Skupinu geniálních přátel silně znepokojí podivné události. Velká záhada má kořeny až v dobách čínské kulturní revoluce. (Netflix)

Miyamoto

Ten pocit, když vezmete název z románu, který vlastně ani moc nechcete točit, protože vám moc nesedí, že se odehrává v Číně. Jo a pak se vám nelíbí hlavní postava. Jo a pak vám vadí vyšetřovatel a "bodyguard" hlavní postavy. Jo a pak chcete, ať je to woke a diverzifikované. Jo a pak tam chcete ještě mraky pseudovědeckých žvástů, které moc nedávají smysl, když u toho nedejbože někdo trochu dělá. Jo a pak tam chcete dvě borky, které ohromí týpka v baru metaanalýzou. Jo a taky chcete vlastně točit něco o kámoších z výšky. Jo a taky chcete udělat ze všech bělochů buď ublížené týpky po rozchodu, trapáky v baru co neumí zpívat anebo podivné týpky, co odejdou z Oxfordu, aby prodávali brambůrky. No, asi tušíte, kam tím mířím - po prima úvodní scéně z Velké kulturní revoluce se z celého děje stane děsivý bordel, který knížku připomíná vlastně jen odpočtem a i ten se objeví jen tak z ničeho nic. Hlavní postava knížky Wang Miao není k dispozici vůbec a je nahrazen partou mladých výzkumníků, děj se odehrává hlavně v Británii a Ta-Š je tam taky hned a má to tak nějak pod palcem. Celkově se jedná o dost děsivou snahu svézt se na úspěchu předlohy i když se vlastně jedná o něco zcela jiného, co navíc působí dost hloupě a nudně. 1* za vizuál, ten byl poměrně pěkný. ()

kenkaku

Další zprasenina. Skáče se mezi časy a lokacemi (Čína 1967 a Anglie 2024) a nikdo neví proč. Míchají se dohromady témata a nikdo neví proč. To, že casting je přísně tabulkově (a groteskně) vyvážený a nastavený tak, že “čím víc vagína tím větší IQ” bije do očí víc než snaha vyprávět příběh. (Solverino to popsal trefně) ()

malyLibor

Pro mne dost překvapení. Četl jsem knihu a ta má očekávání hodně zklamala. První díl jejího filmového zpracování překvapil. Samozřejmě, dřív bych byl zhnusen tzv. genderovou a rasovou korektností, kdy autoři obsazují postavy v knize mužské ženskými herečkami, přestože je to naprosto nesmyslné, ale co už. V některých částech světa a společnosti tahle zvrhlost prostě zvítězila a člověk může buď zahodit veškerou techniku a odstěhovat se do jeskyně, nebo na tuhle zvrácenost přistoupit. Na mne je v jeskyních zima a přiznám se, že se raději dívám na geniálního hlavního hrdinu v podobě barové tanečnice než poďobaného Číňana, takže to nějak zkousnu. Ovšem jinak mne úvodní díl zaujal a vtáhl do děje asi tak 100x více než první čtyři pětiny knihy. Na knize mi navíc vadilo to, že od začátku bylo jasné, o co se tam jedná a jaká bude zápletka. Potěšilo mne, že při dočtení jsem nebyl zklamán a bylo to přesně tak, jak jsem si asi od čtvrté kapitoly myslel :-) Takže já jsem spokojen a strhávám hvězdičku za genderovou a rasovou korektnost v castingu. ()

HarryCameron

Marketing pre toľko promovaný seriál od tvorcov Hry o tróny splnil svoj účel, lebo som si pozrel prvú epizódu hneď ako to bolo možné. Každopádne očakával som niečo viac. Vizuálne je to síce pekné - vidieť, že Netflix do toho vrazil riadny balík prachov - avšak s výnimkou posledných pár minút sa tam nedeje nič prevratné čo by indikovalo, že sme sa dočkali adekvátnej náhrady za GoT. ()

Anderton

3BP nezačína tak bombasticky ako Nadácia, avšak postupne uťahuje slučku a na konci epizódy je jasné, koho seriál má vo svojich osídliach a kto to radšej hneď vzdá. Zatiaľ čo prvý menovaný seriál ponúkol to najlepšie na úvod, v tomto prípade očakávam opak. Knihu som zatiaľ nečítal a aj pred jej čítaním aj seriálom sa snažím vyhýbať všetkým informáciám o deji, takže som veľmi zvedavý, kam to bude celé smerovať. Snáď sa dočkáme aj viac dychberúcejších záberov než len žmurkanie vesmíru. ()

• Zmíněná kniha „Tiché jaro“ skutečně existuje. (chlapisko)