Skupinu geniálních přátel silně znepokojí podivné události. Velká záhada má kořeny až v dobách čínské kulturní revoluce. (Netflix)

malyLibor

Pro mne dost překvapení. Četl jsem knihu a ta má očekávání hodně zklamala. První díl jejího filmového zpracování překvapil. Samozřejmě, dřív bych byl zhnusen tzv. genderovou a rasovou korektností, kdy autoři obsazují postavy v knize mužské ženskými herečkami, přestože je to naprosto nesmyslné, ale co už. V některých částech světa a společnosti tahle zvrhlost prostě zvítězila a člověk může buď zahodit veškerou techniku a odstěhovat se do jeskyně, nebo na tuhle zvrácenost přistoupit. Na mne je v jeskyních zima a přiznám se, že se raději dívám na geniálního hlavního hrdinu v podobě barové tanečnice než poďobaného Číňana, takže to nějak zkousnu. Ovšem jinak mne úvodní díl zaujal a vtáhl do děje asi tak 100x více než první čtyři pětiny knihy. Na knize mi navíc vadilo to, že od začátku bylo jasné, o co se tam jedná a jaká bude zápletka. Potěšilo mne, že při dočtení jsem nebyl zklamán a bylo to přesně tak, jak jsem si asi od čtvrté kapitoly myslel :-) Takže já jsem spokojen a strhávám hvězdičku za genderovou a rasovou korektnost v castingu. ()

Anderton

3BP nezačína tak bombasticky ako Nadácia, avšak postupne uťahuje slučku a na konci epizódy je jasné, koho seriál má vo svojich osídliach a kto to radšej hneď vzdá. Zatiaľ čo prvý menovaný seriál ponúkol to najlepšie na úvod, v tomto prípade očakávam opak. Knihu som zatiaľ nečítal a aj pred jej čítaním aj seriálom sa snažím vyhýbať všetkým informáciám o deji, takže som veľmi zvedavý, kam to bude celé smerovať. Snáď sa dočkáme aj viac dychberúcejších záberov než len žmurkanie vesmíru. ()

Bakllazaan

První díl mě úplně nepřesvědčil, abych to dokoukal. Podobný problém jsem měl ale i s knihou. I zde nejsou postavy nijak zajímavé a slouží jen k k tomu, aby se děj hýbal. Vizuálně je to zatím zaměnitelné s jakoukoli kriminálkou. ()

Cheeter

Celou dobu to bylo takové vláčné a až na konci přišel zajímavý moment. Nevím, co si o tom myslet, asi se člověk bude muset podívat dál, co z toho bude, jinak si nedovedu vytvořit kloudný názor. Jenže když mě to nebude brát, tak toho spíš nechám. ()

Martrix

Číňani adaptovali první knihu ve třiceti epizodách a dle mnohých reakcí se diváci nenudili. Amíci si s předlohou vytřeli mezipůlčí, zato ale udělali klasicky humbuk....točili to tvůrci GoT, obří rozpočet, bude to událost roku....bla, bla, bla, takže čísla bude mit Netflix jistě krásná. Povzbuzovali totiž velmi vysoká očekáváni nejen SF fandů. V tomto kontextu spokojený určitě nejsem. I když vyšlo všech 8 epizod najednou, tak po této úvodní si nemyslím, že bych je sjel najednou. Ne, že by to bylo nezajímavé, ale není to vtahující. Ale dost možná to není jen chyba tvůrců. Výroky jako: věda se nám rozbila, apod. ....je to laciné. Čekal jsem trochu intelektuálnější pojetí...spíš hard SF. Jenže dialogy i většina výjevů cílí spíš na matky u žehlících prken, nebo lidi, kteří u sledování civí do mobilu. Určitě mě neláká přečíst si knihu. Což jsem asi před půlrokem chtěl ... a napadlo mě to třeba v případě Expanze, hned po první řadě. Zatím zklamání. A to jsem z těch, kterým roztahanost seriálů, jako třeba byla Invaze, nevadí. ()

kenkaku

Další zprasenina. Skáče se mezi časy a lokacemi (Čína 1967 a Anglie 2024) a nikdo neví proč. Míchají se dohromady témata a nikdo neví proč. To, že casting je přísně tabulkově (a groteskně) vyvážený a nastavený tak, že “čím víc vagína tím větší IQ” bije do očí víc než snaha vyprávět příběh. (Solverino to popsal trefně) ()

Fifer

Zvláštní skoro všechny reakce na první díl tu jsou negativní nebo průměrné. Já se bavil skvěle. Zejména úvod s lidovými soudy (struggle sessions) byl úžasný.  Po prvním díle se nemůžu dočkat na další. Tak snad to bude takto pokračovat. ()

warrenur

Cinske spracovanie zacinalo rozhodne pozvolnejsie rozvijajuc postavy. Viac mi v nom tiez sedel neurvaly zanieteny detektiv ako objemny Benedict Wong v americkej verzii. Ale co funguje lepsie je zhutnenie atmosfery a urychlenie celeho deja. Dam tomuto spracovaniu sancu. Zrejme to bude zabavnejsie v polovicnom pocte casti. ()

