Rytíř ze 14. století se zázračně dostane do současnosti do amerického Ohia, kde se zamiluje do učitelky biologie na střední škole, která už nemá o lásce žádné iluze. (Netflix)

KM Phoenix odpad!

Neskutečná nablblá hovadina, která si ani trošku nezaslouží místních 55%. To je přesně o 50% víc než by to mělo mít. The Guardian to nedávno shrnul v článku "Turkey anyone? Why standards slip at Christmas when it comes to film" a musím s nimi souhlasit, v předvánočním a vánočním čase se opravdu objeví hodně pofidérní filmy, které by v jinou roční dobu neměly šanci. Pominu historické nepřesnosti (irský "hrad" Charleville byl stavěn mezi lety 1798 až 1814, středověkou angličtinu opravdu z té moderní neuděláte divadelním deklamováním a občasným použitím archaismu jako "egads" či "toodle-pip", atp.), jelikož těch tam bylo na několik knih. Dialogy jsou vyloženě hloupé, herci tragičtí a postavy se chovají dost podivně. Každopádně až budu potřebovat nasekat dřevo na topení tak si pozvu toho typa s mečem, jelikož ten to dříví seká jak kosou louku. ()

Helisek2

Mě se to moc líbilo, je to příjemný film na zimní večery, na herce se pěkně kouká a láska lítá ve vzduchu :-))) Ideální film pro romantické duše. Když se chce někdo dívat na historické filmy, nebude koukat na americkou slaďárnu, jejíž pointou je diváka/ženu omámit princem na bílém koni jako z pohádky. ()

gapa466

Na mě moc americký. Jejich pojetí Vánoc je pro mě úsměvné. Asi by se mi líbilo, kdyby se hlavní hrdina propadl jen v času. Propadnutí v prostoru jsem moc nechápal. Jako evropský film by to dávalo větší smysl.  Zápletka lehce předvídatelná. Herci sympatičtí a příjemný pro odpočinkový film.  Jen jsem rytíři nevěřil, jak se vypořádával s všeobecným pokrokem. I všeobecná mluva rytíře (mimo té co okoukal z TV) by asi byla hodně jiná..........když o filmu vůbec nepřemýšlíte, tak lze shlédnout. ()

nash.

Vánoční romantika, ve které staletí ani logika nehrají roli a na byť jen minimální věrohodnosti nikomu příliš nezáleží. Pokud by před obrazovku zasedl historik, trefil by ho šlak už po pár minutách. Ve středověku jsou všichni vymydlení, usměvaví, milí a žebračkám ku pomoci ochotnější než Mirek Dušín, a středověký rytíř přenesený do současnosti není ničím příliš ohromen, a řídit auto se naučí sám, stejně jako přepínat programy v televizi, to vše během pěti minut. Ale jinak je to jako vánoční pohádka mile naivní, romantické a tak laskavé, že neopatrný divák může podlehnout a vyrazit do ulic konat dobré skutky. Zkrátka taková milá podívaná přesně do času vánoční pohody. ()

Streeper

Klasická romantická komedie, která potěší převážně divačky. Vanessa je rozkošná, milá a sympatická. Její rytíř to samé, zamilujete si ho za jeho nemotornost a nevědomost. Bylo hezké pozorovat jak se postupně sbližovali a navíc během té krásně vánoční atmosféry, ta je ve filmu opravdu kouzelná. Rozhodně to není top vánoční film, ale jednou ročně, proč ne. ()

• Natáčelo se v Kanadě (Bracebridge, Ontario) a Irsku (Tullamore). (BMW12)
  • Ve filmu byla použita úplně stejná vánoční ozdoba v podobě žaludu jako v dalším filmu z produkce Netflixu Vánoční princ (2017). Zároveň tím na něj i odkazuje. (Teres)