Zásah na nejvyšší úrovni převrátí Saulovi život naruby. Sonda za silných emocí a velkých očekávání vyrazí do vesmíru a lidstvo čeká značně nejistá nová éra. (Netflix)

kubas369

7.5/10. Tak už víme i to proč jsme osm dílů sledovali vyhulence. Ambiciózní schodiště selže, dalo se čekat něco jiného? Pokud chtěli aby Saul umřel proč s ním nerozjebali letadlo, když letěl do OSN? Na konci jasně ukázali, že to pro ně není problém. Pro to asi sniper mířil do vesty a né na hlavu oni chtějí aby byl ten Meditátor. Jinak přirovnání k hmyzu sedí. ()

HarryCameron

Keby väčšina predošlých dielov mala aspoň také tempo ako táto epizóda, tak by sme mohli hovoriť , že nejde o úplné sklamanie - predovšetkým kvôli veľkým očakávaniam aké diváci od tvorcov mali. Štart vesmírnej misie bol síce zobrazený na slušnej úrovni, avšak chýba mi tu poriadny záver, ktorý navnadí divaka na ďalšiu sériu. ()

Anderton

Finále funguje v záverečnej štvrťhodinke, keďže sa deje presne to, k čomu to celé posledných pár epizód smeruje, avšak dovtedy sa zameriavame na postavu a jej dilemy, ktoré by sa dali vyriešiť v jednej minúte. Načo potrebujeme vidieť, ako Saul s okolím komunikuje ohľadom svojho poslania, keď ide stále o to isté. Argumenty z druhej strany ale nepadnú. Záver je pomerne prekvapivý, veci sa totiž v druhej sérii musia ubrať iným smerom, akým sa všetko vyvíjalo. ()

Martrix

Nahazování existencionálních otázek, když lidstvo čelí vyhlazení je fajn, zato logika dostává fakt na frak. Co to má být? To je napsané pro patnáctiletá filosofátka? Způsob likvidace vědců neodpovídá ani inteligenci béčkového padoucha, natožpak mimozemské UI. Saul se neustále hloupě ptá... vlastně to byla celých sedm epizod vcelku zbytečná postava a najednou má být jeden ze spasitelů lidstva? Nápad jak čelit všudypřítomné UI se mi moc líbí, ale zase je to tak ucmrndaně podané... . Namalovat třem lidem na záda terč...to chce trochu lepší legendu. I když...vlastně je tady pořád ta divná neschopnost všemocné UI. Která nedokáže... nebo nechce překazit plány lidstva, ani zlikvidovat klíčové protivníky, přestože by sama mohla zničit celé lidstvo. Stačilo by projet archiv filmů a seriálů ... návodů by našla mrak. Nemám tak úplně důvěru, že je to chtěné, chytré a zapadne to do pečlivě vymyšlené mozaiky. Takže nejenže nejsem nijak zvlášť natěšený na druhou řadu, uvažuju o přeběhnutí ke konkurenci...mrknu na čínskou verzi, případně si přečtu knihu. Aspoň uvidím, jestli tvůrcům křivdím, když tento seriál hodnotím jako další zpackanou...vyhypovanou adaptaci. Moje pocity se vcelku podobají těm, které jsem měl u sledování Vychováni vlky. Kvalitní tvůrci i předloha, zajímavý vizuál a vcelku dobré nápady, ale vůbec mi nechutnaly logické faily a tvůrčí pojetí. ()

kenkaku odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem dal (zatím) 4x ze sedmi epizod odpad, nemám naprosto iluze jak tohle dopadne… a nespletl jsem se. Jako trosky těch atomovek se poděli kam že je sonda netrefila? A jako kdy měli čas rozmístit “po cestě” 300 atomovek!? Jako bonus, posledních pár minut potvrzuje idiocii celého konceptu. Pokud budou chtít, vyřeší si kohokoliv lousknutím prstu a nepotřebují žádné střelce ani auta na dálkové ovládání. ()