Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

dragon94

Jack Reacher je neohroženým akčním hrdinou, který v sobě mixuje Jasona Bourna, MacGyvera, Sherlocka Holmese a kráčející skálu. Zní to skvěle, že? Bohužel stejně jako u filmů je i zde potenciál této postavy zoufale promrhán. Reacher sice dovede být vynalézavý a i z malinkatého detailu dovede poznat téměř vše, ale pouze v pár situacích. Ve zbytku série na tyhle schopnosti milerád zapomíná a chová se jako pobuda, který neumí do 5 napočítat. Na stejném principu zde funguje více věcí. Například Jackova nemluvnost, která se párkrát během série zmíní a Jack párkrát nemluví, aby pak vedl dlouhé monology při každé možné příležitosti. Ostatní postavy jsou co se charakteru týče trošičku konzistentnější. Navíc celkem slušně obsazené. Po akční stránce si také není moc na co stěžovat, snad jen, že akce mohlo být více a nemusela by často končit jen tím, že Jack někoho dvěmi efektními ranami vypne. Co však seriál sráží nejvíce dolů je obrovská umělost děje. Spoustu věcí se zde děje hrozně nahodile a tak nějak uměle.. Zkrátka moc nevěřím, že by se spoustu věcí událo tak jak se zde událo. Ono na stránkách knihy ty scény asi fungovat mohli, ale tady jsem tomu prostě nevěřil.  Taky bych seriál zkrátil tak na 6 epizod. Né že bych se vyloženě nudil, ale dost času sledujeme něco co vlastně nikam nevede, aby pak hlavní hrdina na řešení celého případu přišel jen tak mimochodem ve sprše. Celkově je to asi relativně fajn seriál na jedno podívání, ale nic víc, a pokud jej vynecháte tak o moc nepřijdete. 3* 55% ()

Jaro.Krafcik

Veľmi dobrý seriál od Amazonu. Ale povedzme si narovinu Alan Ritchson nie je Tom Cruise. Či je to lepšie ako filmy to neviem. Od záveru som čakal podstatne viac. Bol trochu slabší. Ale tých 8 epizód celkom zbehlo a môžem len odporučiť. Podobné ako seriály Dexter alebo Jack Ryan. 4* ()

LizianShaw

Trvalo jim jen čtyři epizody, než se spolu vyspali. Nečekané... Reacher na mě působí všemi dojmy. Jde vidět, že se jedná o vysoko-rozpočtový seriál, kde bylo investováno mnoho peněz do r-kové akce. Ale nějak moc jsem tu Reacherovo super-inteligenci vůbec nekoupil. Prostě na mě nemá charisma, i přesto, že v Titans byl dost super. Je tu pár slušných zvratů, smutných záležitostí, ale v podstatě se hlavním postavám nic závažného nestane. Taky mě štvalo, že kdykoliv je potřeba nějak vyvrcholit scénu, scénárista se chopil jediné věci, a to tak, že postava X dá někomu přes držku. Takže situace, které by šlo vyřešit mírumilovně jsou místo toho překonány bezmyšlenkovitým fackováním. Reacher na sebe nechce upozorňovat, a i přesto se v nějakém bistru popere s pěti namakanými burany. Takových ''řešení'' je tu spoustu. Takže jo, akce super, ale to ostatní, nic moc. Herecké obsazení je ale dost dobré, a jsem rád, že Malcolm Goodwin si po iZombie našel další byznys. ()

vyfuk

1. série: Filmy jsou dneska napůl zlidovělé až zapomenuté. Seriál opět sází na nějakou kvalitu, ale i na hate, že spousta lidí bude mít kecy v základu. Jsem se se k tomu dostal protože to bylo dobře hodnoceno, ale předpokládal jsem, že po druhém dílu umřu nudou. A heureka. Ono ne. Seriál není žádný epický výstup z televizní nudy, ale minimálně je udělaný decentně, akčně, zajímavě a nenudí. Dalo by se mluvit o tom, že i na takovou lehce béčkovou atmosféru jsme se dočkali něčeho důstojného. Oproti Ryanovi také od Amazonu se dalo čekat hodně. Zde je koncept stejný, ale třeba stokrát zajímavější a lépe provedený. O to více je to zajímavé, protože zde disponujeme méně známými jmény. Což už je někdy i něco, co mě štve, protože u takovéhoto díla, by člověk i očekával, že tam dá jeden známější ksicht a nebude se spoléhat jen na lokální herce. Jako dobře pro ně, ale už je to strašně otravné si neustále zvykat na nové ksichty. Ke druhé sérii budu skeptický, ale první mě nečekaně oslovila. ()

