Hotel Continental

• USA The Continental: From the World of John Wick (viac)

Seriál Hotel Continental osvětluje krvavou historii pověstného hotelu pro zločince ze světa Johna Wicka. Winston Scott v New Yorku 70. let skládá tým a hodlá se postavit obrovskému spiknutí, které svým útokem na Continental dal do pohybu jeho bratr. Brutální akční drama zobrazuje střet příbuzenské lásky, osudu a touhy po pomstě. (Prime Video)

johnsnow

Dobrá miniséria, ale proste ten záverečný part hoc bol najakčnejší, tak bol aj najdementnejší a trošku výrazne zráža dojem dole, ale inak som spokojný, ale nejaký ďalší seroš z Wickovho prostredia by som bral trošku inak lapený. ()

koty2201

Keby som tvrdil, že je tento spin-off, Continental, rovnako dobrý ako hlavná filmová séria John Wick s Keanu Reevesom, tak by som klamal. Vidno na tom to televízne podanie a že to má ďalej od kvality filmov. Na druhej strane si nemyslím, že je ten seriál zlý. Pre fanúšikov Wicka je to príjemný prídavok navyše a rozšírenie pôvodných filmov. Čiže svoj účel to plní dobre. Pre nezainteresovaných to až tak dobrý seriál nemusí byť. Maximálne priemerný.  Príbeh je o Winstonovi (Colin Woodell), vtedy ešte len budúcom riaditeľovi hotela Continental v New Yorku. Odohráva sa v 70. rokoch, kedy bol ešte mladý a dostávame jeho origin story. Mal brata a ako decká sa dopustili zločinu. Tak sa ich ujal Cormack O'Connor (Mel Gibson), aktuálny riaditeľ hotela. Osud ich rozdelil len preto, aby ich o pár rokov opäť spojil. Frankie (Ben Robson) ukradol starodávny nástroj na razenie mincí a to sa High Table nepáči a tlačia na riaditeľa, aby ho získal naspäť. A tak dá uniesť Winstona z Londýna naspäť domov, aby šiel za svojim bratom a ten nástroj vrátil Cormackovi. Ale celé sa to zvrtne opačným smerom a Winston a jeho priatelia Yen (Nhung Kate), Miles (Hubert Point-Du Jour), Lou (Jessica Allain), Lemmy (Adam Shapiro), Jenkins (Ray McKinnon) a Ronnie (Chris Ryman), idú Cormacka zabiť a prevziať hotel. Ako inak - na záver je naznačené pokračovanie, ktoré však nutne vzniknúť nemusí. Ale keby áno, prečo nie.  Táto séria sa nikdy nehrala na nejaké prepracované charaktery, ktoré majú nejaký komplexný background. Je tu však vysvetlený motív každej postavy a prečo tak koná, aj keď to nie je nič zložité. Mne to aj tak stačilo dosť na to, aby si získali aspoň aké také moje sympatie. Sú aj horšie napísané postavy, kedy sa jedná doslova o prázdne ľudské schránky a to sú aj vedľajšími postavami. Herecky ma teda najviac zaujal neprekvapivo Colin Woodell ako hlavný hrdina a myslím, že Ian McShane sa nemusí za svoju mladú verziu Winstona hanbiť. Od Gibsona som čakal viac. Snaží sa pôsobiť ako drsňák a totálny hajzel, ale až tak mu to už nešlo. Taktiež by aj nebohý Lance Reddick bol úplne v pohode s Ayomide Adegunom, pretože napodobnil povahu Charona dobre a aspoň sme si takto túto postavu pripomenuli. Najviac som sa zasmial a pobavil na výkone Raya McKinnona, pretože to bola skvelá komická záležitosť. Až mi trochu do sveta Johna Wicka miestami nepasoval. Ale účel splnil a ja som spokojný.  Napriek tomu, že sa podarila zachovať nátura hlavnej série, ale ako som vravel, je tu neobvykle veľa humoru. Neviem či je tak častý aj v tých filmoch. Každopádne, všetci sa snažili o skvelú kameru a nebola zlá, ale mohla byť lepšia. Akciu sa snažili tiež pripodobniť k filmom, ale napriek tomu to na takej skvelej úrovni nebolo. Nebolo to tak pekne natočené, neboli tak dobre nacvičené bojové sekvencie a neboli postrihané do hudby ako som zvyknutý od Johna. Hudba tu je síce perfektná, ale skôr ako v súbojoch hrá väčšinou mimo akcie. Čo je premárnený potenciál. Ale dodala atmosféru 70. rokov v USA. Zo zasadenia deja je logicky asi najkrajší práve samotný hotel. Kostýmy a masky boli pomerne dobre, ale vedeli sa s nimi vyhrať aj viac a nedýchalo to na mňa tými sedemdesiatkami úplne na 100%. Tam mi to občas nesedelo.  Určite môžem Continental odporučiť každému koho baví Wick séria, ale aj nejaké tie dobové akčné B-čka. Len očakávajte lacnú verziu tých skvelých filmov, pretože toto sa na ne nechytá. Každopádne uvidíme, čo príde ako ďalšie. () (menej) (viac)

cerdax2

Pekny serial z Wickova sveta, zatim tezko rici jak moc respektuje ci ne pravidla nastavena ve Wickovi. Tridilna jednohubka ukazujici hotel a okoli jednu generaci zpet, o mladem Winstonovi ci Charonovi ani nemluve. 75% ()

