Nebezpečí narůstá a tajná mise odvážně vyrazí na nebezpečné území získat informace o nepřátelích. Lidstvo dostane zlověstnou zprávu. (Netflix)

erpe

Pořád se mi čínská verze líbí víc. Knížku jsem četl a považuju ji spíš za fajn příběh, ovšem nijak excelentní. Nechápu tu adoraci díla. Se znalostí knížky ovšem líp chápu tuhle vykostěnou verzi příběhu, takže jsem rád, že jsem ji četl :-) Díky tomu nejsem tak udiven jako tady kolega Matrix ;-) Trochu to bylo naznačeno, ale asi ne tak důsledně. Oni jsou prostě emzáci jiní...nedokážou lhát, fabulovat, intrikovat...neví, co to je...Rozřezání lodi je jak v knize, tak v čínské verzi lépe vysvětleno, tedy ve vztahu k tomu, že bylo nutné zachránit ta Evansova data a proč bylo tohle lepší, než útok nějakýho komanda. Líp to pak dávalo smysl...i když i tak mi to celý přijde strašně přitažený za vlasy. Ovšem co já vím že? Za pár let... ;-) Samotné provedení "na plátně" mi zde připadalo o fous drsnější než v čínské verzi...ty děti...docela drsný...CGI pak asi tak na stejné úrovni :-O ()

Anderton

Prvá epizóda, ktorá naplno využíva potenciál látky prevedenej na obrazovku. Akcia v Paname a záverečné odhalenie mimozemských schopností sú skvelé sekvencie. I keď sú výpravné, digitálne triky občas pôsobia veľmi lacno, viď oba páry zázračnej mimozemskej entity. Predpokladám, že neskôr bude vysvetlené, prečo 400 rokov pred príchodom sú mimozemšťania tak úprimní a prezradili ľudstvu, na čo sa hore v skutočnosti pozerá. ()

Tom10000

5.díl. Auggie se musí na žádost Ráže vrátit do své práce, a dokončit výrobu nanovláken. Ačkoliv si uvědomuje možnost opětovného spatření Odpočtu, nakonec k němu nedojde, za což je neskutečně vděčná. Jenomže ač dosti protestuje proti jejich nevhodnému použití, její nápomoc při zničení ropného tankeru, kde se nachází Evans a jeho lidé, je přesto značná. Sám Evans zůstal nevyslyšen svým Pánem, a při ochraně disku zemřel. Na něm se nachází tajná zpráva. Jejímu rozluštění přihlíží velitel celé mise a Jin. Zní zcela jasně: lidstvo nemůže býti zničeno přímo mimozemšťany, bude tedy zničeno jistými velice inteligentními entitami v podobě miniaturních, ale mimořádně vyspělých počítačů. Ty už předtím nasadili Auggie do mysli Odpočet. Díky nim se zde nachází ony brýle. Díky nim "blikaly" hvězdy (entity se umí roztáhnout nad celý svět a promítat, cokoliv chtějí). A díky nim nyní celý technologický svět zcela zblbnul (...). 80 procent. Opět silný díl. Bohužel, začátek dosti zdlouhavý a nesmyslný, proto úbytek na hodnocení. ()

kenkaku

1/2 epizody naprosto nesmyslný slepenec událostí bez logiky. Jakmile ale nastala “akce Panama”, je to vizuálně mazec (i když opět bez logiky). Pak dokonce přijde i mazec informační. Hodně se vysvětlí (z toho co bylo). Nicméně jako celkek už seriál stejně šel provedením (a logikou) do kopru a “velkým informačním třeskem” to nezachrání. (Matrix fenomenálně sepsáno). ()

malyLibor

Ano, vyplatilo se přečíst si knihu než jsem se pustil do seriálu. Bez znalostí toho, o co jde, bych si připadal jako mnozí zdejší recenzenti. Ztracený. Jen mne trochu zmátlo, že konec knihy proběhl strašně rychle a děj knihy skončil na konci páté epizody? Není to nějak brzy, soudruzi? O čem budou další tři epizody? ()