Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

• Česko Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (viac)

Začínajú desiate Hry o život. Pre osemnásťročného Coriolana Snowa znamenajú jedinečnú príležitosť ako zažiariť v úlohe mentora jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, znalosti a zručnosti, ktoré môžu doviesť vyvoleného k víťazstvu. Bohužiaľ, šťastena mu nie je naklonená. Dostane ponižujúcu úlohu - viesť najväčšieho outsidera z chudobného Dvanásteho obvodu. Dievčina menom Lucy Gray však publikum uchváti a Coriolanus vycíti svoju šancu. Aj v ňom začínajú prebúdzať city a on sa bude musieť rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá alebo sa bude riadiť pudom sebazáchovy, ktorý mu radí niečo iné. V aréne bude prebiehať boj na život a na smrť a už čoskoro sa ukáže, kto je nevinné vtáča a kto had, čakajúci na svoju príležitosť zaútočiť. (Forum Film SK)

marekspanel

Otravná přehlídka špatně napsaných, nudných postav ve velmi nezáživném ději. Hlavní herec se pořád jen nad něčím jakože zamýšlí, jako by mu uletěly včely a když projeví ambice, úplně se neztotožníte s jeho motivem. Vyčnívá jen jako vždy skvělý Dinklage, z Violy Davis jde podivný strach a tím myslím spíš nelichotivě z jejího zjevu. Ani původní série nebyla nějaké veledílo, ale aspoň to mělo nějaký rytmus a vážnost. Tento film vidím, pouze jako retro stylizované, multikulti castingové prázdno. ()

Eaton_Hunt

První dvě části měly kulervoucí tempo, bohužel 3 část byla úplně jiného žánru, především byla neskutečně zmatečná, že jste si ani nebyli jistí, jestli koukáte pořád na stejný film.  Dávám 4* za nízké hodnocení, film si to nezaslouží, jen zmiňovaná 3 část. ()

Mrsina

Snažil jsem se bránit se srovnáním s knižní předlohou, ale v tomhle případě to bohužel jinak nešlo, protože kniha nastavila laťku příliš vysoko a co se týče příběhové, postavové, charakterního vyvoje, propracovanosti a napěťové stránce, tak byla jednou z nejlepších, co jsem kdy četl. Tady ve filmovém zpracování je to tak šíleně osekané, že věci přicházejí odnikud, bez gradace, všechno je takové umělé, neslané nemastné, prázdné, uspěchané, postrádá to patřičné hluboké a vážné momenty, zpěv je takový nepřirozený, mdlý. Z celého filmu se povedla jen třetí třetina a obsazení je taky poměrně slušné. Netvrdím, že je to špatný film, jenom jsem si ho díky předloze až tak neužil. ()

Donfontom1

Nehodlám řešit maličkosti a dávám na první dojem. Toto se prostě povedlo. Příběh, obsazení, hudba, prostředí... Nedovedu si představit, jak by šlo s danou předlohou naložit lépe. A to se o spoustě filmových adaptací říct rozhodně nedá. ()

Rebel24

Po rokoch sa vraciame do Panemu, avšak dejovo 64 rokov dozadu. Po traileroch som mal nízke očakávania a presvedčil ma fakt, že dej je podla novej knižnej predlohy od Susane Collins, ktorej pôvodná knižná predloha Hunger Games je majstrovské dielo. A Francis Lawrence to opäť dokázal. Vidíme Hry o život v ich úplnom počiatku, v odlišnom šate aj význame pre ľudí v Paneme. Dve tretiny filmu v aréne su plne zvratov, dynamiky, niektorých až hororových scén, tempo je mimoriadne vysoké a zároveň je divák nútený premýšľať spolu s mladým Snowom ci sympatickou Lucy Grey Baird, kto tu akú hru vlastne hrá. Posledná tretina filmu je výrazne odlišná, romantická a napokon morálne tragická balada o dvoch ľuďoch, ktorých vzťah definoval osud Panemu na zvyšných 64 rokov do revolúcie. Výborne spracované, s hereckými výkonmi bez jedinej chyby, s krásnymi piesňami, pri ktorých stichlo celé kino, navrat tvorcov sa podaril aj vďaka ďalšiemu brilantnemu scenáru, už teraz sa teším na dotvorenie plného zážitku skrz knihu. Kino prekvapenie a zároveň jeden z dosiaľ najlepších filmov roka 2023. 91% ()