GejmronCZ

Tak tohle bylo super. Konečně jsme viděli jak se Winston dostal k moci a viděli jeho příběh. Jen mě mrzí, že byly různé leaky, že tu bude mít cameo Keanu Reeves jako John Wick, ale nikde neni :( Celkem škoda i toho finálního záběru. Mohl bejt skok v čase a tam Ian McShane se sklenkou v ruce. Každopádně takhle by to mohlo ještě další 3 díly pokračovat a udělat to komplet a třeba i konečně se slibovaným cameem. ()

kyrysar

Atmosféra, výprava a kostýmy super. Jenže to zvládne dneska kde kdo. Děj jednoduchý a zároveň skvělý Mel. Jenže pak ty akční scény. Statická kamera, hloupý střih, žádný pořádný nápad! Wau efekt nepřišel ani jednou. Vlastně skoro úplně na začátku to vypadalo nadějně u postavy, kterou nechali umřít hned v prvním díle (jediná simpatická). Tvůrci prostě nepochopili o čem ty Wickovky jsou! Nestačí mít jen dobrý materiál evidentně. O to víc mě mrzí, že to nedopadlo! ()

Predator77

60 procent, Musím říct že na to že se jedná o minisérii ze světa Johna Wicka tak se nejedná o tak vyloženě strašné dílo, jasně kvalit filmového Wicka to v žádném případě nedosahuje ale co musím pochválit tak je skvělá dobová atmosféra 70 let, kostýmy, hudba a i ta akce není úplně k zahození ale co mě bohužel už tak nenadchlo tak byli postavy ke kterým jsem si za tu dobu nedokázal vybudovat žadný vztah a co se týče herců tak nehráli vyloženě špatně ale na zadek si s toho taky nesednete, tak že ve výsledku pro fanoušky Johna Wicka což jsem i já tak se jedná o celkem fajn podívanou která stojí za shlédnutí ale za mě bych si spíš představil jeden celovečerák než jak to bylo tady roztahané do třech dílů tak že za mě lehký nadprůměr ;) ()

Kushina

Jestli čekáte Johna Wicka, tak jediné co s tím má tenhle seriál společného je ten hotel. Vcelku to ušlo, ale žádný zázrak to nebyl, chvílemi to bylo až moc ukecané a .... No zkrátka takový průměrný seriál. 65% ()

david141474

Další přírůstek do světa Johna Wicka dopadl velice kvalitně a já mohu jen doporučit. Má to pouze 3 díly, ale po hodině a půl, takže u toho strávíte 4 a půl hodiny. První díl je hodně pomalý, představují se nám tu jednotlivé postavy a menší akce se tam objeví a spíš to buduje napětí a atmosféru pro další díly. Druhý díl je už o něco svižnější, už se tam plánuje taktika na svrhnutí Cormaca O'Connora, kterého tu hraje skvělý Mel Gibson. Vymýšlí se taktika a nabírají se posily. No a poslední díl je tou pomyslnou třešničkou na dortu, protože je tu všechno, božská akce, nervydrásající atmosféra, solidní soundtrack a samozřejmě Barracuda. Bez té by to prostě nešlo! Já jsem velice spokojen, i když to mohli rozdělit do více dílů. 9/10 Tak toto bylo fajne, akce byla, soundtrack byl a samozřejmě Barracuda byla! ()

bonovox

Táto miniséria chce vyťažiť z úspechu universa Johna Wicka, ale výsledkom je len priemerná akčná záležitosť. Plusom sú chytľavé songy, retro atmosféra a Gibson ako záporák, negatívom je slabý scenár, nevýrazní ostatní herci, pramálo akcie a zbytočné dlhé epizódy. 60% ()

funkyman

Kérlek ne bánts.../prosim neubližuj .../volne/ ..to je z filmu!  a ja dodavam ..De igen és a legtob és gyakrabban../ale ano a čo najviac a castejsie/... ma to vsetko co som cakal od posledneho JW a nebolo tam...a ako cukrik Mel..BOMBA volt.. ()

