Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkujú:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (viac)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

naiva

Neubráním se pocitu, že lidé dávají vysoké známky z nostalgie a špatné paměti. Řekl bych, že těm dnešním byly pořady Magion a Vega kvalitou dost blízko. Zavděčit se dětem bylo tehdy snazší. Moderátoři asi odváděli dobrou práci, jinak ale z obou pořadů byla cítit rutina, chybějící tvůrčí přístup. Znělka Magionu byla ovšem skutečně výborná. ()

GIK

Další hypnotizující znělka. Toto už je hypnóza na tvrdo. Pojmenovaná podle první čs. družice Magi – ON (zapínáme magii), která nám tři roky levitovala nad hlavami a pak záhadně vstoupila z vakua vesmíru zpět do tlakové zemské atmosféry. Pozor! Mezi vakuem vesmíru a tlakem zemské atmosféry není podle vědců vůbec žádná bariéra!  Magické oko si zamrkalo a začala hodinka magie. ()

Verbudrak

Tak když tu na ČSFD vidím "500×60 min.", tak kromě úcty a nostalgie mě jímá navíc velký respekt. Protože toto ohromné kvantum času nebylo vyplněno žádnou vatou. Vzpomínám si, že jsem si naplno užíval i tu znělku. :) Jinak v souboji s Vegou hlasuji pro Magion a vím proč: Rosák byl prostě lepší moderátor než Hložek, to je celé. Díky tvůrcům! ()

Kontryhelka

Tenhle pořad jsme se ségrou milovaly a nemohly se dočkat dalšího. Úžasná věc tehdejší Československé televize pro mladší diváky. To se jim opravdu povedlo a ty dnešní slátaniny,kterými krmí dnešní televize děti jsou skutečný odpad. Tenkrát to bylo kvalitní a na nic se nehrálo. Bylo to opravdové. Žádná komerce. ()

Zagros

Magion byl televizní pořad pro mládež, který začal vysílat ještě za dob komunismu a o několik let přežil i revoluci. Svého času to byl jeden z nejsledovanějších pořadů a v rámci tehdejší konkurence i nejlepší. Bohužel mě po většinu času míjel, protože jsem měl v době jeho pravidelného vysílání tréninky a tak jsem viděl jen sem tam něco. Pamatuji si jeho znělku, Jana Rosáka, Petra Jančaříka a několik dalších drobností. ()

• Magion je název řady malých družic Země, které byly určeny k výzkumu parametrů magnetického pole, ionsféry a plazmatu v okolí Země. Proto byla v úvodní znělce zobrazena družice. (CRYPT)