Sashmen13

Musím říct, že film docela slušně odvypráví děj knihy. Některé drobnosti mi trochu nesedly, hlavně spád filmu, ale to je dost individuální pocit, byl bych radši, kdyby třetímu partu dali trochu více času, tam ta uspěchanost byla hodně vidět i když, i tak to je docela dlouhý film, takže asi něco za něco. Každopádně, pro mě jako čtenáře knihy, dost spokojenost. Scény se stromem oběšence, kde reprodrozdi pořád dokala opakovali výkřiky umírajících, ještě drsnější, než jsem si představoval. ()

vaclav.g.kar

Když se podívám zpětně tak jsem si tyto Hunger Games užil krapet víc něž původní ságu a jde vlastně o poměrně fajn film. Sice se 3/3 celkem táhne ale první hodina a půl šlapala jak hodinky. Herecky perfektní a to byla paradoxně moje největší starost. Kredity plus za Jasona Schwartzmana, ten chlap je skvělej.. :D Solidní film a dávávm palec nahoru a 75% .. No a už by se F. Lawrence mohl vykašlat na blbiny kolem a vrhout se na Constantina 2 :D :D ()

13Maty13

"It's the things we love most, that destroy us."     /// Dobře napsaný a dobře vypadající snímek. Délka je podle mě trošku přepal, ale uteklo to. Herecké výkony jsou špičkové a chválím Rachel Zegler, která zazpívala všechny geniální písničky sama. Samotná hudba a písničky byli špičkový. Akce v aréně a vztah dvou hlavních postav byl úžasný. Nicméně se podle mě jedná o skvělý film a přírůstek do série Hunger Games.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

Jaroslaw

Prequel k Hunger Games není vůbec špatný,je dobře natočený se sympatickým castingem,ale je velká škoda,že je tato adaptace doslova 1:1 stejná jako kniha,jako by se tvůrci báli udělat pár změn.Nejvíce jsem měl problém s poslední třetinou snímku,kdy se ocitneme ve 12.kraji a vše co celkem doposud fungovalo se začíná rozpadat,což je škoda.I přesto si myslím že nedělá vůbec ostudu svým předchůdcům a klidně bych si dal další příběh z tohoto světa. ()

DanlinDan

Ze začátku jsem se obával, jak dokáží zkrátit příběh z knižní předlohy, která je rozmanitá na jeden film. Poprali se s tím obstojně a všechny důležité chvíle ve filmu nechybějí. Kamera, akční sekvence jsou dobře provedené. Skrz to, že jsem četl předlohu na mě emoce působili málo. Bylo to pro mě uspěchané a méně vybudované, ale jen díky knize. Herecké výkony byly skvělé a Tom Blyth si roli Snowa užíval a byl přesvědčivý. To samé Viola Davis, jejichž postava vypadala hrůzostrašně. Krom poslední části jsem velice spokojen s filmem, kdy i konec byl lépe vysvětlen. Stojím si, ale za názorem, že by neuškodili dva filmy. ()

AdelleR

Balada o ptácích a hadech je brilantně napsaná kniha a toto je brilantně zpracovaná adaptace. Vy víte, že je hlavní hrdina záporák, a přesto se přistihnete, že s ním sympatizujete. Do kina jsem šla s tím, že jsem knihu dávno četla, a i tak to opět došlo k tomuto bodu. Skvěle zamotaný děj, skvělé herecké výkony, hudba, všechno. Příběhově mám výtky stejné jako u knihy, tohle je velmi, velmi zdařilá adaptace. ()

gogo77

7/10... celkom vydareny prequel k tejto serii ... pribeh o tom ako sa z Corneliusa Snowa stane naozajstny Snow ... jeho posledny rok skoly ho ako najlepsieho studenta skoly caka namiesto vyhry sklamanie...dalsia prekazka k vyhre...tentokrat sa z neho stava po prvy raz coach v novych vylepsenych hrach o zivot a svojej zverenkyni sa snazi venovat zo vsetkych sil ... a dokonca ohrozi aj vlastny zivot ... avsak vie co chce a ide si tvrdo za tym... zaujimavo spracovany pribeh ktory bude mat isto dalsie pokracovanie ()

Dodagrad

#PresidentSnowDidNothingWrong. S tímto logem jsem po přečtení knížky šel do kina a i když poněkud zkresleně ohledně rozboru postav (asi by filmu neuškodilo, rozdělit film na dvě nebo více části), tak jsem nakonec z kina odcházel spokojený. Knížka klasicky rozebere věci do větší hloubky, i tak jde ale o dobře zpracované dílo podle knižního motivu. ()

