One Piece - Season 1

(séria)

TostTom

Anime jsem neviděl a mangu nečetl, takže jsem do toho šel prakticky po slepu a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Seriál se rozjel hned ze začátku a jel vlastně až do konce. Skvělá akce, která byla místy o dost krvavá mi udělala radost. A herecké výkony a obsazení celkově bylo taktéž naprosto skvělé. A to zejména Buggy, který byl fakt dokonalý. A potom Mihawk, který ikdyž tam nebyl zrovna dlouho byl za mě naprosto nejlepším charakterem. Jediné co bych vytkl a důvod proč nedám 5 hvězd, jsou flashbacky, které mi přišly místo trochu otravné. 8/10 ()

Jeoffrey

Hrané adaptace anime (stejně jako třeba adaptace videoher) u mě asi vždycky budou už od začátku vyvolávat jistou nedůvěru, protože málokdy se nějaká povede. Ovšem u tohohle projektu jsem se pevně rozhodl mu dát férovou šanci, bez jakýchkoli předsudků. Proč? Asi hlavně proto, že jsem si všiml, jak moc je do seriálu zapojený samotný autor mangy, zaregistroval jsem, s jakým nadšením o tom celém Oda mluví a píše, no a když je s dílem otevřeně spokojený autor, tak to přeci nemůže být špatné! A nakonec tam všechno to důležité, co dělá One Piece tak skvělým dílem, je. Je to kvalitně poskládané, i když někdy rázně osekané (nejvíc asi Arlong Park), což u pár pasáží někoho jako jsem já i trošku zamrzí, ale i tak to vlastně asi chápu. Ani u hrané verze jsem neměl problém se nadchnout pro zdejší svět, dokázal jsem postavám uvěřit jejich emoce, motivace a sny. Povedl se casting, především hlavní hrdina byl vybrán skvěle a je i zde postavou, které chce člověk fandit. Líbily se mi kulisy, ocenil jsme i rozhodnutí použít u některých scén spíš praktické efekty než CGI, nebo třeba i velmi solidní masky. Co pro mě trpí u hrané verze nejvíc, a co se asi nikdy nepodaří dokonale převést, jsou samotné souboje. Neříkám, že by zdejší souboje byly špatné, choreografie bojových scén byla většinou solidní, ale když si vedle sebe představím některé ikonické souboje, které si pamatuji do dneška a jejich hranou podobu, tak to prostě v určitých chvílích nebylo úplně ono, i když si uvědomuji, že ono to asi ani nikdy nebude dokonalé, protože jsou věci, které do reálného světa z obrázků nepřevedeš. Ale zpátky ke chválení, hraný One Piece má tu správnou dobrodružnou atmosféru, je tam cítit srdíčko, které do toho herci dali, a i přes některé vynechané pasáže seriál krásně dokázal předávat i ty důležité myšlenky, kterými One Piece oplývá. Těším se na případnou druhou sérii, jsem zvědavý, jak tvůrci zvládnout adaptovat některé další části a věci, které se budou do hrané podoby převádět složitěji, už třeba jen to, jak bude vypadat Chopper, ovšem díky tomu, co jsme v těchto 8 dílech viděl, s tím, jak si to Oda hlídá a kolik tomu všichni dali, jim vlastně docela věřím. 8,4/10 ()

