Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

verbal

Jak známo, Štefan už pár let mele impotentní hovna bez invence, vykrádá sám sebe a de fuckto jen senilně parazituje na svém vlastním jménu. Neva, každý se jednou vypíše, a když člověku sem tam dojde hajzlpapír, každá povídka dobrá. Co ale va, je to, že se ta hovna zjevnou parazitací na jeho jméně furt někdo urputně snaží audiovizualizovat. A jak známo, hardiskem, fleškou nebo dévedéčkem si úspěšně prdel vytřít nelze, tudíž nezbývá, než se zase sto minut v křečích zvídavě ponudit v očekávání alespoň nějaké té svěží pointy bývalého mistra, načež táhlým, bublavým prdem vyjádřit opětovnou hrubou nespokojenost s tou plytkou demencí za každou cenu. A to je docela škoda. Děda Clonazem i mladej Bohuslyš jsou schopní a sympatičtí herci a líbilo se mi i to milé podprahové sdělení, že je i-phone zkurvená předražená plečka pro vypatlané snobské i-mrtvoly, kompatibilní leda tak s i-raqí, pročež se s ním z normální krásné, plně funkční a trvanlivé raqe za nežidáckou cenu, která přirozeně nemá žádný vyjebaný thunderbolt, ale jen plně standardizované a účelově nehrabivé USB-C, dovoláte leda tak Prácemu do i-pekla. ()

J*A*S*M

Stěží uvěřitelné, že takové nic může trvat 105 minut. Není v tom hrůza, není v tom napětí, ani žádnej významnější konflikt nebo nosnější téma. Jen párkrát zazní tóny srandovně boomerský moralitky. Donalda Sutherlanda i Jaedena Martella pro tohle byla škoda. ()

Malarkey

Na první dobrou se přiznávám, že jsem vůbec netušil, že tento námět vychází od Stephena Kinga. Prostě jsem si náhodně pustil film, který mi padl do oka. No a v tu chvíli se rozjížděl příběh, který hned na začátku spěl k tragédii. To prostě nešlo netušit. Už ale nešlo vědět, co se bude dít dál a dělo se toho docela dost...byť všechno bylo zastřeno temnotou a tmou. Mně se to ale ve výsledku líbilo. Ano, vyprávění je jak pro důchodce, ale atmosféru to má tak silnou a tajuplnou, že i když se ve filmu nic zásadního neděje, nenechá Vás to ani na moment chladným. ()

tron

„Vzdal by som sa všetkých peňazí za výmenu za pravidelné stretávanie s vami.“ Nič som od toho nečakal a áno, Donald Sutherland je tu dobrý, ale jednak je tu málo a jednak podáva tlmený výkon, čo je ale zas uňho relatívne poznávacie znamenie, keďže nikdy nepatril k expresívnym hercom. Je to trochu ako Srdce v Atlantíde, teda nie enormný zázrak, ale poctivé remeslo, pri ktorom sa mi viackrát zastavilo srdce. Tvorcovia zjavne nevedeli, čo chcú, takže chvíľu je to poetická melodráma, potom mysteriózny triler a potom niečo tretie, no a kvôli tomu sa z deja priebežne strácajú dejové línie, ako i postavy (hrdinovi spolužiaci, jeho láska, otec). Najlepšie fungujú „obyčajné“ scény z prvej polovice, ale tiež v druhej sa ich nájde dostatok. Každý by chcel svojho pána Harrigana, však? Neuveriteľné, že tak konzervatívny, starosvetský film produkoval Ryan Murphy (American Horror Story). ()

Marceloo

Bohatý podnikatel John Harrigan sa skamaráti s chlapcom, ktorý mu chodí čítať knihy. Chlapec mu po výhre v lotérii kúpi rovnaký iPhone, ako má on, a starý muž sa tomuto daru velmi teší. Po smrti pána Harrigana sa mu začnú diať zvláštne náhody a je jasné, že jeho najlepší kamarát rozhodne neodpočíva v pokoji. - Hororoví fanúšikovia z toho nadšení velmi nebudú, pretože sa to až nápadne podobá na tohtoročný nadpriemerne uspokojivý a hlavne akčnejší The Black Phone, ale stále ide o film, ktorý stojí za to vidieť. Duo Sutherland / Martell má medzi sebou velmi príjemnú chémiu a medzigeneračný rozdiel, pri ktorom mladý človek musí staršiemu človeku ukazovať, ako fungujú moderné technológie, to sme si už zažili zrejme všetci. Záverečná pointa mi prišla tiež spracovaná s prehladom a nesie peknú (na Netflix dokonca až trúfalú) hlavnú myšlienku. Po dlhšej dobe Kingovka, ktorá ma bavila a niekedy si ju pustím znova. ()

choze

Tak jsme letos dostali už druhý horor o telefonování se záhrobím z per Kingovic famílie a ani podruhé to není žádná hororová pecka, vlastně to skoro ani není horor. Je to taková lehká a povrchní mysteriózní věc, která by ani nemusela být mysteriózní, protože samotné přátelení a mentorování nadějného mladého muže starým shady miliardářem by teoreticky vydalo na zajímavý film. Tady tvoří jen první půlku příběhu a jen klouže po povrchu, stejně jako mysteriózně-hororová zápletka s telefonáty ze záhrobí v druhé polovině, kdy je zřetelné, že jde jen o roztaženou povídku, protože se to spokojí s nejjednodušším možným vývojem událostí a sotva se to rozjede, tak to skončí. Škoda, ale i díky sympatickému obsazení hlavních rolí se to dalo. ()