JohnSmith

Série 1) Hodně jsem váhal mezi 3* a 4*. Jatka jsem četl a celkově jsem byl s adaptací spokojený. Reacher vypadá tak jak vypadat má, ale Ritchson mi nějak moc nesedl. Takový Cena by se tam hodil víc. Ostatní herci nehráli vyloženě špatně, ale že by byl někdo z kladných postav dvakrát sympatický nebo charizmatický, to se taky říct nedá. No a ve finále klasický problém filmové a seriálové tvorby posledních let, všechno se strašně a až zbytečně natahuje. Série 2) Jak mi v první sérii moc nesedl Ritchson, tak tady jsem za něj byl rád, protože sehnat tak strašné nesympatický "herce", to už musíte mít talent. Příběh není špatný a přeskakování v časových liniích mi nevadilo, ale opravdu se nedalo koukat na akci. Ta byla opravdu hodně špatná, bez nápadu a děsně statická a k tomu fakt špatně natočená. Škoda, dát si na ní víc záležet a vybrat lepší herce, dal bych lepší hodnocení ()

blackJag

"MYSLÍM, ŽE NAJDU VŠECHNY ZODPOVĚDNÉ A KAŽDÉHO Z NICH ZABIJU." A Alan Ritchson má postavu a kukuč přesně na to, aby tato slova nebylo možné bráti na lehkou váhu :-) Nebylo to věru vůbec zlé (a to patřím k fandům Reachera v podání Toma Cruise, byť Ritchson odpovídá knižnímu popisu asi přeci jenom lépe), nepřišlo mi to nějak zvlášť náročné na produkci, o to větší respekt nad tím, jak kompaktně se to celé na poměrně velké ploše 8. dílů prezentuje. Snad až ten závěr bych možná trošku zintenzivněl... Další nášup bych si klidně dal s předstihem a budu jej vyhlížet. ()

cross

WTF? To mělo být jako co? Stupidní seriál se spoustou nelogičností a chyb, umělým (ale suprově nabušeným) hrdinou a velmi televizním zpracováním. U posledního dílu jsem reálně uvažoval o jedné hvězdičce a opravdu by mě zajímalo, proč má tahle blbina tak vysoké hodnocení.... a to jsem fanouškem akčního stylu 80. a 90. let... Velké zklamání! ()

Hollohlaway

Jakožto fanoušek a čtenář všech knih jsem logicky nemohl být uspokojený vycmrndlým Tomem Cruisem. Tohle je jiná káva. Toho maníka si prostě každý všimne jen někam vejde. Osamělej obrovskej chlap bez zavazadel, přesně podle předlohy. Navíc kvalitně natočeno, dobře obsazeno a je to napínavě vyprávěný příběh. Hlavní hrdina je zahraný uspokojivě, moderní doba včetně mobilů je do v podstatě prvního pětadvacet let starého dílu naroubována citlivě, kdo by byl taky dneska zvědavý na to, jak hledá drobný na telefon. Já můžu jen volat " Točte točte!" ()

kenkaku

První řada: ***** Zvláštně nevyvážená řada. Prakticky každá epizoda má jinou kvalitu a spád (proto více u každé z epizod). Jako celek lze říct, že je fajn vidět trochu té solidní krve a konečně seriál co se neštítí nahoty (poctivě jako v devadesátkách). Samozřejmě se nevyhneme debilní momentům a scénaristickým berličkám, ani zcela zbytečným vycpávkovým konverzačním scénám (které seriál vyloženě k ničemu nepotřebuje). Nicméně poctivě epizodu po epizodě hodnoceno a dostal jsem se na nadprůměr. No… a po tom co jsem viděl první řadu podruhé a nově i druhou řadu, zvedám hodnocení na plný počet. 2. Řada: *** Tvůrci evidentně nepochopili v čem byl úspěch první řady a tak se pokusili o repete s woke nádechem. Přímočarou akci v čele s mlátičkou z osmdesátek nahradili pečivě diverzně vystavěnou skupinku prakticky stejně schopných lidí a obalili košatým (zbytečně) dějem. V kontrastu s první řadou propad jako prase. ()

