Winston Scott, někdejší newyorské dítě ulice, má na dosah ruky existenci londýnského byznysmena. Je však odvlečen na Manhattan kvůli útoku svého bratra na Continental, hotel vedený sadistickým gangsterem. Aby Winston našel bratra, s pomocí spojenců vypracuje plán. V cestě mu však stojí armáda zabijáků Velké rady, která může plány zhatit. (Prime Video)

molcan2

Nie je to dobrý začiatok pre prvý spin-off seriálu na motívy filmu "John Wick". Myslím, že úvod bol dobre spracovaný s niekoľkými akčnými sekvenciami plnými adrenalínu. Titulky na začiatku sú úžasné a matne mi pripomínajú filmy o "Jamesovi Bondovi". Myslel som si, že by to mohla byť pekná príležitosť na prehĺbenie univerza tejto franšízy, možno vysvetlením pôvodu Kontinentu, zistením, ako a prečo táto organizácia profesionálnych zabijakov vôbec vznikla, preskúmaním tohto neuveriteľne zvráteného, ale fascinujúceho sveta. Bohužiaľ sme dostali dosť nudný príbeh o dvoch bratoch, ktorí sa po rokoch konečne stretnú, a to z jedného z najbanálnejších dôvodov. Je tu veľa zbytočne dlhých a nudných dialógov, ktoré príbehu nič nepridávajú. Chvíľami som rozmýšľal, či sledujem akčný seriál, alebo rodinnú drámu. Colin Woodell odviedol dobrú prácu a dokázal vytiahnuť celkom dobrú verziu mladého Winstona. To isté nemôžem povedať o Benovi Robsonovi, ktorý bol veľmi nevýrazný. Dúfajme však, že ho už neuvidíme. Akčné sekvencie sú len dobré a ani zďaleka nie také dobré ako v pôvodných filmoch. Je tu pár strhujúcich pohybov kamery a niekoľko zvláštnych uhlov, ale po zvyšok to vyzeralo dosť priemerne. Môj názor je asi trochu poznačený tým, že som od tejto produkcie očakával niečo iné, ale zdá sa, že táto prvá epizóda nemá silné väzby na slávnu sériu. Som rád, že sa tvorcovia snažia rozšíriť príbehové univerzum "Johna Wicka", ale jednoducho si myslím, že slávu tohto produktu nafúkli a stále vydávajú veci, bez toho, aby mali nejakú predstavu. Myslím si, že to preháňajú a v tejto chvíli scenáristi buď vytvoria skutočne zaujímavý a pútavý príbeh, inak je lepšie nechať to tak a sústrediť sa na úplne nové projekty. Moje konečné hodnotenie tejto prvej epizódy je 4,7 z 10. ()

Rocky88

Splnilo mé očekávání. A ne malé! Na seriálové poměry je tu každá akce na nejlepší úrovni, hudba přímo vynikající, skvěle dokreslující dobovou atmosféru. Příběhově je to zajímavý spin-off, přesto se tu pár chyb najde. Především utahaná první polovina a za mě nevyužitý výborný Mel. Snad bude v dalších dílech víc vidět a stopáž utíkat jako ve zdejší druhé polovině. Každý Pilot to má těžké, tenhle zvládnul představit postavy, příběh, akci a navnadit na další díl, takže i přes některé chyby za 4 Sterny. ()

choze

Nemůžu říct, že by mě nějaká postava zaujala nebo mi dokonce přirostla k srdci, děj je taky dost nezáživnej (chodí se z bodu A do bodu B a všude se jen kecá) a wickovské akce pomálu. Potěšilo mě vidět po čase zase Petera Greenea, který by si tu zasloužil výraznější roli, plus sedmdesátkový New York. ()

fabecc1222

Zatím je to tedy dost nevýrazné, a vůbec tomu nepomomáhá astronomická stopáž, kdy při hodině a půl potřebujete mít opravdu velkou kvalitu,která vás dokáže zaháčkovat, ale tady by bylo viditelně lepší, kdyby se jeden díl rozdělil na dva kratší. Postav je nepřeberné množství, ale zatím ani jedna nedosahuje kvalit filmové série, a Gibsona je zatím příliš málo. ()

warrenur

Priestory z povodnych filmov dostali filter rokov, azda 70-tych a mame uverit, ze par postav, ktore tam hrali su tie iste, len o par desiatok rokov mladsie. Ako pri kazdom "DOJENI" uspesnejsieho filmu, kedy treba zarobit, vznikol prequel, vznikne spinoff, potom sequel, tak aj tu. Najdete Johna Wicka z wish-u, ktorym bude, cuduj sa svete, bracho buduceho spravcu "In-continental" hotelu, Winstona. Tym vyznamejsia podobnost konci. Obzvlast, co sa tyka kvality. Kvitujem obcas podarene nasvietenie neonov starych uliciek, pretoze sem-tam vyzerali pekne noir-ovo. Zial, cele je to len pozlatko a nepodareny "odliatok". Pozitivne vnimam, ze sa tvorcovia rozhodli spravit z toho 3 vacsie filmy, a tak to mozno bude drzat pokope aspon z pohladu technickeho a bude tam menej vaty. Ono na tak jednoduchom a generickom zaklade jej tam uz z principu vela byt nemoze. Sklamanie. Slabsi priemer. Ale kedze nas vsetkych zaujima ako skonci "sucasny" spravca hotela - Mel Gibson a nahradi ho serialovy Winston, pozrieme si, ci to bude napadita alebo predvidatelna "vymena vedenia". ()

• Na konci epizody zazní hláška: „I need guns, lots of guns,“ což je narážka na film Matrix (1999), kde tuto větu řekl Neo (Keanu Reeves). (GejmronCZ)
  • V čase 44:33 až 45:43 můžeme slyšet píseň „Roundabout“ od kapely Yes. V čase 01:07:25 začne hrát píseň „Daddy Cool“ od Boney M. Během závěrečných titulků zní píseň „Children of the Grave“ od kapely Black Sabbath. (OJan)