Solverino

Spíše slabé, kdo nečetl nebo neviděl již čínskou verzi bude hodně tápat. Chaotický děj, horší než čínská verze. Ta byla mnohem lepší. Uvidíme jestli se to zlepší. Nesympatické obsazení, hloupý casting, kdy velmi do vědy zažraná vědkyně vypadá jak laciná kurva ze šantánu. Ach jo. škoda času... ()

kubas369

8.5/10. Hned od začátku jsem byl zaháčkován, u knížky mi trvalo než jsem se do toho ponořil. Poměrně nečekaně silný začátek. Ano, jedná se o pouhé pomyslné rozmístění figurek ale to je hodně důležité, aby jste to později mohli zúročit. ()

Kimkong

Tak máme zde seriál kde vědcům hrabe a tak se zabíjí. Nějaký příběh z komunisticé Číny a nakonec poodhalení o co jde. Nic zásadního se nedozvím a je tu plno neznámých věcí. Tak uvidíme příště. ()

exree odpad!

TLDR: jestli nekdo zvazuje ze by si precetl knihu, prectete si ji jako prvni a na tohle se ani nedivejte. Hnus. V dobe kdy vysel prvni dil jsem mel jeste rozectenou knihu, ale i tak jsem chtel jen nakouknout jak to asi bude vypadat. Uz po par (cca 5) minutach mi bylo jasne, ze se koukam na neco uplne jineho (tehdy jsem si jeste myslel, ze to je jen nejake kreativni zprehazeni deje z konce na zacatek atp), takze jsem to zase vypl s tim, ze to dokoukam az doctu knihu. Dnes jsem tedy knihu (ktera je fakt super) docetl a rovnou jsem se pustil do dokoukani prvniho dilu. Nemohl jsem uverit, ze nekdo tohle vazne muze vydavat za Problem tri teles, vzdyt jde o neco uplne jineho. Ano, hodne zakladni obecna podobnost tam asi je, ale to je tak vsechno. Postavy v podstate jine, prostredi jine, dokonce i vyznamne udalosti osekane tak moc, ze to pusobi jako pohadka pro deti. Tohle je doslova nejhorsi serialove zpracovani podle knizni predlohy, ktere jsem kdy videl. Dokonce i kdyz se snazim odprostit od predlohy a brat to tak jak to je, pusobi to strasne prazdne, umele. "Tvurci Hry o truny" zjevne dal pokracuji v masakrovani dobrych nametu, ale doufal jsem, ze se aspon pokusi vratit k puvodnimu stylu, kdy se vicemene dokazali drzet kniznich predloh (pocatecni rady Hry o truny). Nejspis zkouknu i dalsi dily, ale pokud v druhem dile nedojde ke kompletnimu recastu a revertu, tak to vidim na cisty odpad i celkove. ()

Miyamoto

Ten pocit, když vezmete název z románu, který vlastně ani moc nechcete točit, protože vám moc nesedí, že se odehrává v Číně. Jo a pak se vám nelíbí hlavní postava. Jo a pak vám vadí vyšetřovatel a "bodyguard" hlavní postavy. Jo a pak chcete, ať je to woke a diverzifikované. Jo a pak tam chcete ještě mraky pseudovědeckých žvástů, které moc nedávají smysl, když u toho nedejbože někdo trochu dělá. Jo a pak tam chcete dvě borky, které ohromí týpka v baru metaanalýzou. Jo a taky chcete vlastně točit něco o kámoších z výšky. Jo a taky chcete udělat ze všech bělochů buď ublížené týpky po rozchodu, trapáky v baru co neumí zpívat anebo podivné týpky, co odejdou z Oxfordu, aby prodávali brambůrky. No, asi tušíte, kam tím mířím - po prima úvodní scéně z Velké kulturní revoluce se z celého děje stane děsivý bordel, který knížku připomíná vlastně jen odpočtem a i ten se objeví jen tak z ničeho nic. Hlavní postava knížky Wang Miao není k dispozici vůbec a je nahrazen partou mladých výzkumníků, děj se odehrává hlavně v Británii a Ta-Š je tam taky hned a má to tak nějak pod palcem. Celkově se jedná o dost děsivou snahu svézt se na úspěchu předlohy i když se vlastně jedná o něco zcela jiného, co navíc působí dost hloupě a nudně. 1* za vizuál, ten byl poměrně pěkný. ()

Hootik

totálně nudnej úvod do seriálu, kde se něco děje, až v poslední minutě... je to tak nudný a špatný až mě to donutilo napsat textovou recenzi... knihy sem nečetl a nevidel cinskej seros... ()