Parta nutně potřebuje pořádnou loď, a tak dorazí do Sirupové vesnice, kde je přivítá veselý Usopp se svojí nejlepší kamarádkou Kayou. Jejich plány jsou ale v ohrožení. (Netflix)

muti

Je načase zohnať novú loď a tak zamierime do prístavu kde sú samí špecialisti na lodnú výstavbu. Majiteľka je obklopená veľmi podozrivou skupinkou, ktorá sa evidentne snaží prevziať moc nad celými dokmi. Luffy sa staví, že loď dokáže uhandlovať zadarmo. Tak to určite! Unless. Kapitán mariňákov školí mladého rekrúta v stratégii, aby zistil, že mladý je ďalej než sa zdá na prvý pohľad. Stačí ho už len správne nasmerovať a ukradnuté mapy budú opäť prinavrátené. ()

aR3Zz

Děj se sice rozvíjí, ale tahle epizoda byla taková rozmáchlá a pomalejší, už tak pěkně neodsýpala. A pořád mi vadí představitel hlavní postavy (nebo hlavní postava samotná, nevím) ()

• Na jedné zdi je vidět plakát, který říká, že jedna herečka tragicky zemřela na jevišti. Její jméno je Victoria Cindry, což je nemrtvá společnice doktora Hogbacka z Thriller Barku, která se prvně objevila v kapitole 446. (KaraMikesova)
  • Buči (Albert Pretorius) a Siam (Bianca Oosthuizen) mají ve jménech skrytý význam. Bučiho jméno je odvozeno od „buči neko“ neboli výrazu pro strakatou kočku, která je v Japonsku symbolem štěstí. Siam (z japonštiny romanizováno jako Sham) je pojmenována po siamské kočce, což ladí s motivem Kurových pirátů, kteří si zakládají na podobnosti s kočkami. (KaraMikesova)