Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

PetriK12

Obrovská nuda. Prakticky žádný děj. Uměle natahovaný dialogy. Další dílo Netflix pro diváky, kteří se dostatečně nenávidí. ()

Overclocker8

Upřímně, čekal jsem od toho větší průser, protože tohle je opravdu hodně těžký námět na zfilmování. Docela mě překvapilo, že až na drobné úpravy se i celkem drželi knižní předlohy. Je tu mnoho trapných scén a prvků, které si mohli odpustit, protože v tak vážném tématu působily jako pěst na oko, ale i pár dobře udělaných silných momentů. Problém tří těles je ale jen předehra k Temnému lesu, kterému budou muset věnovat o dost větší péči, jestli nechtějí, aby se jim to rozpadlo pod rukama. ()

jprmusic

Už dlouho jsem neviděl takový množství nesympatickejch postav. Speciálně Bradley mě otravoval už v Moonfall, nepřijde mi ani vtipnej, ani zajímavej a ani dobrej. Knížky jsem nečetl (to napravím, budou asi skvělý), ale seriál mi lezl na nervy klasickejma Netflixáckejma atributama. Chyběj tam už jenom indiáni a někdo, kdo by se identifikoval třeba jako pes - takže aby se tam všechno vešlo, nezbývá už moc místa na nějaký napětí a zábavu. Možná bude 2 řada akčnější a trochu se to rozjede - zatím bída. ()

BadassX odpad!

Tak ještě že mají ty sifóny (samozřejmě bez kávy). To je zase snůška blbostí a nesmyslů. Ještě že tvůrci sifónů vykecají plány a pošlou super truper sifonský textovky a vytvoří voko 😊 Edit:  to je skutečně kretenismus nejvyšší úrovně. Nic debilnějšího jsem snad neviděl. Kterej magor byl schopen tohle vymyslet?! To musel bejt slušnej matroš…  (Hele von je porazí delfín co bude mít místo mozku hovno z nutrie smíchaný s vařenou brokolicí, ocelový ploutve a vocas z želatinový šunkový pasty a Saul bude jeho nemrdátor, pardon - meditátor - jasně vymyslime), že to nepřiheftovali pořádně ten deštník s análním votvorem pro atomový péra. A herecké výkony. No kurva to je umňěňííí 👍 ()

kubas369

7/10. Knihy jsem četl tak z půlky, zasekl jsem se někde ze začátku druhého dílu (takže jestli se nepletu seriál zpracovává víc než jen první knihu), nejsem tedy žádný velký fanoušek předlohy. Můžu tedy s klidem říct, že mne seriál uspokojil. Hlavně ve své první polovině se jedná o svěží přímočarou sci-fi lahůdku. Jenže potom se zpomalí a vám dojde kolik věci nedává vlastně smysl. Nejvíce mne štve, kdyby nás chtěli doopravdy vyhladit, tak nás ten jejich sofón dokáže minimálně, za ty čtyři století, zredukovat do takového počtu, že pro přicházející flotilu nebudeme problém. Takže o co jim vlastně jde? Postava Saula je po celou dobu naprosto k ničemu a nakonec se stane dost podivně středobodem všeho, divný. Těm dvoum nikdy neodpustím jak se vyřádili na konci GOT. Ale jsem ochotný připustit, že poměrně těžkopádné knižní předlohu dokázali převést do seriálu stravitelného pro všechny. Takže druhou řadou nepohrdnu. ()

DoubleJack

Úvodní díly, které začínají okamžitě prozkoumávat ústřední myšlenku, fungují velmi dobře. Poslání signálu, historické propojení, brýle a odpočet vytvářely něco vzrušujícího a něco, o čem jsem se chtěl dozvědět víc. Bohužel velmi rychle jsou tato témata upozaděna a do popředí se dostávají postavy. A v tomto bodě začne seriál velmi skřípat, protože se obratem ukáže, že postavy jako takové jsou vlastně nezajímavé a nemají často, co říct. Neexistuje konflikt a dialogy se repetitivně točí okolo toho, co divák sám viděl. Přitom některá témata si doslova říkala o hlubší prozkoumání - například reakce společnosti na zveřejnění existence mimozemské rasy. Tomu však je dán pouze okrajový prostor. Suma sumárum se jedná sice o odvážný počin, ale ve finále pouze velmi průměrný. ()

