Při práci s nanotechnologiemi ohrožuje Auggie neúprosný odpočet. Džin se nemůže odtrhnout od hry ve virtuálním světě. Jie Wen-ťie se dál zabývá radikální myšlenkou. (Netflix)

kenkaku

Fakt to nefunguje. Nesmyslný guláš několika dějových linek, bez náznaku konceptu. Asi nejvíc mě štve, že si seriál hraje na děsně chytrou podívanou, ale základy fyziky ignoruje! Pozor, fyzikální okénko: pokud vyšlu signál do středu koule, odrazí se ZPĚT po stejné dráze! Pokud chci, aby se signál odrazil, musím zaměřit MIMO střed koule (čím dále od středu, tím větší úhel odrazu).  ()

HarryCameron

Musím sa priznať, že kvôli tvorcom, hodnotím tento seriál prísnejšie ako zvyčajne, lebo som mal naozaj väčšie očakávania. Uznávam, že samotný námet o pokusoch o komunikáciu s mimozemskými civilizáciami a možných dôsledkoch je veľmi zaujímavý. Avšak spôsob, akým je príbeh divákovi rozpravaný je tak kostrbatý, že človek má chuť stlačiť červené tlačidlo na ovládači uprostred epizódy. ()

Martrix

Pořád jsou tam věci, které se mi moc nezamlouvají, jako třeba výlety do virtuálna, nebo Saul, postava rádobygénia, ze kterého padá jedna blbost za druhou. Deepfake??! Navíc ten herec působí spíš jako prodavač hotdogů, než fyzik. Naštěstí tyhle slabé momenty vynahrazuje linka s Číňandou....tzn. flahback do sedmdesátých let. Její postava má srozumitelné motivy a jen díky ní se rýsuje zajímavý příběh o megazradě, resp. o volbě mezi čertem a ďáblem. Tohle už mě k zapnutí další epky stimuluje víc. ()

Anderton

Stále nie je jasné, čo sa zo seriálu vykľuje, respektíve či v konečnom dôsledku dokáže zrozumiteľne pretransformovať literárny príbeh do seriálovej podoby. Vstupy do hry nie sú vizuálne tak zaujímavé ako by asi mohli byť, ale o sklamanie nejde. Cliffhanger sľubuje, že od tretej časti by sa mohli diať veľké veci. Zatiaľ opatrne za tri, ale aj trochu vyššie hodnotenie za prvé dve epizódy pripadá tiež do úvahy. ()

Tom10000

2.díl. Dívka Jie Wen-ťie pracující v čínské tajné laboratoři se dozvídá o tajném projektu zahrnující komunikaci s vesmírem. Krátce nato objeví přelomový fyzikální jev, při němž se vlny vysílané do Slunce mnohonásobně zesílí. Pro ideologické ohrožení jde však veškerá chvála stranou. I přesto, signál do Vesmíru vyšle. Uplyne několik let, a mladá černovláska hledá spolu s výzkumníky vhodné místo na umístění další laboratoře. Seznámí se díky tomu s mladým americkým fanatikem do přírody. Po návratu zpátky do laboratoře je svědkem odpovědi na její zprávu. Další text je poslán rovnou po ní. V současnosti je Jie Wen-ťie svědky "blikání" nebe. Její kamarád však celou situaci označí za technologický podvod. Auggie odejde z práce, a podle slibu záhadné holky její odpočet mizí. Následně si ji s sebou vezme na výpověď místní policista, v němž se ale skrývá o dost více potenciálu, tipově odposlouchávání. Stejná blondýna, jež Auggie poradila, se nyní stýká i s ním. Džin, stejně jako její kamarád, jsou fascinováni podivnou videohrou (...). 90 procent. Velice zajímavé pokračování. Snad jen, aby se děj hnul o trochu více. ()