Přátelé se pohádají kvůli odvážnému návrhu pro projekt Schodiště. Will řeší, jaké má možnosti. Jeiová se vrací na staré známé místo. (Netflix)

Martrix

Pokud bych měl dělat scénář podle rozsáhlé knižní předlohy, vybral bych si z ní důležitá místa s ohledem na zachování základní linky a pointy. V druhé vlně bych vypíchl místa s ohledem na vykreslení postav a vztahů mezi nimi a v té poslední silná místa ...bez ohledu na cokoliv. To bych smysluplně provázal, případně doplnil. Složitý proces plný kompromisů. Stejně jako u stavby domů...lepší začít od nuly, než rekonstruovat. V této epce se tvůrci zbytečně zaměřovali na efekt. Na filmařsky vděčná místa, kde se hraje na emoce...na ta silná místa. A ten čas strávený fňukáním, jde na úkor děje, který je zajímavý. Tohle mi nevyhovuje. Byl bych raději za invazivní SF s filosofickým přesahem, než za další space operu. Z trailerů a velebení knihy, jsem doufal v podobně složitou, ale současně chytrou a precizní záležitost, jako byl Atlas mraků. Taky původně nezfilmovatelný. Ale zatím je to bída. Ten mix SF a telenovely mi chvilku chutná, ale pak delší chvilku křiví hubu. Je zřejmé, že řadu utne něco, co má diváky navnadit, aby se za dva roky zase napojili na pokračování. Hůl nad tímto seriálem nelámu, ale fanda rozhodně nejsem. Takže uvidíme, jestli si tvůrci šetří něco opravdu návratuhodného aspoň na závěr řady. ()

malyLibor

Moje otázky po minulém díle jsou asi zodpovězeny. S knihou Problém tří těles nemá děj této epizody opět nic společného. Kdo je Taťána absolutně netuším, kdovíkterého Číňana z mnoha Číňanů z knihy přetransformovali autoři tohoto seriálu do téhle postavy. A možná to vůbec nebyla postava z Problému tří těles, protože nic z toho, co dělala v tomto seriálu se v knize nestalo. Tak si ji asi jen vymysleli, jako děj této a předchozí epizody. No nic. Jdeme na poslední epizodu a pak se asi vrhnu na druhý díl knižní trilogie... a nebo nad tím vším prostě zlomím hůl a zapomenu. Kdo ví? Kniha mne zklamala, ale to bylo velkými očekáváními, co ve mně vzbudily její recenze. Seriál mne zklamal v prvním díle, ale pak se zlepšoval až do konce děje knihy, kterým skončila pátá epizoda a šestá a sedmá byly o ničem a docela zbytečné. Tak přestanu psát, vydýchám to a jdu na osmou. ()

Anderton

Predposledná epizóda sa uberá presne tým smerom, akým asi väčšina predpokladá, že sa bude uberať. Hlavnou otázkou je, koho vyslať na dlhú a zložitú cestu otvoreným vesmírom a tipujem, že iba málokto sa vo svojej predpovedi zmýli. Tlačí sa tak dosť na city a fungovalo by to podstatne lepšie, ak by boli herci výraznejší. ()

Tom10000

7. a předposlední díl 1.série. Will Downing se musí rozhodnout, zdali dožije zbytek svých dní na nemocničním lůžku, obklopen přáteli, či se odváží věnovat svůj mozek vědeckým účelů, tj. poslat ho za mimozemšťany. I přes veškeré přesvědčování, aby tak načinil, nakonec souhlasí. Auggie opouští projekt Schodiště, jelikož v něm ani nechtěla býti, a zůstala pouze kvůli Jen. Ta pláče pro svého zesnulého kamaráda. Jeiová se vrací dpmů a začíná na ni doléhat chuť co nejdříve opustit současný svět. Naposledy se setká se svým známým, kamarádem její zesnulé dcery, a následně se vydává s agentem, jenž ji sleduje, na místo, kde před mnoha desítkami let poprvé zkontaktovala cizí rasu. Zde si přeje skočit ze skály. Náhlý příchod Tatiany ji zarazí, ale přesto přese vše ví, kam spěje její osud. Sama Tatiana skončí po zranění a zrady ze strany Sang - Ti v kamravanu uprostřed lesa, zklamaná a smutná. Velvyslankyně od mimozemšťanů ji však opět osloví, aby se k nim přidala, jelikož pro ni mají možnost stát se něčím víc, čím byla doposud. A ona s vděkem nabídku příjimá (...). 95 procent. Zatím nejlepší díl z celé série. ()