SAINTS

Seriál začal dobre, prvé štyri epizódy ma dokázali dostatočne zaujať, potom to už však začalo byť horšie a seriál sa začal trocha ťahať. Dej bol často neprehľadný a skákal z jedného dejového bodu do druhého. Niektoré postavy ani neboli sympatické. Páčila sa mi tá časť príbehu, ktorá sa venuje čínskej kultúrnej revolúcii, Londýnska časť príbehu bola miestami dosť nudná. Snáď ďalšie série budú lepšie, ale na ODPAD určite nebola ani táto séria. Uznávaný čínsky román sa dočkal typicky západného spracovania. ()

Kimkong

Čekal jsem od toho tedy více. Dvě epizody, které byly dobré, zbytek celkem podprůměrný. Předpokládám, že za to může to, že se zatím jen jedná o nějakou vysvětlující omáčku a to dobré ještě přijde. Hudba bohužel nevýrazná a to je stejný autor jako u GoT. ()

Arkagas1989

Tak nějak mám dojem, že všechny ty negativní recenze a dojmy plynou z toho, že to dotyční absolutně nepochopili. Na začátku to vypadá jako skvělé thrillerové drama - sebevraždy, šílenství atd, pak se do toho zamotají další a další věci, v návaznosti na super moderní helmy, skrze které je možné hrát jakousi hru o záchranu světa, ale ani to Vám nezaručí, že přežijete. A jako bonus se dozvíte, že celou naši planetu už dávno ovládá mimozemská civilizace, kterou jsme si sem sami pozvali a jen čeká na to, až sem opravdu za 400 let dorazí a všechny krom vyvolených zlikvidují. Že je konec bez vysvětlení je asi všem přemýšlejícím jasné, jelikož se čeká na další rérii. Mě osobně bavilo dost a velmi přemýšlím o knize.  Moje hodnocení: 9/10 ()

husak_k

Seriál je překvapivě hodně poctivě natočený, když jsem viděl kombo Benioffa a Weisse s Netflixem, tak jsem se toho docela bál. Od předlohy je to v hodně věcech dost odlišné, ale úctu k předloze si to ponechává. Příběh běží rychle, což se dalo na osmidílnou adaptaci čekat, největší výtka je, že některé věci byly příliš zjednodušené pro moderní publikum, ale jak čtu některé recenze, tak to asi zřejmě stejně nestačilo. 80% ()

xzajox

Séria vykročila zlou nohou, pretože žiadny vedec by nepovedal, že "Verí v Boha, pretože nie sú dôkazy, že neexistuje". Podobný bullshitov tu zaznie ešte zopár, čo by možno bolo OK, keby to nebolo od postáv, ktoré sú akože top vedci. No ale fantasy, povieme si a ideme ďalej. Predlohu som nečítal a počul som o nej len dobré, takže chyba asi nastala až pri tvorbe scenára. Prvé 4 časti sú viac nuda, ako zaujímavé. Trochu mystery, trochu balast, sem tam "fíha" moment, ale veľa sa tam toho nedeje. Divák len verí a čaká, že sa to rozbehne. Nakoniec prvá séria prekvapila len v 5.časti, kde sa veci dávajú pekne do pohybu a kúsky skladačky začnú sadať do seba. Nasledujú však znova len pasívnejšie časti. Netvrdím, že je to zlé, melanchólia je tu silná, nápady nútia zamyslieť sa a B.Wong slušne sarkasticky perlí. No proti očakávaniu, z mierne nadpriemerného málo akčného sci-fi sa nedá nebyť sklamaný. No uvidíme, pokračovanie v S2. 63% - 3* ()

Scarecrow7

Slabší 3 hvězdy, prvních 5 epizod jakž takž ujde s tím, že 5. epizoda je rozhodně vrcholem série. Následně se to ale celé stočí do úplné nudy a pak už se na to člověk dívá jen proto, že to již začal. Herecky i hudebně to je velmi plochý, co předvedli D&D ani nelze komentovat, neočekávejte žádné GoT 2.0. Asi moc velké sousto, bohužel. ()

ESNYR

Proč blikali tou oblohou ? K čemu vedl ten odpočet ? Proč Země a ne třeba Jupiter ? Když umí cestovat vesmírem a mají teda tu technologii, proč neletí na jinou planetu (známý fakt že obyvatelných planet musí být jen v naší galaxii miliony a určitě pro ně vhodnější) Kde se tu vzaly ty helmy ? Proč zabíjely ty vědce ? Sakra kde vzaly technologii na tu hru (a bavme se klidně o těch milionech Ptb co musí mít aby to rozjeli) Proč to nemá konec ? ()