CarnTheNunya

Hraný One Piece je jedna z nejlepších věcí, co jsem od Netflixu viděl. Nedivil bych se, kdyby teď fanoušci Zaklínače záviděli, že OP dostal tak povedenou adaptaci. Vizuálně to není nejlepší, ale stále to vypadá dost skvěle a díky vysokému úspěchu doufám, že budou další série. Není to příliš narvané hromadou CGI a jsou tu i ručně vytvořené kulisy. Jasně herci nejsou v Hollywood kvalitě, ale stejně je na nich vidět to nadšení. Hudba je úžasná a obzvlášť potěší, když je alespoň dvakrát na chvíli slyšet legendární první úvodní píseň z anime seriálu v této verzi nebo třeba tahle úžasná skladba na konci posledního dílu. Netflix vede OP jako seriál pro celou rodinu, což on je to sice dost netradiční seriál pro celou rodinu, ale furt se musí uznat, že rodinné to vskutku je, i když je zde přítomna i nějaká ta kapka krve a někdo tu i skončí přeseknutý napůl, ba dokonce jsou tu přítomny i nějaké nadávky. Je to věrné předloze? Ano, své komiksové předloze to je celkem dosti věrné. Sice zde jsou některé části přepsané, předělané a zkrácené, aby byly svižné a případně i měly lepší návaznost na sebe, ale to tomu nijak neubližuje a dokonce je tu jedna konkrétní část snad lepší než v předloze. Výsledek? Jsem spokojený, nadšený, dávám plný počet a těším se na další sérii. ()

Lenka.Vilka

Absolutně super akční jízda, kde jde především o postavy a každý ví, že má dost důvodů, aby mu na nich záleželo. No, a taky to pirátství  :D  ne, chtěla bych tenhle komentář brát vážně...ale mě se nechce. U všeho to není třeba a u něčeho je to vyloženě zakázáno. Třeba tady :) už jenom proto, že já vždycky umím ocenit, když jde někdo za svým snem  :) ()

Martrix

Za mých mladých let se vysílaly v rámci Studia kamarád a Magionu seriály pro mladé. Dva roky prázdnin, Děti z Kouřové hory, Pippi dlouhá punčocha a další. Nebyly to animáky, ani studiové projekty, které byly určeny prckům, ale hrané seriály pro odrostlejší mládež. Navíc se zpravidla v neděli, daly shlédnout kousky jako Robin Hood, Jack Holborn nebo Sandokan. Probouzelo to v nás fantazii a snad i odvahu a cit pro to, co je a co není správné. One Piece je o dost pozitivnější mix výše uvedeného a teoreticky by mlaďochy mohl nejen zabavit, ale třeba i trochu pošťouchnout ke svým lepším verzím. Takže za mě...už nepolepšitelného kmeta, je to na dnešní poměry překvapivě nezávadná dobrodružárna s dobrými nápady, ucházející výpravou a sympatickými postavami. A to i pro ty, kteří předlohu neznají. Zafungoval výběr herců, zvlášť Iñaki Godoy(postava Luffyho) je trefa do černého. Všichni působí až překvapivě neotravně a hlavní motto: Zjistěte kým jste, jděte za svými sny, chraňte své přátele a rodinu, je pro mladé lidi zcela správné, nezpochybnitelné doporučení. PS: Pochopil jsem, že těchto deset epizod, které byly pro Netflix mimořádně nákladnou záležitostí, není ani tisícina materiálu, který je k dispozici. S ohledem na stárnutí herců a náročnost výroby je jasné, že pokud vás One Piece chytlo, je potřeba se přemístit ke zdroji. ()

jedna_vrana

Asi od „Petra Pana“ som sa nebavila na žiadnom pirátskom projekte tak dobre. Páčilo sa mi najmä herecké obsadenie, ako farebne dokázali vykresliť autori každú postavu, umne previazali súčasnosť s ich minulosťou. Milé, vtipné, dobrodružné, vhodné pre rodinné podvečery - od mladých po deduška a babičku. Neviem nič o pôvodnom anime a teda okrem pocitu nemám s čím porovnávať. Seriál je dobrý vtedy, ak sa neviete dočkať ďalšej časti, to sa v tomto prípade podarilo. Jediné, čoho sa obávam, že skončíme po šiestej sérii? ()

Mr.Ripley

Neuvěřitelný! První anime adaptace, která ctí předlohu a s repektem ji rozšiřuje (ehm - zdravím Zaklínače). Materiálu pro nadcházející série je mnoho. Snad bude Netflix nakloněn, neboť nadcházející story arcs jsou opravdu někde jinde. Máme se nač těšit. ()

Hashirama

Vynikající a svébytná záležitost, která má potenciál přerůst v klasiku. One Piece se může zdát jako výzva, jelikož jeho přiznaná anime stylizace křičí z každého záběru a ty přepálené kostýmy, masky a barvy rozhodně nejdou ruku v ruce se zažitými televizními standardy. Nicméně pocit předražené porno parodie mě opustil již v půli prvního dílu a od onoho okamžiku jsem se už nechal naplno unášet vodami East Blue. Sledovat One Piece je jako balzám na duši, především tedy vidět, jak si tvůrci dávají záležet, nebojí se věnovat celou sezónu ústředním postavám - dopřát jim dostatek prostoru pro nadechnutí, dát jim náležitý background - ale zároveň suverénně uvádějí diváka do živého pestrého světa, představují jeho pořádky, budují podloží pro neuvěřitelně rozmáchlou ságu těžící naplno z předloh(y) a při tom všem ještě odvypráví plnohodnotný příběh. Akční scény jsou výborné a plné nápadů, s mile nadsazenou choreografií, a rozhodně není problém, že se v nich opakuje jeden kamerový objezd. Především má však One Piece šanci nastolit globální trend a nový precedent ve světě televizní tvorby svojí odvahou oprostit se od hry na realističnost. One Piece si nehraje na realistický svět či zpracování, naopak se nebojí naplno těžit ze svého původu a ukazovat nám věci, které jsme dosud neviděli, kombinovat výstřední až bizarní prvky a bez ostychů je divákovi napálit, přitom nám však zdejší hodnoty zůstávají jasné a jasně chápeme, co se děje a o co se postavy snaží. Kam tato nová fascinující větev dospěje je ve hvězdách, ale neskutečně mě to baví a chci tyhle hrdiny sledovat při dalším počínání a prozkoumávat s nimi oceán. A to je, myslím si, ta nejlepší vizitka, jakou může seriál mít. 9/10 ()

kukkik

Tato série měla svoje ups and downs ale celkově jde o velice, velice zdařilou adaptaci. Dokonce o jednu z nejlepších, co se anime týče. Opravdu výborný casting a co musím ocenit, že zase jednou tvůrci z Netflixu pochopili, že nejlepší adaptaci udělají prostě tak, že do původního materiálu tyvole ani nehrábnou! To není žádná lenost, to je prostě čistá logika - anime, milované generacemi, které vychází už desítky let asi opravdu nepotřebuje přepisování od nějakého začínajícího lemry z Kalifornie. Kéž by to pochopili u Zaklínače... škoda. Tady je to na čtyři hvězdy ale věřím, že v druhé sérii už to bude na plný počet. Závěrečná epizoda je ale takový hype, že z toho až mrazí. Můžu vřele doporučit, super oddechovka, ke které se budu rád vracet. 4/5 ()

Mr.Ward

Láska na první pohled. Vůbec jsem to neznal, ale totálně jsem tomu propadl. Tleskám Netflixu, že po Stranger Things a Wednesday dokázal vytvořit další fenomén. ()

Recenzon

Hraný One Piece je vážně něco a 1. série si bere od předlohy jen to nejlepší, a dokonce něco i vylepšuje (Například zde mi přišel Buggy o dost lepší). Když jsem se dozvěděl o tom, že to má existovat, tak jsem se zhrozil a bál se, že dostaneme něco jako Death Note z roku 2017, ale nestalo se. CGI je neskutečné a herecké obsazení je vybrané na jedničku. Opravdu to nejlepší, co jsem od Netflixu viděl. ()

