Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Veľká Británia Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

blondboss

Tento dokumentárny špeciál k fantasy legende je povinnosťou pre zarytých fanúšikov tejto legendárnej série. Mňa celkom bavia tieto špeciály a celkom rád som si zaspomínal na tých hercov, aj keď séria ako taká ma až tak nedostala. Plusový bod dávam hlavne za fantasticky emočne zvládnutú pasáž, v ktorej sa spomína na už zosnulých hercov. Bolo to urobené ozaj s citom a vrelou myšlienkou. Všetci, čo máte radi Pottera, šup sa na tento špeciál, bude vás určite baviť. 70 % ()

Vito_LePour

Když pominu fakt, že ta díky které to celé mohlo vzniknout nebyla z 'politických' důvodů vůbec pozvána, tak to bylo skvěle udělané a je rozhodně moc dobře, že něco takového vzniklo. Alespoň jsou tam vložené kousky rozhovorů s JK Rowling z roku 2019 a téměř všichni tam o ní mluví. Trošku mě mrzí, že někteří herci, jež ztvárnili dost důležité postavy se zde taky neobjevili. ()

belinko

Ako fanúšik, ktorý na ságe vyrastal, tomu nemôžem dať menej ako plný počet. Úžasný pohľad do sveta kúziel, rozhovory s hercami, plno zákulisných informácií a záberov… na konci boli i slzy. Ďakujem, za krásne zhrnutie môjho detstva. ()

SpicyNugget

Absolventi se vrací do Bradavic! Velice nádherně zpracovaný dokument o Harrym Potterovi. Neskutečná nostalgie, obrovské emoce a moře slz. Radostných a také smutných. Alan Rickman je už bohužel několik let po smrti a mě velmi mrzí, že se proto už do Bradavic nevrátil. Určitě se ale shora koukal a usmíval se. Stejně, jako Helen McCrory. ()

Teachman

Dvacet let mého života. Toto setkání herců bylo pro mě jako opravdového fanouška světa Harryho Pottera nepopsatelnou nostalgií. Střídání scén z jednotlivých filmů, přiblížení zákulisí natáčení a vzpomínky aktérů byly skvěle vyvážené. Vřele doporučuji všem "potterheadům". :) Neplecha ukončena. ()

B0mb4st1c

Byla to příjemná podívaná, ale čekal jsem třeba víc procházení po lokacích, víc kulis, víc záběrů z natáčení a hlavně víc herců. Sice už jich dost umřelo, ale stále je tam dost herců důležitých postav, co se tu vůbec neobjevili. Jinak ta forma toho setkání herců se povedla. 7/10 ()

BlackAdder87

Říkal jsem si, jestli není hodina a půl na "film o filmu" trochu moc, ale nebyla. Upřímně užil jsem si to mnohem víc, než poslední Fantastická zvířata. Ke konci byla ta citová ždímačka, trochu moc, ale všechno odpouštím, tahle série si tu nostalgii zaslouží. Always! ()

Naghavi

První ohlasy mluvili o neustálém poplácávání po zádech a ujišťování všech navzájem, jak se po těch letech milují a nemohou na sebe zapomenout, ale ve skutečnosti to tak přehnané není...Ústřední dětská, nyní dospělá trojice i původní dospělí špičkoví herci typu Fiennes, Oldman, ale i Coltrane mluví a vzpomínají přirozeně, s láskou a vzájemným respektem, nostalgické vyprávění začíná od počátku filmové série po její konec a nevadila by mi ani delší stopáž...Přiznám se, že ke konci mi trochu zvlhly oči, když se Ruppert vyznal k lásce a obdivu Emě docela milým způsobem, přece jen patřím k velkým příznivcům HP ságy a nestydím se za to. ()

zodiak217

Skvele, skvelé, skvelé! Bolo skvelé vidieť tých výborných hercov po rokoch opäť spolu a zároveň smutné nevidieť tých, ktorí odišli a už sa nevrátia ako Alan Rickman a ďalší. Človek si tu uvedomil, koľko hercov už zomrelo a keď ich vidí v tých filmoch alebo aj teraz keď na nich spomínali, boli to riadne zimomriavky. Nechápem niektoré reakcie o prehnanom sentimente, keď spomínate na niečo tak skvelé, čo ovplyvnilo celé generácie s výbornými britskými hercami sú to silné emócie. Harry Potter zmenil nielen čarodejníčky svet, ale aj ten náš a my nikdy nezabudneme. Ďakujem za tento film a všetky tie spomienky, ktoré sa vracajú späť. ()

ElisR

Tady je to trefa do černého!  Nic přehnaného. Všechno si "pluje svým životem" a to je právě to, co dělá toto dílo tak fajn. Je zajímavý chvíli vnímat, co celé ty roky znamenali pro tři nejhlavnější představitele. Že Emma toho měla jeden čas dost, že Daniel byl zakoukaný do Heleny, že Robbie Coltrane strávil s triem víc času než s vlastními dětmi...Tyto vzpomínky jsou právě to, co divák chce slyšet a svým způsobem i prožít. Vzpomínka na zesnulé herce byla dojemná a upřímné dojetí Emmy v rozhovoru s Rupertem taky. Za mě podařený snímek.  BTW: Emma je snad čím dál větší kočka a vzhled dvojčat Phelpsů mě taky mile překvapil. Všichni ale působili velmi sympaticky, uvolněně a hlavně uvěřitelně!   ()

MiniRecenze

Četl jsem knihy několikrát. Viděl jsem filmy několikrát. Ale dokument ve mě nezanechal nic, kvůli čemu bych se měl k němu ještě někdy vrátit. Emoce, které se z vás snaží dostat rozslzené oči tvůrců a herců nechají vaše oko suché. Ve své podstatě jsem vyhlížel konec tohoto setkání. ()

lilekbig odpad!

Kde byste byli bez paní Rowlingové, vy chudáci! Je mi to moc líto, ale nic, než odpad dát nechci. Neberte to špatně, jako shledání herců je to pěkné, ale díky totalní ignoraci a vyhození J. K. Rowlingové z tohoto shledání, jen kvůli tomu, že má svůj názor? To je fakt hnus. Všichni herci v tomto dokumentu by se měli stydět. ()

Grázl83

Jedna hvězda dolů za chybějící autorku předlohy, ale jinak zdařilý dokument i pro lidi kteří nejsou skalní fandové, ale filmy znají. ()

luciasce

Na to, jak odlehčený, zábavný dokument to byl, probulela jsem to od začátku do konce. Co mě zarazilo, jak se Daniel ve finále zdál být distancovaný, naopak Rupert celkem dost angažovaný. Čekala bych to asi přesně obráceně. ()

F2003F

Emočne to síce nostalgicky funguje, ale od prvého dielu je to 20 rokov, nie od posledného, čim mi to prišlo ako kalkul po Friends Reunion, ktoré práve kvôli tomu na mňa fungovalo viac. Z hercov stále pre väčšinu ľudí zaškatuľkovaných do postáv to je celkom cítiť, keď sa musia znovu vracať k legendárnej sérii pričom sa odvtedy snažia z toho vymaniť. ()