Winston usiluje o spravedlnost pro svého bratra Frankieho a skládá tým za účelem svržení Cormaca a dobytí Continentalu. Pohybují se po zrádném území Velké rady a uniknou policejní detektivce. K úspěchu potřebují spojence uvnitř hotelu a spolupráci podsvětního gangu. Cormacovi se ale vše donese a hrozí zmaření plánu. (Prime Video)

molcan2

Táto epizóda bola ešte horšia ako tá predchádzajúca. Po prvé, všetko bolo také tmavé, že som musel zvýšiť jas obrazovky. Potom tá hudba, nechápte ma zle, zo začiatku bola skvelá, ale nová pieseň každých 5 minút ma RÝCHLO omrzela. Bez srandy, počas tejto 70-minútovej epizódy bolo najmenej 12 piesní. Začal som dosť často stláčať fast forward. Potom akcia, len ženy dostali nejaký akčný reflektor - hovorím vám, ktokoľvek napísal túto epku, musí ísť písať seriál zameraný na ženy, pretože rozhodne nemal chuť napísať žiadnu z mužských hlavných postáv. Keď už sme pri mužských hlavných postavách -naš tzv. hlavný hrdina Winston sa objavil až po 15 minútach epizódy a v podstate dostal len 2 dôležité scény, s Charonom & "Queenpin" (Ugh, tak na nos, ale páčilo sa mi jej správanie a prítomnosť). Okrem týchto 2 scén bolo vrcholom posledných 10 minút s Gibsonom. Ukázal, aká nemilosrdná bola jeho postava. ()

fabecc1222

To rozdělení na tři super dlouhé díly byla prostě dramaturgická chyba. V podstatě to jsou takové tři celovečeráky udělané jako minisérie. Ono to teda celé vypadá, jako by to bylo původně dělané jako film a pa k to celé natáhli na tři díly skrze mraky vedlejších postav atp. Vsuvky s fajnovou hudbou sice potěšili, ale děj jako takový nijak nesověžili. Už by to chtělo pořádnou akci ve Wickovském stylu. ()

AffectedFace

Tak žádná řežba se nekonala, jak jsem zmiňoval v komentáři k prvnímu dílu, ale i tak tahle epizoda zářila a přišly i nečekané zvraty, pár bitek, ale útok si tvůrci, buď: za A: Nechávají na třetí díl a tím to krásně uzavřou a nebo - za B: Budu druhá minisérie za pár let, takže stále doufám v plán A. Zpátky k dílu, konečně jsme se dočkali Gibsonovi agresivity vůči loajálnosti, která je mu naprosto ukradená vůči Nejvyšší radě, která se ukazuje už jako pořádná kriminální organizace, která si nenechá srát na trávníček. Winston se nedrží v pozadí a mladý Cháron je vynikající. ()

Polux

7/10 | Typická mezihra před velkým finále poté, co v úvodním díle došlo k představení postav a rozestavění figurek na šachovnici. Numizmatický MacGuffin kompletně vyklízí pole, stejně tak (s ohledem na kořeny značky paradoxně) akce je tentokrát jen do počtu, mytologie okolo hotelu, zabijáků a pravidel se opět dávkuje s velkou rozvahou a taktéž dějově se žádný výraznější posun nekoná. Druhá epizoda se tematicky ještě výrazněji odklání od původní série, než tomu bylo v předchozím díle. Činí tak ve prospěch hutného krimi dramatu, které stojí na panoptiku zábavných/bizarních postav všeho druhu, parádním dobovém OST, který dokáže konkrétní scény náležitě podtrhnout a stylové 70s atmosféře NYC a funguje to skvěle. Gibson se bohužel znovu na place příliš dlouho nezdrží (doufám, že alespoň ve finálním zúčtování dostane prostor se patřičně ukázat a totéž pak platí i pro zabijácká dvojčata). Oba díly prozatím dokazují, že wickovské univerzum toho nabízí mnohem více, než jen prvotřídní non-stop akci s gun-fu a špičkový showreel stunt teamu pod vedením Stahelskiho a Kolstada. Snad finální kapitola nepoleví v dosavadní kvalitě a potvrdí výbornou formu celé série. | PeZet ()

kenkaku

Je fajn se podívat na známá místa (a poznat třeba předchůdce The Bowery Kinga). Co už fajn není (vůbec) je ještě větší zpomalení. Akce prakticky žádná, děj se ředí mezi vedlejší postavy (a nafukuje stopáž o zbytečné vsuvky). Osobně mi dost hnula žučí evidentně povinně tabulková “homo-vibe” scéna na střeše hotelu. Naprostá zbytečnost. Co jsem také nepochopil je přítomnost 1974 Ford Gran Torino Starskyho a Hutche. Za celkem promarněnou příležitost beru i nevyužití postavy syna pilota helikoptéry (pod podlahou karavanu). Mohl to být klidně malý John Wick a vysvětlení jak k autu  přišel :). ()

• V epizodě je zmíněn boxerský „Zápas století“ mezi Muhammadem Alim a Joem Frazierem, který proběhl 8. 3. 1971 v Madison Square Garden a kde Joel zvítězil na body. (Duoscop)