WoodRood

Asi nejlepší anime adaptace, kterou jsem kdy viděl! Eiičiró Oda vymyslel báječný smyšlený svět s podivuhodnými postavami a seriálová adaptace s velkou úctou a pečlivostí přenáší příběh budoucího krále pirátu Monkey. D. Luffyho a jeho kumpánů na velké plátno. Prostředí a celkově fiktivní svět je zpracován na božské úrovni a toto tvrzení platí i pro postavy i jejich background, který podle mého názoru dokáže rozbrečet i největšího chlapáka na světě. Prostě velký poklad mezi všemy anime adaptacemi, které kdy byly. Hned to dávám do oblíbených! ()

adamix

Solídne spracovaná adaptácia slávneho anime, ktorá sa môže pýšiť peknými kulisami a kostýmami, sympatickými postavami, z ktorých každá má čo o sebe povedať a vďaka ktorým aj najviac seriál vyniká. Akcia je famózna a má to aj taký uletený humor a keď je potrebná dráma, seriál vie zahrať na správne husle. Tým kvalitným spracovaním je vidieť, že tvorcovia aj celá natáčacia grupa majú k predlohe vzťah. Za mňa 80%. ()

Slayaphine

THE ONE PIECEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, THE ONE PIECE IS REAAAAAAAAAAAAAAAL. Can we get much higher? so hiiigh... Pre západ spirituálny a o dosť viac maximalistický nástupca Pirátov z Karibiku. ()

muti

Určite seriál, ktorý prekvapil svojou vysokou kvalitou, pričom nevadí, ak nepoznáte originálny seriálový príbeh. Na seriály ma najviac zaujali: vývoj a motivácia postáv, realistické poňatie skvelých súbojov (v rámci možností), téma útlaku a vzostupu Fishmenov) a nasledovanie snov. Už teraz sa teším na druhú sériu ()

Draconian

Tak tohle je naprostá pecka! Pro mě seriálová událost roku. Komiksová adaptace One piece je velmi osobité a originální dílo, kde se snoubí ono "hrané" trochu umírněné ztvárnění pro širší okruh diváků s totální ulítlostí japonského komiksového originálu. Je to dobrodružné, akční, komediální, ale i ve vážnějších momentech skvělé. Vše táhne hlavní hrdina Monkey D. Luffy, který je pro mě zas jednou charakter, který si člověk bude opravdu pamatovat. Nakažlivě optimistický týpek, co má sen být největší pirát všech dob a najít slavný poklad. Za vším jde po hlavě, je neobyčejně upřímný, rád žere a je gumový. Je prostě boží! A podobně skvělá je i ostatní posádka, která posádkou být nechce, ale Luffy si je získá. Hrozně mě baví všudypřítomný humor, bláznivost a fantazie. Nicméně i ty dramatické momenty nebo dokonce smutné, jsou udělané moc dobře. To se týká pohnuté minulosti každého člena posádky. Zejména příběh kuchaře Sanjiho mě úplně rozsekal.  Chvilkama si člověk říká, jo, je sakra vidět, že předloha je japonská:-)) Zároven je to tak příjemně dobrodružné a pro všechny možné věkové kategorie. Ohromně jsem se bavil a pevně doufám, že ta nálada seriálu vydrží i nadále, protože na tohle byla radost koukat (i na Namii hehe). Za mě maximální hodnocení. 100% ()

Ondra.Simmer

Předlohu neznám, takže jsem na seriál šel poslepu. Ze začátku jsem se dost bavil, parta mi hodně sedla a dobrodružství jsem si užíval. Čím dál jsem se ale dostal, tím je to ale horší. Je to jen souboj za soubojem a celý mi to přijde takový suchý a uspěchaný, což mi úplně nesedí. 6.5/10 ()

Stifmeister

///   Tak takovou parádu jsem opravdu nečekal. Do tohoto počinu jsem šel naprosto s ničím. Vůbec jsem nevěděl, o čem to bude, proč je to takový fenomén, odkud pochází apod. Po zhlédnutí parádního pilotního dílu jsem si říkal, že zase opět do něčeho spadnu až po uši. A to se i stalo. Když jsem dnes seriál úspěšně dokoukal, mohu s klidem říci, že pokud nemáte co byste si momentálně na Netflixu pustili, rozhodně neváhejte a zkuste tento počin. I samotného mne to donutilo si opět vzít do ruky knížku (v tomto případě telefon s mangou) a začít zase něco málo číst. A samozřejmě, co jiného než 'One Piece'. |9.5/10|  ()