Crube

Nedík. Syndrom uspěchanosti GoT sezón 7 a 8 slaví návrat. D&D si myslí, ze jsou chytřejší než Liou, a arogantně ignorují  už připravené vysvětlovačky a elegantní metafory, nahrazují je vlastními, horšími (RIP Axiomy), nebo žádnými (RIP cigaretový filtr, RIP Střelec a Farmář) ,  aby si na jejich úkor kupovali čas, který pak velkoryse utrácejí jinde - jo, na posedávání u moře a tlachání o nově implantovaných soap opera vztazích nesympatické omladiny. Fascinující a přitom uvěřitelně podané hard sci-fi elementy předlohy( pak v klíčových momentech buď prošumí, úplně chybí, nebo vypadají jak generické čáry máry, u kterých není ani pořádně jasné, co můžou a co ne (zdravím sofony). Režie mohla zachránit leccos - kdyby pochopila rozdíl mezi chipsem  a vícerozměrným objektem. 8 dílů by (s důrazem na správné highlighty) dobře pokrylo první knížku - ale vtěsnat ji do pěti (a ve zbytku  startovat motory Temného Lesa a Vzpomínky na Zemi), je nápad hodný hovad - a taky hovadsky dopadl. Nechci se dočkat, že takhle zprasený někdy uvidim Kartáč nebo opravdové mindfucky jako Kapka, Hrobka nebo  2VF. (Bylo by to za 3⭐️; extra srážku uděluju za nakládku s Ťing Im - to si starouš vážně nezasloužil, a za přiblblé nové označení Trisolaranů🤦‍♂️) ()

Caan

Problém tří těles jsem četl. Několikrát. Vedle Hyperionu jeden z klenotů sci-fi žánru posledních 30 let. GENIÁLNÍ knížka/knihy. Problém netflixovských Tří těles je ten, že už tak nějak tradičně zjednodušuje. Musí. Nacpat Tři tělesa do jedný série o osmi dílech je úkol, který nelze závidět. Ale jakožto velký fanoušek knih musím říct, že se to povedlo. Konečně se Netflixu povedla adaptace knih. Je to zjednodušený, je to víc soft, spousta věcí by si zasloužila lepší vysvětlení, ale je to sakra dobrý. A už se těším na Temný les. ()

Facerr

Seroš, u kterého se dá vydržet. Zaujmou nejen kejkle emzáků a naopak zklame závěr, kterej zase nabudí na další sérii. Tu určitě neminu. ()

cerdax2

Netusim, co tu hodnoti kolegove, ale po sedmi a pul hodine jste o par postav bohatsi, ale nevite o moc nic vic nez na zacatku, jen mate podivne tuseni ze tvurci na Vas chystaji prinejmensim dve dalsi sezony. Postavy se nechovaji prilis logicky a kdyz dojde k nejake zvlastni udalosti, nedozvite se vetsinou proc. 50% ()

Parabot

Adaptace Problému 3 těles mě vlastně překvapila. Čekal jsem, že bude horší. 2 showrunneři, kteří mají na kontě několik zajímavých scénářů (resp. pouze jeden z nich) a kteří se posledních deset let věnovali dráčkům a jiným fantasy infantilním prvkům se rozhodli, že zfilmují hard sci-fi knihu. A ne ledajakou. Naprosto skvělou, originální, ojedinělou. Vždyť co se může pokazit? Svébytné prostředí totalitní Číny vyměnili za multikulturní Londýn plný lidiček různých ras, genderů a orientací. Jak jinak. Co na tom, že část děje ztrácí díky této výměně sevřenou strukturu nebo i přestává dávat smysl? Chápu, že když někdo točí tak finančně náročný projekt, chce, aby se dostal mezi co nejvíce lidí. Tedy třeba i průměrní uživatelé TikToku. A tak z hard sci-fi udělali méně hard sci-fi a tím pádem děj dává ještě menší smysl. Seriál se jmenuje Problém tří těles. Co jste se dozvěděli o pohybu oněch tří těles? Veškerá nebeská mechanika odbyta několika větami. Anebo, co vlastně víte o oněch tajuplných sofonech? Jak dělaly ty psychedelické věci s oblohou? Asi kouzlo Rudé čarodějnice. Proč se Trisolarané tak zajímali o nanotechnologie? Benioff a Weiss asi nechtěli moc zabrušovat do problematiky dimenzí, zřejmě proto že vědecký popis by zmátl fanoušky Spidermana, kteří mají jasno. Jedna dimenze, jeden herec. Ano. Tak to je. Tvůrci prostě ty nejzajímavější pasáže knihy úplně vypustili a doplnili, klasickou vztahovou telenovelou kompatibilní s ideologií 2 a 3 dekády 21. století. Naštěstí hlavní dějovou linku tak nějak zpatlali, byť má v sobě díry větší než Sagittarius A. Not great, not terrible. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)