Knifeos

Za pravděpodobně poslední z nových filmů tohoto roku jsem si zvolil právě tento dlouho očekávaný prequel Hunger Games. Ačkoliv je to téměř jedinečná náhoda, můžu v tomhle případě říct, že jsem zároveň i čtenářem předlohy, ačkoliv se má četba datuje do roku 2020, tudíž jako by nebyla. Film zvládá spoustu věcí poměrně dobře adaptovat a nemenší spoustu věcí naopak značně nezdařile uchopit. Za takové celkové pozitivum bych považoval, že snímek vesměs dobře odsýpá a stejně jako byla kniha čtivá, o filmu se dá říct, že byl "koukavý". Předloha na tom byla ale v mnoha ohledech lépe. A to počínaje vyprávěním. Vzpomínám si, jak jsem příběh z knihy hltal a po dočtení jsem si pro sebe konstatoval, že autorka po celou dobu jedinkrát neklopýtla a děj jako působil i po změně lokací komplexně a hlavně hodnotně v kontextu celé série. To se o filmu říct úplně nedá. Ten sice baví svojí svižností, tedy alespoň a vlastně pouze jen v první polovině, ale postrádá v tomto případě to nejzásadnější - emoce a napětí. Všechno působí hrozně uměle, bez hloubky, mdle a ploše, přestože adaptace nabízí spoustu prostoru pro kvalitní zpracování stěžejních scén. A je hrozná škoda, že to režisér Lawrence neuchopil za správný konec, protože při poměrně velké stopáži se pak mohlo jednat o úplně jinak kvalitní pokoukáníčko. Každopádně to relativně dobré, co v první polovině filmu zařídila Rachel Zegler svým charismatem a velmi, velmi dobrým zpěvem se pak definitivně vytratilo v druhé polovině. Z té se vytratil veškerý náboj a zbylá 45 minutovka působila jako nutná výplň pro dokončení příběhu. Tom Blyth se až do konce snažil a nemyslím si, že byl špatnou volbou pro hlavní postavu, přesto ale nedokázal pozvednout vypravěčsky nedobře vystavěný epilog Balady. Z posledního Hunger Games se tak stává v pohodě podívaná, která relativně osloví nebo minimálně absolutně neurazí, přesto se jedná narozdíl od knihy o nadbytečný počin, jehož vznik byl ale jen otázkou času a fandové mu povětšinou stejně dají palec nahoru. 6/10 ()

michalkop

Za mě neskutečně rozvláčné. Nejdřív se dlouho nic neděje, pak se objeví hry. Ty jsou celkem OK, skvělá chemie postav a po nich film bohužel nekončí a jde to ukrutně skopce. Nejdřív Snow tu holku zachrání a pak na ni střílí a ta holka v lese zmizí. Za mě naprosto nevěrohodný přerod hlavní postavy a špatně natočený film. ()

Lukas.Novy

Velmi povedený film. Celé HG jsem viděl již několikrát ale stále se nejraději vracím k prvním dílům s arénami, proto jsem od filmu zas tolik neočekával. Film mě ale velmi mile překvapil, nebylo to díky části s arénou(která zas tak za moc nestojí), ani kvůli hlavní ženské postavě Lucy Gray(sice krásné ale občas mi její chování vadilo), ale kvůli dechberoucímu ztvárnění Snowa. Nastupuje v podstatě jako klaďas ale v průběhu filmu víc a víc objevuje své "temnější" stránka. I přesto že jsem věděl jak to dopadne jsem stále doufal že by to třeba mohlo být i jinak. Závěr jsem už hltal s otevřenou pusou. Velmi milé byli také souvisosti s originálními HG. za mě 9/10 ()

Wineology_

Za mě lepší než Síla vzdoru, ale nedosahuje kvalit jedničky a dvojky. Tempo se střídalo přes pomalé až po nezvladatelně rychlé, bylo odebráno kvalitního storytellingu a přidáno agresivity a násilí, které je v tomhle snímku až bych řekl primární. Jinak kvalitně zpracovaný snímek, zápletka v pohodě a tajemnou postavu Snowa film krásně dokresluje od jeho počátku až téměř k jeho nástupu k moci. Užité ()

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)