Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

kishi_SO

priemerny akcni film nabity akciou a peknymi zenamami. Odkazy na stare diely Bonda pobavili a verdikt doktora: " Poskodenie pecene ukazuje, ze je to skutocne on" zas evokovalo usmev, ktory mi vydrzal az do konca. ()

Marty_cihi

Na tomhle filmu jsem byl dokonce kdysi v kině. Poslední bondovka s Piercem Brosnarem. Plno suprových akčních scén, nevím jestli v nějaká jiné bondovce bylo víc. Co se týče příběhu tak ten lehce pokulhával, ale celkově to dopadlo slušně. ()

Asrael

Bondovka plná přestřelených technologických vymožeností, s (pro mě) jednou z nejhezčích (Pike) a nejhorších (Berry) Bond girls.. **, víc nemůžu.. ()

DansteR

"I know all about you - sex for dinner, death for breakfast."...Pierce Brosnan se rozhodl skončit v MI6 ve velkém stylu. Příběh je klasicky bondovský, Tamahori vybral skvělé obsazení. Zaporáci působí fakt záporně a od začátku jsem je neměl rád a myslím, že o BondGirls není třeba mluvit...Halle Berry v plavkách a Rosamund Pike v ledovém paláci...obě prostě vypadají úchvatně. Triky a akce jsou taky skvělé (hodička v autech, na vznášedlech nebo i ten souboj na konci. Jediné velké mínus jsou ty vizuální efekty, především práce Ikara působí dost uměle. Ve výsledku 80% ()

Etherium

Bond je akčný film, dosť nadnesený, to je proste dané. Ale všetkého veľa škodí, proste scénky tak neuveriteľné, že to už sa mi zdalo, že pozerám komixovku a Bond je superman, a na miesto toho, aby som si scénku užil, tak som sa tak debilne usmieval, že panebože to už ozaj prehnali... Ale Brosnan ukázal, že proste Bondom je, úvodná scénka zdvihla moje hodnotenie, no radím túto Bondovku k tým podpriemerným. ()

v.indruchova

Několik faktů: Money Penny nepřitažlivá a nesympatická jako Bond Girl, bohužel ani bond není sympatický mladík. "Kohoutí zápasy"? Kdo šermuje ví, své. O přitaženosti scén za vlasy a možná i jiné ochlupení, bijící do očí. Tak jsem si říkala, že starý Bondi mě neberou protože, je to hold už hafec let tak jsme si pustila tohle a není to lepší. Jsem snad zhýčkaná Bournem? Pokud by bojoval Bourne s Bondem je jasné, že by Bond neměl šanci i když by to bylo asi vyrovnané v podání Daniela Craiga-Nejnovějšího Bonda. Musím poznamenat, že šéf tajné organizace byl fajn chlápek (ve starých Bondech), ale co tahle ta šéfka? Nepříjemná scvrklá a rok od roku se nám scvrkává, brrr. Pozlátka je ve filmu haba kuk ale Aston Martin není pozlátkem ale opravdovým skvostem :) Okouzlijící jsou některé Bondovi hlášky, bohužel Bond samotný nikoliv. Nevím kdo psal scénář, ale ty kecičky Bonda s Bondgirl jsou hloupé, machrovské. Když si uvědomím, že si ho někdo bere za příklad. Tito Sližští záporáci jsou skvélý, když porovnám dřívější padouchy (starší filmy) většina z nich byli spíše kuriozitou. Oceňuji ledový palác. "Globální oteplování je hrozná věc" ta scéna a nejen ta, scénarista si asi přihnul nebo dal práska. Spoustu mejstrýmových nesmyslů v celém filmu pro běžně ovečky. Zklamání. ()