Eliott

Námět na horor, propůjčený od Stephana Kinga to mohl být vskutku velice dobrý. Jen kdyby to provedení  nepřipomínalo spíše existenční drama malého chlapce a jeho seberealizaci, nežli horor. Dílo také často polemizuje nad dopady mobilních telefonů na lidstvo. Může jít o zajímavé, či dokonce pravdivé myšlenky, ale horor to tedy není ani náhodou. To u mne celkové dojmy výrazně sráží. Nakonec vám sám nedokáži povědět zda nejsem z celého počinu spíše zklamaný. Rozhodně jsem doufal spíše v něco temného. Mrtvý kamarád, odmítající odejít a prostřednictvím telefonu se neustále plete do života. Brrr. Namísto toho ubohá náhražka, jenž by se klidně dala nazvat filmem pro děti. Ten v sobě nemá nic nosného a opírá se pouze o samé banality. Přes všechnu kritiku to však vůbec nebylo špatné, můžeme zde mluvit o nepopsatelné míře poutavosti , díky čemuž jsem se při sledování alespoň nenudil. I tak to ale není nic pro mne a o hodnocení stále nemám jasno. 50% ()

*CARNIFEX* odpad!

Dúfam, že je Kingova predloha ďaleko väčšia zábava v čítaní, ako toto filmárske fopá. Jaeden Martell je veľký sympaťák, Ja verím, že má na plátne budúcnosť, len sa musí zásadne vyhýbať doslova a do písmena takýmto extrémne nevýrazným, bezduchým kokotinám, bez akéhokoľvek režijného zásahu, ktoré by dokázali čo i len minimálne pracovať s atmosférou či napätím. Nie vždy totiž stačí zajakávať sa, či hádzať mimikou a robiť zo seba obeť, ako vo veľmi solídnom "Defending Jacob". Normálne som ostal zarazený, aký mdlý zážitok "Mr. Harrigan's Phone" ponúkal, pričom tu absolútne nehrá rolu fakt, že je samotný snímok zaradený do horor žánru. Toto tu ani nemusíme rozoberať. Toto nie, že nie je horor, toto je len akési mysteriózne "neviem čo" pre diváka, ktorý je tak skromný, že mu stačí hotdog bez klobásy. Každopádne, za všetko hovorí status zaradenia do "PG-13". Najprv som aj myslel, že dám jednu "jagavú", no keďže ma samotný snímok len vytáčal svojou drasticky podanou nudou, budem nemilosrdný .. ()

D.Moore

Výborná adaptace Stephena Kinga - a takových není moc. Specifickou atmosféru předlohy se podařilo zachytit dokonale a Donald Sutherland i Jaeden Martell svými hereckými výkony hravě udrží divákovu pozornost až do konce, ačkoliv film je spíše pomalejší a na první pohled se toho v něm "moc neděje". Ne, není to horor, je to spíš duchařský film k zamyšlení, nevyniká šokujícími událostmi ani nějakými režijními finesami, ale to neznamená, že nemůže být zábavný a krásný. ()

MM_Ramone

V roku 2020 vyšla kniha "Keď tečie krv" (If It Bleeds). Je to zbierka štyroch noviel, ktorých autorom je americký spisovateľ Stephen King. Úvodná, v poradí prvá, sa volá "Telefón pána Harrigana" (Mr. Harrigan´s Phone). Podľa tejto zhruba sedemdesiat stranovej literárnej predlohy vznikla v roku 2022 stopäť minútová filmová adaptácia. Natočil ju režisér John Lee Hancock. Po technickej, filmárskej stránke je to v poriadku. Dokonca aj Donald Sutherland sa výborne hodil do úlohy starého milionára Harrigana. Zato ten vychrtnutý päťdesiat kilový pubertálny Harry Potter, čo bol obsadený do role Craiga mi tam vôbec nepasoval. Oproti novele, ktorú som čítal so zatajeným dychom, ma táto filmová verzia neoslovila. Nemalo to potrebnú atmosféru, prišlo mi to také akési mdlé. *** ()

