Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

Recenzie používateľa malyLibor k tomuto seriálu (8)

Odpočet (2024) (E01)

Pro mne dost překvapení. Četl jsem knihu a ta má očekávání hodně zklamala. První díl jejího filmového zpracování překvapil. Samozřejmě, dřív bych byl zhnusen tzv. genderovou a rasovou korektností, kdy autoři obsazují postavy v knize mužské ženskými herečkami, přestože je to naprosto nesmyslné, ale co už. V některých částech světa a společnosti tahle zvrhlost prostě zvítězila a člověk může buď zahodit veškerou techniku a odstěhovat se do jeskyně, nebo na tuhle zvrácenost přistoupit. Na mne je v jeskyních zima a přiznám se, že se raději dívám na geniálního hlavního hrdinu v podobě barové tanečnice než poďobaného Číňana, takže to nějak zkousnu. Ovšem jinak mne úvodní díl zaujal a vtáhl do děje asi tak 100x více než první čtyři pětiny knihy. Na knize mi navíc vadilo to, že od začátku bylo jasné, o co se tam jedná a jaká bude zápletka. Potěšilo mne, že při dočtení jsem nebyl zklamán a bylo to přesně tak, jak jsem si asi od čtvrté kapitoly myslel :-) Takže já jsem spokojen a strhávám hvězdičku za genderovou a rasovou korektnost v castingu. ()

Rudé pobřeží (2024) (E02)

O dost lepší než první díl. I když... ale to už jsem psal. Dělat z chlapů ženské dost komplikuje smysl děje... ale co už. Budeme si muset zvyknout, že feministi prosadí, aby polovina slévačů a havířů byly ženské... kdyby byly postavy jako v knize, bylo by to dokonalé... ()

Ničitel světů (2024) (E03)

Uf. Uf. Kašlu na to. I když tam role chlapů hrají ženské, je to lepší a lepší. ()

Náš Pán (2024) (E04)

A stále lepší. Díky knize znám děj a tohle by byla skvělá ilustrace. No co, budu se tvářit, že čínští vědci, kteří jsou v předloze, podle Netflixu vypadají jako čínské, latinskoamerické, černošské i bílé ... prostitutky? Modelky? Chucpe :-) ()

Soudný den (2024) (E05)

Ano, vyplatilo se přečíst si knihu než jsem se pustil do seriálu. Bez znalostí toho, o co jde, bych si připadal jako mnozí zdejší recenzenti. Ztracený. Jen mne trochu zmátlo, že konec knihy proběhl strašně rychle a děj knihy skončil na konci páté epizody? Není to nějak brzy, soudruzi? O čem budou další tři epizody? ()

Vzhůru ke hvězdám (2024) (E06)

Z této epizody jsem poněkud rozpačitý. Ne že by začátek hezky nevystihoval lidskou spodinu ve vyspělých zemích, rozmazlenou sociálními výhodami a nadstandardní životní úrovní ve chvíli, kdy nastane nějaká nepředpokládaná věc (schválně nepíši katastrofa). Okamžitě začnou vyšilovat, dělat bordel, zkupovat žrádlo, rabovat a vyřvávat, že se bojí a ať se o ně někdo postará. Ano, to bylo zfilmováno velmi stručně, ale velmi trefně. Ale proč? Jak to souvisí s předlohou? Nic takového, co se odehrává v této epizodě, jsem v knize nezaznamenal. Kniha v podstatě končí oznámením Trisolaranů, že lidé jsou pro ně hmyz a že za 400 let přiletí... a pak poučením starého policajta vědcům, proč neházet flintu do žita, i když jsou hmyz.  A tady v pátém díle série dospěli ke konci a co bude dál? Tato epizoda navíc už je zfilmovaný začátek druhého dílu trilogie Vzpomínka na Zemi, tedy knihy Temný les? Nebo něco, co si autoři seriálu jen tak vycucali z prstu, když první díl Problém tří těles tak vykuchali, že ho nacpali do pěti epizod? No, uvidíme. Každopádně tento díl byl tak nějak plácání se někde v lejnech, hlavní hrdina knihy, v seriálu předělaný na hysterku vypadající jako tanečnice od tyče Salazarová se tady chová zcela opačně než v knize a je tady v podstatě jen pro okrasu... no... nevím nevím. Prvních pět dílů jsem tak nějak s výhradami bral. Tenhle díl navíc mi přijde zbytečný. No nic, jdeme dál a uvidíme, proč jsou tady ty další dva díly. ()

Jedině pokrok (2024) (E07)

Moje otázky po minulém díle jsou asi zodpovězeny. S knihou Problém tří těles nemá děj této epizody opět nic společného. Kdo je Taťána absolutně netuším, kdovíkterého Číňana z mnoha Číňanů z knihy přetransformovali autoři tohoto seriálu do téhle postavy. A možná to vůbec nebyla postava z Problému tří těles, protože nic z toho, co dělala v tomto seriálu se v knize nestalo. Tak si ji asi jen vymysleli, jako děj této a předchozí epizody. No nic. Jdeme na poslední epizodu a pak se asi vrhnu na druhý díl knižní trilogie... a nebo nad tím vším prostě zlomím hůl a zapomenu. Kdo ví? Kniha mne zklamala, ale to bylo velkými očekáváními, co ve mně vzbudily její recenze. Seriál mne zklamal v prvním díle, ale pak se zlepšoval až do konce děje knihy, kterým skončila pátá epizoda a šestá a sedmá byly o ničem a docela zbytečné. Tak přestanu psát, vydýchám to a jdu na osmou. ()

Meditátor (2024) (E08)

Poslední dvě minuty navázaly dějově na konec páté epizody, pokud jde o děj předlohy. šestá, sedmá a většina osmé epizody s dějem předlohy nijak nesouvisely. Neříkám, že poslední epizoda nebyla lepší než dvě předchozí, ale v podstatě nebyla o ničem. Celá tato série byla bez četby knihy zcela nelogická, s četbou knihy ... ne, nebudu komentovat. A asi nebudu dva roky vyhlížet pokračování. A nevím, jestli budu pokračovat v četbě dalších dvou dílů trilogie. Recenze píší, že jsou lepší než díl první... ale bojím se, že to bude zase stejné. Uvidím. Teď si půjdu pustit něco pozitivního a aspoň trochu logického. Hm. Jen mne nějak dnes nic nenapadá. No, asi to vyhraje dva roky starý záznam evropského poháru v lezení :-) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)