Woitisek

Velmi příjemný přírůstek do světa Johna Wicka. Má to perfektní atmosféru osvěženou dobou sedmdesátek, podle které ten svět zprvu poznáte. Byl zvolen zajímavý formát tří dílů s větší stopáží, jenž místy může působit dost utahaně, zejména při druhé epizodě, která je takovým nezbytným přechodem mezi právě úvodem a finále. Z toho tedy plyne, že epizoda první je pěkně vystavěným startem, druhá pak spíše pomalejší a více o dialozích a finále je fajn vyvrcholení s hezky natočenou akcí. Jako celek dle vkusu, buďto bude nudit, neurazí, anebo moc potěší. Za mě však velmi povedené. ()

boss123

Hotel Continental je nová miniséria, ktorá sa odohráva vo svete, ktorý nám po prvý krát ukázal akčný film z roku 2010 John Wick. Film sa stal takým známym a populárnej hlavne vďaka charizme Keanu Reevesa a výborným akčným scénam. Musím sa priznať, že som fanúšik celej filmovej série Johna Wicka. A všetky štyri filmy považujem za veľmi kvalitné akčné kúsky. Seriálu sa nedá odoprieť že má veľmi dobré akčné scény. Nie je ich síce priveľa, ale mne osobne prišlo, že ich bolo tak akurát. Hlavná postava Vincenta, ktorú stvárnil Colin Woodell mi prišla pomerne sympatická, aj keď určite nie v takej miere ako práve John vo filmovej sérií. Najviac ma herecky oslovil Mel Gibson, ktorý sa predstavil v úlohe úhlavného nepriateľa Cormaca O'Connora. Čo je ohromná škoda je, že sa tvorcovia zamerali na príliš veľa postáv, čo napokon vyústilo do toho, že nie všetky príbehy sa stihnú dostatočne rozvinúť. A tak isto ani ich ukončenie mi v niektorých prípadoch neprišlo práve najlepšie. Scenár tiež nie je veľmi premyslený. Viac krát sa mi podarilo dopredu odhadnúť, čo sa stane. Tiež sa tvorcovia nevyhli ani nejakým tým typickým klišé momentom. Napriek niekoľkým chybičkám som si celú minisériu užil. Veľmi kvitujem aj fakt, že sa tvorcom podarilo celú stopáž troch epizód dostatočne zaplniť zaujímavými scénami takže som sa určite nenudil ani pri jednej epizóde. Nebojím sa ohodnotiť Hotel Continental štyrmi hviezdami. Pri percentuálnom hodnotení si myslím, že 75 percent je úplne adekvátnych. ()

Polux

7/10 | Ve srovnání s filmovou předlohou se seriálový spin-off sice vydává trochu jinou cestou, ale naštěstí se nejedná o slepou uličku, nýbrž o zajímavou odbočku, která dokazuje, že wickovské univerzum může vedle opulentních gun-fu sekvencí a mimořádné práce stunt teamu, neonového audiovizuálu a malinko absurdní mytologie (nájemní zabijáci na každém rohu, policejní složky konstantně na dovolené, čím dál tím komplikovanější pravidla fungování celé organizace, atd.) nabídnout i další, neméně zábavné, atrakce. | Z nichž rozhodně stojí za zmínku stylová retro atmosféra NYC v 70s (výprava a kostýmy odvádějí špičkovou práci), výborný tematický OST, obsahující jednu dobovou pecku vedle druhé (které hned několikrát náležitě podtrhnou konkrétní scénu), typově dokonalý casting (všem nepřekvapivě vévodí Gibson, který v ději sice nedostane tolik prostoru, kolik by si zasloužil, ale přesto svým stylovým projevem a dávkou charismatu celému hereckému osazenstvu vládne, hned v závěsu za ním je pak dvojice Musashi a Mazepa jako bizarní sourozenecké duo zabijáků) a příběh, který navzdory své jednoduchosti (Winstonův vzestup k moci po důkladné deratizaci hotelu od předchozího nájemníka:-)), neslouží jen jako nezbytný spojovník mezi jednotlivými akčními highlighty (jako je tomu v mateřské sérii), ale klade větší důraz na vykreslení postav a budování vztahů mezi nimi. | Samozřejmě se to neobešlo bez jistých vedlejších ztrát (s ohledem na velikost rozpočtu a fakt, že šikulové z 87Eleven tentokrát absentovali, vcelku pochopitelně) a to na poli samotné akce a navzdory skromnému počtu epizod taktéž dramaturgie. Akce a choreografie bitek stran množství i kvality hraje, ve srovnání s filmovou sérii, zcela nepřekvapivě mnohem nižší ligu, ale na poměry seriálové produkce jde o více než obstojné řemeslo a to zejména v samotném závěru. Než na explozivní finále ovšem dojde, uplyne spousty minut, během kterých je poměrně záhy zřejmé, že více než cokoliv jiného se tady čeká právě na něj. Pokud by se zkrátily všechny epizody na obvyklou hodinovou stopáž, zmíněné čekání by bylo ještě o něco příjemnější, respektive údernější. | PeZet ()

nedvva

Hned v prvním díle zabíjí nejlepší postavu a pak se to táhne. Poslední díl má aspoň slušný jatka a skvělou holčičí bitku, jinak velký průměr. ()

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)

Čtvrtý John Wick se dočká režisérské verze

Čtvrtý John Wick se dočká režisérské verze

21.06.2023

Nejnovější díl akční série John Wick v kinech po své spanilé jízdě vydělal úctyhodných 427 milionů dolarů a minulý týden tak konečně zamířil na placené VOD služby a už brzy dorazí ve většině zemí i… (viac)

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář