Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

Vasourek

Tak neni to uplne material pro mistni slaboduchy jedince, ktery daj odpad Oppenheimerovi a 5 hvezd kazdy slatanine od Marvelu. Musi clovek trochu vnimat, premyslet a udrzet pozornost dyl jak 10 sekund. Podle me povedena adaptace, ktera si dobre poradila s vecma, ktery v knize prilis nefungovaly. Pokud mate radi Westworld, Dark, Nadace a dalsi dila, tohle je pro Vas. Knizni scifi dekady s presahem, ktery nuti se zamyslet nad vsim kolem a toto je podle me povedena adaptace pro sirsi publikum. Ne ve vsem dobra, mistama tupa, dialogy obcas na ranu, ale rozjety je to slusne, dalsi serie maj z ceho cerpat. :) ()

Jurcekk

Vždy.keď sa stratí tajomstvo zážitok je polovičný...ako povedal túto vyššie Darneth... Inak skvelý kasting a slušná režijná práca... ()

RadaRAW

Předlohu jsem nečetl, tak že nemohu zhodnotit jak moc se seriál odvrátili od předlohy, nicméně podle recenzí ne až tak tolik což je velké pozitivum potom co mnozí z nás byli svědky, vykastrovaní příběhu zaklínače. K pozitivnějším věcem, tento seriál drží atmosféru a záhadu i přesto že se snaží zpracovat nemalý román. Příběh je však natolik dobrý, že mě přinutil k koupi předlohy, protože tak moc mě to zaujalo že nebudu ochotný čekat jak ho Netflix nadále z ohýbe do jako Čína její vyučovanou historii. Ano, také mě zajímá jak vypadá Čínská sci-fi kniha. ()

ArgeeMan

Dal jsem pouze dva díly a prostě končím. Neskutečná natažená nuda plná mnohdy zbytečných a nesmyslných scén. Nemělo to spád. Nemělo to scifično. Ztracený čas. Za mě špatná filmařina. ()

Chrochnik1

Nechápu kolik lidí tady na tento seriál dští síru. Knížku jsem před pár lety četl a se zpracováním jsem naprosto spokojený. Ta kniha pro mne byla dost těžké čtení, nějak mi její styl nesedl a nevtáhla mě, proto jsem nepokračoval s dalším dílem knižní trilogie.  Naopak u seriálu se už nemůžu dočkat, až bude natočena další řada. A zvědavý jsem tak hodně, že uvažuju, jestli se v mezičase přece jen nepustit do pokračování knižní předlohy.  Vizuální zpracování i herecké výkony parádní, nejvíc mne zaujala Jess Hong. SPOILERY: Byl jsem zvědavý, jak tvůrci vizuálně zpracují dvě klíčové věci. Dehydrataci ve virtuálním světě a řezání lodi v Panamském průplavu. A obojí je natočeno parádně! Nelogičností ve scénáři bylo jen pár. Moje oblíbená je, že když se všehoschopné umělé inteligenci nepodaří Jovana Adepa zabít pomocí aut s autonomním řízením, tak ho ochranka za nejpřísnějších bezpečnostních opatření posadí do moderního tryskáče. Protože takové letadlo s “fly by wire” přece žádná umělá inteligence sundat nedokáže :-) ()

Adams

Jak uz to byva kdo cetl knihu miva problem s filmem. A zde to je to same. Ovsem nutno rict dve veci, hniha ma cca 70 hodin. Tato prvni serie vypravi prvni knihu, druha Temny les bude asi take zfilmovana. Cinska verze serialu ma 30 dilu pro prvni knihu a je mnohem obsahlejsi. Nacpat tolik informaci do par hodin filmu je obtizne. Co me na filmu vyložene vadilo byli herci, pubertaci, spatne hraji, sprosti, bez charakteru, jen Wade byl slušný. Take ty hloupe zameny poslav, genderove vyrovnane, zamena muzskych postav za zenske. Proste americani ani evropani uz neumi natocit film ani když maji jasnou predlohu. Musi plnit stranicke pozadavky o propagande jako když se točilo za komanče. Demokracie už tu dávno není. ()

Bejbe01

Kto caka pif paf scifi vo vesmire nech si pozrie startrek, kto caka doslovnu adaptaciu knihy nech si pozrie cinsku verziu, kto caka vyborne scifi na namet vybornej knihy, toto je to prave. ()

FxXxR

Hejt na Benioffa a Weissa z konca GoT sa ocividne preniesol aj na ich dalsi pocin. Tie kritiky su tu podla mna premrstene, Ako citatel knih som napriek predchadzajucej skepse prijemne prekvapeny. V kontexte adaptacie pre "zapadne" publikum ako aj v kontexte riesenia hlavneho "problemu" knih, kde ide viac o idey ako charaktery, ma vacsina zmien svoj zmysel a opodstatnenie. Par veci mi sice vadilo a par chybalo, ale ak sa v taktomto duchu podari adaptovat aj zvysok, budem celkom spokojny. ()

VesVes

Kdyby trochu zhutnili a zrychlili celou knižní trilogii jen do jedné série třeba o dvaceti dílech, byl by to slušný sci-fi seriálový počin. Takhle je to docela rozvleklé a nudné, pár postav nesympatických. Jen dodávám, že knižní trilogii jsem četla. Ale kdyby alespoň bylo známo, kdy Netflix uvede další série, prostě kdybychom na to celé nemuseli čekat několik let, tak bych tomu dala o jednu hvězdičku víc. ()

HeRoS.Au

(Ne)vyhoda: Necetl jsem knihy. Predpokladam, ze vesmes vsechny komentare jsou prave od skalnich ctenaru. Ano, je to zdlouhave, ukecane, hloubave a me se to libi. Slusny rozjezd pro solidni sagu. Uvidime, jak to bude pokracovat. ()

pupopony

Naprosto dokonalé, inteligentní sci-fi. Kniha je daleko obsáhlejší, propracovanější ale taky hooodne dlouhá. Seriál je prostě špička sci-fi. ()

Ryorka

tak já musím oproti většině říct, že knihu jsem protrpěla. Té všelijaké fyziky a matematiky, politiky všeho tam bylo zbytečně moc a ne moc dobře podané. Postavy byly nudné a hlavně tak nějak splývaly v jedno, i díky čínským jménům. V seriálu má každej ksicht a na rozdíl od knihy i emoce. Jediné s čím se mohli mírnit byl slovník. Trochu mi vadila ta přemíra vulgarity. Ale za mě je výsledek na plnej počet. Mělo to všechno, co má dobrej seroš mít. Záhadu, napětí, emoce, filozofii a podané tak, že divák zapomene dýchat. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)