Vostok

pro mě osobně a pro mou generaci je Pierce Brosnan nejlepší James Bond , poprve jsem viděl zlate oko a další a a další a škoda že tento díl je poslední a tak zvlaštně ikdyž docela dobře hodnocen ale pro mě je to dobrý film plný akce napětí , zrady a rozuzlení a Brosnan je prostě pro mě jedinečný bond:-D nemužiu si pomoct ale ikdyb ho zahral ted když je mu 60 tak stejně by se mmi ten film libil víc než s jeho nastupcem .-) dlouho sem ododlaval a až dnes začinam skoukavat filmy s novím bondem pravě tsahuju kasino royaral nb jak se to píše ._D uvidime no ae pro mě je bond Pierce :-D je mi lito že nepokračoval dál- tak du koukat ahoj:-D ()

ludovit14

Ďalšia priemerná bondovka ktorá ničím mimoriadnym diváka neočarí- triko slabé ako aj príbehovo to nie je žiadna sláva a takisto herecky slabé- vôbec nie dôveryhodné. Pierce Brosnan to ale lepšie ani nevie- takže ako celok toto dielo nestojí za viac ako jedno pozretie! HOD:60%.PS: SKLAMANIE! Pravdepodobne najslabšia bondovka aká kedy vôbec natočená bola ! A na tu filmovú stopáž to príbehovo vôbec nemá toľko čo ponúknuť- už nikdy viac tento film nechcem vidieť! ()

wray

Ze to uz je moc? Nerealne? Neviditelne auta, lasery, a cele prilis digitalne? Ale no - Bond bol vzdy trosku "moc". A keby sa take triky dali natocit pred 40 rokmi, tak by to spravili uz vtedy. Bond je superhrdina. Nesmrtelny, nezranitelny, vsetkych porazi, gentleman, ale zaroven to vie so zbranami, s holymi rukami, s autami, lietadlami, elektronikou, pocitacmi, bombami, lyziar, snowboardista, sermiar, surfer... Ok uznavam - pri tej surferskej scene to uz bolo moc aj na mna :) Ale taky proste je. Nemyslim ze je na mieste kritizovat to len preto ze je to nerealne. Ma to byt hlavne akcne, vtipne, bondovske, bondgirl, villains. Bond to ma coraz tazsie v modernej dobe (kedze jeho postava je spion v case studenej vojny - v dobe ked sa zilo pomalsie), ale myslim ze to Brosnan zvladol dobre a bol fajn prechodom od klasiky k sucasnemu Bodovi. Ked uz mam naozaj najst nejaky problem resp. nieco co nefungovalo tak mozno uvodny song :/ ()

alfonzik odpad!

Príšerný scenár ako inak plný trápností, odohrávajúci sa v nekončiacej spleti mizerných efektov. Vždy keď som pri prepínaní kanálov kúsok zhliadol, myslel som, že ide o reklamu na Orbit. ()

ZetDaElO

Na tejto Bondovke sú pozitívne dve veci: prvá, že sa rozhodli tvorcovia posunúť iným smerom a druhá, že našťastie v tom smere už nepokračovali. CGI bordel, pri ktorom sa divák už nevie dočkať konca navyše s neprimeraným množstvom silených sexistických vtipov. ()

BrusVejn

Dnes neumieraj, ale buďme radi, že Brosnanovky po tomto filme umreli. Toto bol totálny cirkusantský brak so scenárom, ktorý vznikol asi na psychiatrickej liečebni. Jediné šťastie, že sa na všetkej tej stupidite dá docela dobre zabaviť. ()

Naghavi

Přidávám čtvrtou hvězdičku za ty viditelné i slyšitelné odkazy a pocty předchozím dílům...V jistých ohledech zábavná podívaná, trošku přehnaně moderní a novátorská, včetně titulní písně, kdy ze staré dobré královny popu už taky zbyl jen digitální bordel a o jejím hereckém výstupu v klubu šermířů raději nepřemýšlet...Jinak pěkná rozlučka snad nejlepšího herce v roli agenta 007. ()

PanPyzamo

Dnes neumírej je bezva, ale kazí ho sem tam nějaké CGI scény, které prostě nemusely být a jsou akorát na škodu. Zápletka je dobrá a lokace celkem též. Bohužel film už nedosahuje kvalit těch předešlých a jedná se za mě o nejslabšího Bonda s Brosnanem. Přes to všechno se ale za mě jedná o dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)