iXtr3m3

Extrémne silné štyri hviezdy. Prvý Jack Reacher bol fajn, druhý len tak tak zachránili slušné súboje, ale s tým filmovým by si tento seriálový v podaní Alana Ritchsona zahral Tetris, ako to urobil v seriáli. Nech je Cruise charizmatický ako hovado, tak Alan Ritchson je doslova a do písmena nabúchané hovado, ktoré brutalitou nešetrí, strieľa a láme všetko naokolo, má inteligenciu Sherlocka Holmesa a Hercula Poirota dokopy, je to taký iný obraz Peacemakera len s väčším srdcom a dobrými pohnútkami, ale inak si ide za svojim cieľom cez hromady mŕtvol bez mihnutia oka. V podstate je niečo ako Terminátor krížený s Kráčajúcou skalou, ako to tu už predo mnou trefne označil T2. Je to sympaťák, nie je úplne bezcitný, je inteligentný, je to hotový buldozer, ktorý kade prejde, tam už ani tráva neporastie a pritom je to "dobrák od kosti". A pozor, aby som nezabudol, jeho parťáci sú tiež super, tvoria skvelú trojku, nikto z nich tam nie je len na okrasu a keď sa k nim ešte pridá jeho podriadená z minulosti, tak sú hotové komando. Ja narozdiel od ostatných nevidím problém v záverečnom dieli, pretože všetko to predsa k takémuto stretu smerovalo, postupne sa nitky ťahali a odhaľovali až muselo dôjsť k nevyhnutnému stretu na takej úrovni, na akej k nemu aj došlo, jednalo sa predsa len nie o "malý zaprdený miestny zločin ale o medzinárodnú akciu", takže to nemohlo skončiť férovkou. Pozrel som si v rýchlom slede za sebou Hannu, Jacka Ryana a teraz Reachera a musím povedať, že Prime Video fakt ale že fakt "válí", pecky, sympatické postavy vrátane ich hereckých predstaviteľov, nekompromisná akcia, širokosiahly záber, technicky perfektné, jednoducho len a len odporúčam. Nechávam si poslednú hviezdu na prípadné zrovnanie s ďalšími sériami, lebo napriek tomu, že všetky knihy nesfilmujú, pevne verím, že to neskončí len pri druhej už oznámenej. UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Takže sme dostali ďalší príbeh, z takmer one man show sme dostali partiu správňákov, nazreli sme do minulosti Reacherovej jednotky, dostali sme všetky postavy sympatické, až to pekné nie je a ja dvíham na 5 hviezd, pretože tento seriál ma našliapnuté k výšinám ála u mňa dokonalý Jack Ryan. Doplním to slovami, ktoré som poslal jednému z bráchov po dosledovaní nového traileru na Fallout, takže takto: Inak Amazon Prime sa spolu s Falloutom u mňa už v podstate vyšvihol na totálnu jednotku čo sa týka kvality vs. kvantity a Netflix je na presne opačnej strane stupnice. Keď si pozriem, čo všetko Amazon Prime má, aké fílmy, aké seriály, ktoré z nich sú u mňa topkou, tak deklasoval Netflix v rámci kvality fakt že nepekne. Netflix má jedinú výhodu a to kvantitu, takže preto mu stále ide karta, lebo vie zaujať všetkých. Amazon si ide svojou cestou a ak to nepokazí, tak fakt bude Topka celosvetovo. Disney má kvalitu kolísajúcu, pripomína mi takú NERFku, HBO pod odkúpení Discovery padá na hubu svojimi škrtmi a vyznieva ako stará zasekávajúca sa brokovnica, ktorá keď vypáli, tak vypáli poriadne, ale dlho sa nabíja, kadencia nízka a účinnosť tiež kolísajúca, Netflix chrlí obsah rýchlejšie, ako je možné vôbec sledovať kadenciou samopalu, ale Amazon si ide svoje, pekne, pomalšie, premyslenejšie, ale s účinnosťou ako ťažkotonážna protitanková ostreľovačka... Go Amazon Prime... () (menej) (viac)

