku "Grinch" tak keď sa jeho srdce začne zväčšovať, pôsobí to veľmi úprimne. Film som si užil, a priniesol uspokojujúce zakončenie jedného veľkého projektu. Každopádne poviem, že na rok 2022 už plánujem vianočnú výzvu zmeniť. Lebo nechcem, aby som sa opäť dostal do stavu, kedy to celé už absolútne nebude mať pozitívnu energiu a stane sa z toho len čistá fuška. Rok 2020 ma nabil optimizmom. No 2021 mi ju opäť vzal. Takže... uvidíme akú vianočnú výzvu si prinesiem na tento rok. Hodnotenie: B ()

Marze

Pekne lokace, hlavni oporou leto lehke komedie je Tamar Novas. Avsak bylo zde dost situaci, ktere mohly zajiskrit humorem, ale nestalo se. ()

Johnny.ARN odpad!

Jedno na nich cením, že majú svoj rukopis. Proste vždy to vypáli ako píčovina. Aj keď to už vyzerá seriózne, príde tam Rudolf a môžeme to rovno zahodiť. Prečo Shitflix na tot dáva peniaze? ODPAD! ()

Deleatur

Z dosud viděných vánočních novinek nejlepší, ačkoli v ní nebylo nic, co by už nebylo k vidění jinde. Ale tvůrci to udrželi sevřené, každému přidělili jeho roli a měli k ruce herce, který pod dojmem srdečných vztahů na maloměstě věrohodně roztál a překonal trauma ze série otřesných vánočních zážitků. Jen byl trochu rušivý jeho lehce úchylný zjev. // 66% ()

BOURQUE

Jeden z ďalších tuctových Vianočných filmov, s ktorým Netflix v roku 2021 vyrukoval. Vianočný film od Španielskych tvorcov Bohužiaľ nevyniká príliš kreatívnym scenárom. To by ani nevadilo, keby lepšie využili tie možnosti, ktoré ponúka malá dedinka a jej obyvatelia. Vývoj charakteru je predpokladateľný a žiadny, aspoň trochu, prekvapivejší moment nepríde. V rámci kolotoču filmov s Vianočnou tematikou však sa to dá raz spustiť. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Olík

Další Grinch našel ve sváteční čas v čem spočívá kouzlo vánoc a  jako bonus navrch pravou lásku. Nevím jak vám, ale mne tyhle vánoční příběhy přijdou všechny na jedno brdo. A tak snad jenom, že jsme většinou zvyklí na zámořskou produkci a tyhle svátky výjimečně slavíme na Pyrenejském poloostrově. Ale jinak je pod stromečkem v každém dárku jenom klišé, ponožky, klišé a klišé. ()

Trixinka

Absolutně nesympatické hlavní duo - hlavní hrdinka se chová jako naprostá blbka, hlavní hrdina mohl být trošku víc sympaťák a to jeho prozření ohledně Vánoc bylo takové nějaké divoké a rychlé - jako jo líbíš se mi, mám rád Vánoce jupíí........ Docela odfláknutý film, který vůbec nevyužil prostředí pěkné malé vesničky v horách, a ani rozmanitých charakterů místních obyvatel. ()

Clark_Kent

Zasněžené Španělsko by celkem šlo, jenže pak tam začali nějak všichni skuhrat pro nefunkční vztahy. Rovnou na Boží hod vánoční? No asi hold nevdečnej zvyk, nebo co. ()

Pokryvac

1000 míl do Vianoc nie je zlý rodinný film. Nie je to síce nič originálne, ale poteší zasnežené prostredie Španielska aj rozprávková továreň na nugát, v ktorej je nútený pôsobiť hlavný hrdina. Keďže sú prvé reakcie prehnane kritické, rozhodol som sa pridať hviezdičku navyše, i keď vlastne nejde o nič výnimočné, iba o nenáročnú komédiu pripravenú zabaviť počas vianočných sviatkov a prispieť tak svojou atmosférou k lepšej sviatočnej nálade. Myslím, že sa jej to najmä v prvej polovici darí, škoda len istej šablónovitosti a plochých charakterov. Ak však prijmeme film ako modernú rozprávku, tieto záležitosti mu môžeme odpustiť. Jeden z vďačnejších vianočných filmov spoločnosti netflix :) ()

CZ_Milka

Zase jeden napravený odpůrce Vánoc. Trochu hloupé a předvídatelné, ale v předvánočním období koukatelné. Co ale nechápu, jsou české názvy filmů - v originále „A 1000 km de la Navidad“, anglicky „1000 Miles from Christmas“, česky „1000 mil do Vánoc“. Kdo ty názvy vymýšlí? To se předhánějí, kdo do toho vnese víc své kreativity?!? ()