Rok 1897. Prázdninový výlet plachetnicí se pro osm chlapců z prominentních novozélandských rodin změní v boj o přežití. Osudným se jim stane nález láhve se vzkazem a následná záchrana dvou trosečníků. Jeden z nich má u sebe mapu ostrova, na kterém se údajně skrývá poklad nebývalé hodnoty. (mibara)

monolog

Seriál je dobrej, to jo. Jako malej jsem na to koukal a miloval jsem tu písničku od Karla Černocha. Donifan a ostatní, bomba dobrodružství. Sám sebe jsem si v takové situaci představoval. I když knížka byla samo lepší :) Ale já vám lidi všem radím, proboha nekupujte si to šílený DVD od Filmáku (=Atypfilm). To je něco naprosto otřesnýho. Nefunguje menu, takže se do seriálu člověk dostane jen pomocí skákání po kapitolách, české titulky jsou naprosto zmršený - nesedí, špatný překlad, příliš krátce na obrazovce a věřte nevěřte milí debilní překladatelé, ale Ecosse znamená česky skutečně to staré tajemné Skotsko (a to i v dabingu). No a to jsem ještě nezmínil dabing. Ten dabing je naprosto dokonalá ukázka toho, jak by se dabing dělat neměl. Odhadem pět deset lidí, kteří to nikdy dřív nedělali (Tedy dabing. Hádám, že panici už nejspíš nejsou. Ve vězení nezůstane pannou dlouho nikdo. Tím spíš prznitelé.) vě věku okolo 25 let se střídá na dabování nejmíň padesáti osob starých i jako Metuzalém. Neumějí intonovat, neumějí mluvit jako by se to právě dělo. Obvykle nadávám na dabing, že tam jsou ty stále stejné oposlouchané hlasy. Ale i to je lepší, než tahle šílenost. Proto, nekupujte to. To je moje jediná rada. Já už za to 49,-- Kč ztratil. ()

KOOHA

Dám průměr, páč jako malej kluk jsem to hltal jako malej Jarda a vůbec mi nevadil totálně, brutálně, zpatlanej dabing. To bych hodnotil nejlépe. Dnes, když jsem to po roce co mě to leželo v polici viděl tak mě zklamalo a dal bych jednu hvězdu, totální propadák. Takže sumasumárum je to průměr. V dnešní době těžko hodnotit. Lidé co to neviděli to po 5 minutách vypnou a řeknou, že to je sračka. Lidé co na tom vyrůstali, protože jim to komunisti pouštěli po troškách v Magionu nebo Veze to milovali a milovat budou třeba už jen z nostalgie. Ať si z toho každý vybere co chce. ()

Kakho-oto

Pěkný dobrodružný seriál natočený podle románu Julesa Verna. Román jsem nečetl, takže nemohu porovnávat seriál s knihou. Některé díly seriálu jsou velmi dobré, jiné podprůměrné. Mé celkové hodnocení nemůže být vyšší než tři hvězdičky a to i s přihlédnutím k opravdu hroznému dabingu. Celkové hodnocení seriálu je velmi vysoké a zaráží mě, poněvadž seriál má výrazně lepší hodnocení než podle mě naprosto vynikající dobrodružné filmy jako jsou Old Shatterhand, Žut nebo Divokým Kurdistánem. Apropos Karlem Černochem zazpívanou písničku nepovažuji za žádný zázrak. Melodie je pěkná to ano, ale zpěv se mi moc nelíbí. ()

cariada

Dnes už legendární seriál z dětství na motiv románu J.Verna. Mraky let to nedávali a většině z nás z toho utkvěla titulní píseň v podání K.Černocha. Naštěstí to aspoň vydali na dvd a tak jsem to mohl zase vidět. Abych řekl pravdu na začátku asi jako většinu z vás mě čekalo velké zklamaní a to v podobě nového dabingu (původní si asi nikdo z nás nepamatuje) ale tohle co nám připravili je děs a zmar!! Horší dabing jsem ještě nezažil.Naštěstí aspoň písen nechali. Schodou náhod jsem před pár měsíci onu knížku četl aniž bych tušil ,že brzo uvidím i seriál. Tvůrci to pojali hodně volně a a první 4 díly jsou úplně o něčem jiným než je knížka. Tady se vydává na cestu 8 chlapců ve věku 17let a mín ,kdežto v knize je nejstaršímu 15 let a nejmladšímu 8 roků a je jich tam 14 a plavčík. Tady normálně odplují is posádkou a pak vezmou trosečníky z niž se vyklubou piráti ,kteří převezmou lod a chlapce vězní a chtějí po rodičích výkupné. Chlapcům se podaří uprchnout a zmocnit lodi s níž odplují a pak z troskotají na půstém ostrově. Jenže podle knihy se chlapci ocitnou na moři náhodou jelikož všichni byli nalodění a přespávali na lodi ,aby mohli ráno vyplout. Jenže posádka byla přes noc venku a jeden malý hoch v nerozvážnosti povolil lano a nic neřekl a tak se všichni ocitli na širém moři aniž tušili jak a pak ztroskotali na ostrově. Po té co jsou na ostrově už je to docela podobné knize aspoň z části. Vznikají mezi nima rozepře až se nakonec rozdělí. V knize není žádný trosečník s nima na ostrově a ani tam nepřijedou piráti pro zlato jako V seriálu. Piráti tam sice přijedou ,ale spíš jsou tam vysazeni. V románu se to celé odehrává na ostrově mimo začátku ,kdy plují sami na lodi. I tak je seriál pěkný hlavně jeho druhá polovina ,škoda že už se taková díla dnes netočí. ()

Gig

Jako dítě jsem tenhle seriál miloval. Vždy když jsem zaslechl z televize ono: "Vzhůru na palubu, dálky volají....." v podání výborného Karla Černocha, tak mě to přikovalo na gauč. Ač jsem knížku měl přečtenou snad desetkrát, tak jsem hltal každou minutu dobrodružství party kluků. Z dalších výborně zpracovaných Verneovek ve formě seriálu, které tenkrát běžely v Magionu a Veze bych doporučil: Děti kapitána Granta, Tajuplný ostrov, Matyáš Sandorf. ()