666Carnage

Po večerech, kdy všichni usnuli jsem rozjel seriál. A dlouho se mi nestalo, že bych měl za čtyři dny hotové obě série. Tenhle seriál mi opravdu chytl a nepustil. Reachera znám jen z filmů s Tomem Cruiserem, knihy ne. Seriál je akční, vtipný, svižný a hlavní představitel je neuvěřitelný sympaťák (Alan Ritchson). Každá série má jiný příběh a vždy scény, která si dobře zapamatujete. První má třeba čistku v domě, vězení a druhá souboj s motorkářským gangem, ale jejich mnohem vic. Už teď se těším na třetí sérii. Kdo má rád akční filmy, tak tohle doporučuji všemi deseti, už jen kvůli Reacherovi. 90% ()

Wishkah

Je osvěžující mít seriál, kde sledujeme jednu postavua ne milion dalších, od začátku člověk ví co, kdo a proč a který hraje podle všech béčkových klišé přitom je zábavný a má skvělou akci. Několik knih o Reacherovi jsem četl a tenhle seriál je vyrobený přesně pro čtenáře. Škoda trošku slabšího finále. Jinak sem se bavil neskutečně a těším se na další sérii ()

Lefty86

Nedělávám to, nehodnotím seriály po shlédnutí jedné dvou epizod. Ale tady musím, včera jsem dal dva díly a jsem nadmíru spokojen. Co jsem čekal od Punishera, jsem dostal tady. Přijde mi to jako pocta nám skalním akčním fandům, co jsme vydrželi roky a roky akčnáků kde 120 kg chlapy si háže 45kg blondýna se silikonama. Všechny ty akčňáky kde jde o plutonium, chipy a podobný hovadiny. Obrovitý chlapík si zajede do nějaký slámou zarostlý prdele podívat na místo skonu svého oblíbeného zpěváka. Zrovna se tam odehrávají vraždy a kdo myslíte že je ze začátku hlavní podezřelý? Ano tahle chodící Sekvoj, která je shodou okolností bývalý vojenský vyšetřovatel , skvělý detektiv a mašina na drcení lebek. Velká smršť hlášek a skvělých soubojů. Hlavní představitel je jakási kombinace Michaela Shannona, Normana Reeduse a postavou Arnolda. ()

Zombi

Solidní akční krimi seriál se zajímavou postavou. Škoda že první 3 díly jsou i nejlepší, pak to jde trochu dolů, ale pořád fajn. Občasné bitky parádní. Líbí se mi jak to zdůrazňuje tu velikost hlavní postavy :-) Konec trochu přehnanej, ale jinak spokojenost. ()

Camus

Možná jsem už na to starej. Dobré obsazení ústřední trojice, dobrá akce. Jinak hrozný brak plný zbytečných mrtvol, slepých vyprávěcích uliček, které příběhu nepřináší nic kromě... další mrtvoly. Nevyrovnané schopnosti Reachera (občas zmidlí pět bijců naráz, jindy ho skoro zabije jeden skrček), nevyrovnané vedlejší postavy. Příběh rychle odsýpá, ale zpětně je vidět spousta děr a nelogičností. Asi potřebovali vytvořit o pár epizod víc a tak přidaly několik nelogických linek. Taková třešnička na dortu může být zamyšlení nad morálností celku i jednotlivých Reacherových činů, zde ale chápu, že se hraje v rámci pravidel žánru a je nefér to seriálu úplně vyčítat. ()

ADIO45

Seriál Reacher je založen na knihách autora Lee Childa a sleduje bývalého vojenského policistu Jacka Reachera. S dobrým tempem a napínavým příběhem nabízí divákům akci a detektivní prvky. Hlavní herecký výkon Alan Ritchson přináší věrohodnost a charisma postavám, a atmosféra detektivního příběhu přidává na kouzlu. Scénář a režie společně vytvářejí poutavou podívanou pro milovníky akčních thrillerů. Přestože se od knižní série v některých aspektech odchyluje, může oslovit fanoušky žánru a nadchnout nové diváky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD