One Piece - Season 1

(séria)

Martrix

Za mých mladých let se vysílaly v rámci Studia kamarád a Magionu seriály pro mladé. Dva roky prázdnin, Děti z Kouřové hory, Pippi dlouhá punčocha a další. Nebyly to animáky, ani studiové projekty, které byly určeny prckům, ale hrané seriály pro odrostlejší mládež. Navíc se zpravidla v neděli, daly shlédnout kousky jako Robin Hood, Jack Holborn nebo Sandokan. Probouzelo to v nás fantazii a snad i odvahu a cit pro to, co je a co není správné. One Piece je o dost pozitivnější mix výše uvedeného a teoreticky by mlaďochy mohl nejen zabavit, ale třeba i trochu pošťouchnout ke svým lepším verzím. Takže za mě...už nepolepšitelného kmeta, je to na dnešní poměry překvapivě nezávadná dobrodružárna s dobrými nápady, ucházející výpravou a sympatickými postavami. A to i pro ty, kteří předlohu neznají. Zafungoval výběr herců, zvlášť Iñaki Godoy(postava Luffyho) je trefa do černého. Všichni působí až překvapivě neotravně a hlavní motto: Zjistěte kým jste, jděte za svými sny, chraňte své přátele a rodinu, je pro mladé lidi zcela správné, nezpochybnitelné doporučení. PS: Pochopil jsem, že těchto deset epizod, které byly pro Netflix mimořádně nákladnou záležitostí, není ani tisícina materiálu, který je k dispozici. S ohledem na stárnutí herců a náročnost výroby je jasné, že pokud vás One Piece chytlo, je potřeba se přemístit ke zdroji. ()

CarnTheNunya

Hraný One Piece je jedna z nejlepších věcí, co jsem od Netflixu viděl. Nedivil bych se, kdyby teď fanoušci Zaklínače záviděli, že OP dostal tak povedenou adaptaci. Vizuálně to není nejlepší, ale stále to vypadá dost skvěle a díky vysokému úspěchu doufám, že budou další série. Není to příliš narvané hromadou CGI a jsou tu i ručně vytvořené kulisy. Jasně herci nejsou v Hollywood kvalitě, ale stejně je na nich vidět to nadšení. Hudba je úžasná a obzvlášť potěší, když je alespoň dvakrát na chvíli slyšet legendární první úvodní píseň z anime seriálu v této verzi nebo třeba tahle úžasná skladba na konci posledního dílu. Netflix vede OP jako seriál pro celou rodinu, což on je to sice dost netradiční seriál pro celou rodinu, ale furt se musí uznat, že rodinné to vskutku je, i když je zde přítomna i nějaká ta kapka krve a někdo tu i skončí přeseknutý napůl, ba dokonce jsou tu přítomny i nějaké nadávky. Je to věrné předloze? Ano, své komiksové předloze to je celkem dosti věrné. Sice zde jsou některé části přepsané, předělané a zkrácené, aby byly svižné a případně i měly lepší návaznost na sebe, ale to tomu nijak neubližuje a dokonce je tu jedna konkrétní část snad lepší než v předloze. Výsledek? Jsem spokojený, nadšený, dávám plný počet a těším se na další sérii. ()

Recenzon

Hraný One Piece je vážně něco a 1. série si bere od předlohy jen to nejlepší, a dokonce něco i vylepšuje (Například zde mi přišel Buggy o dost lepší). Když jsem se dozvěděl o tom, že to má existovat, tak jsem se zhrozil a bál se, že dostaneme něco jako Death Note z roku 2017, ale nestalo se. CGI je neskutečné a herecké obsazení je vybrané na jedničku. Opravdu to nejlepší, co jsem od Netflixu viděl. ()

Lenka.Vilka

Absolutně super akční jízda, kde jde především o postavy a každý ví, že má dost důvodů, aby mu na nich záleželo. No, a taky to pirátství  :D  ne, chtěla bych tenhle komentář brát vážně...ale mě se nechce. U všeho to není třeba a u něčeho je to vyloženě zakázáno. Třeba tady :) už jenom proto, že já vždycky umím ocenit, když jde někdo za svým snem  :) ()

TostTom

Anime jsem neviděl a mangu nečetl, takže jsem do toho šel prakticky po slepu a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Seriál se rozjel hned ze začátku a jel vlastně až do konce. Skvělá akce, která byla místy o dost krvavá mi udělala radost. A herecké výkony a obsazení celkově bylo taktéž naprosto skvělé. A to zejména Buggy, který byl fakt dokonalý. A potom Mihawk, který ikdyž tam nebyl zrovna dlouho byl za mě naprosto nejlepším charakterem. Jediné co bych vytkl a důvod proč nedám 5 hvězd, jsou flashbacky, které mi přišly místo trochu otravné. 8/10 ()

• Na jedné zdi je vidět plakát, který říká, že jedna herečka tragicky zemřela na jevišti. Její jméno je Victoria Cindry, což je nemrtvá společnice doktora Hogbacka z Thriller Barku, která se prvně objevila v kapitole 446. (KaraMikesova)
  • Nami (Emily Rudd) má v první epizodě stejné oblečení, které měla její předloha v jednom z Odových raných návrhů. Tehdy měla mít ještě umělou ruku a velkou sekyru. (KaraMikesova)
  • Pan 7, na kterého Zoro (Makkenjú Arata) narazil na Sixisu, byl v manze poprvé zmíněn na Arabastě v kapitole 190, když Zoro vysvětloval Panu 1 a slečně Doublefinger, odkud zná Baroque Works. V příběhu se však nikdy neobjevil. Eiičiró Oda nakreslil jen jeho velice chabý náčrt v 36. svazku mangy. (KaraMikesova)