darkrobyk

Jedno je jisté, pro příznivce strašidelných hororů tohle...zkrátka není. Jsem velmi mile překvapen, jak skvěle se podařilo (v což jsem nijak nedoufal) převést Kingovu povídku do filmové řeči. Kdo zná jeho tvorbu, dobře ví, že King je především vypravěč a mistr psychologického dramatu. To hlavní stojí na dialozích postav a jejich následném jednání. Sledovat naslouchajícího Harrigana a předčítajícího Craiga a jejich následné rozhovory bylo tak dokonalé, až mi bylo líto, když jejich setkání skončila. Lehce Faustovské téma, zodpovědnost, vina, moc peněz, přátelství, porozumění, samota, hledání a nacházení. Hrůza zde není prvoplánová, nýbrž je tak trochu pod kůží. A naprosto rozumím nepochopení filmu i tomu, že kdo čekal nějakou bubákovinu, která se nabízela, ale naštěstí zůstal snímek při zemi, musí být zklamán. Ale ať psal King o upírech, vlkodlacích nebo monstrech z vesmíru, tak vždy byl na prvním místě příběh lidí konajících dobro či zlo, mýlících se, hledajících a mnohdy troskotajících. Výborný vizuál a slušná hudba. Spokojenost, ale těm, co by chtěli prvoplánovou hrůzu, film nedoporučuji. ()

filmfanouch

Literární král hororů Stephen King napsal dohromady 64 knih, zároveň také přes 200 povídek, které se většinou skládali z úryvků nedopsaných knih, kdy povídky sem tam vyšli jako součást sbírky. Právě Telefon pana Harrigana je součástí sbírky If It Bleeds, která se světlem světa seznámila v roce 2020 a Netflix zakoupil práva na adaptaci tohoto příběhu. V hlavní roli se objeví Jaeden Martell, který má s dílem Stephena Kinga již dost zkušenosti skrze roli Billa v nové adaptaci románu To, titulní role pana Harrigana se poté chopil již téměř 90-letý Donald Sutherland. Stačí ovšem dva šikovní herečtí zástupci dvou odlišných generací k úspěchu?   Předně je nutno dodat, že filmový Telefon pana Harrigana není tak úplně horor, ale spíše příběhem o dospívání s nadpřirozenými jevy, které by vlastně tak trochu chtělo reflektovat to, jak se svět změnil díky existenci smartphonů. Háček zůstává ovšem pořád v tom, že je scenárista a režisér John Lee Hancock jen snaživým rutinérem, který ovšem zapomíná hlavní chod ochutit tak, aby ho divák spolkl jako malinu.   Přátelství mezi hlavním hrdinou Craigem a titulním panem Harriganem funguje spíše díky faktu, že jsou Jaeden Martell i Donald Sutherland schopní herci a ne díky faktu, že by se samotnému scénáři podařilo ono nepravděpodobné přátelství správně prodat. Nezajímavější tak zůstává právě konfrontace dvou schopných herců, jejichž věkový rozdíl je 68 let. V průběhu ovšem začne být krapet jasné, proč právě Telefon pana Harrigana se jako novela dočkal zrušení, kdy nejspíš Kingovi došlo, že je námět na plnokrevnou knihu pořád příliš banální. A při pohledu na samotný krátký příběh vlastně zůstává záhadou, proč by zrovna ten chtěl někdo adaptovat. Smysl to začne dávat i při uvědomění si toho, že za vším stojí Netflix.   Samotný příběh by přitom klidně mohl obstát jako při zemi ukotvená coming-of-age podívaná, kde středobodem vesmíru je právě dospívaní mladého chlapce s o mnoho dekád starším přítelem, které by soustavně klidně mohlo přinést ono pohoršení nad vývojem komunikačních technologií, tady to ovšem působí, že už při samotném pitchingu předlohy někdo nebyl schopen přesně vysvětlit pro koho vlastně Telefon pana Harrigana je. Pro průměrné hororové fanoušky tam je málo strašení, pro průměrné boomery je tam zase příliš nadpřirozených prvků. Vlastně to celé jen působí dojmem, že Netflix sází na to, že se s adaptacemi děl Stephena Kinga roztrhl pytel jako nikdy předtím a že na toto jméno diváci uslyší v případě čehokoliv.   John Lee Hancock poté zůstává pořád slušným rutinérem, který přináší fajn řemeslnou stránku, tím to ovšem v podstatě končí. Po jeho předchozích dvou filmech Dálniční hlídka a Střípky se opět ukazuje, že má Hancock problém s budováním atmosféry, jeho Telefon pana Harrigana by ovšem bez problému obstál jako například nejlepší epizoda Věřte nevěřte či jako jedna z lepších epizod Neuvěřitelných příběhů. Hancock vlastně triviálnost celé předlohové povídky neskryje, spíše než komentář k moderním technologiím je ve finále zajímavější motiv o pomstě a morálce, kdy ovšem háček zůstává v tom, že by zajímavější tvůrce z tohoto na první pohled dvakrát neobjemného námětu nejspíš přeci jen vytřískal krapet víc. Černý telefon (jehož autorem je Joe Hill, syn Stephena Kinga) se též povedlo z povídkového formátu přenést do bravurní celovečerní podoby, jen škoda, že to nevyšlo taky.   Telefon pana Harrigana tak ve finále funguje jen jako ten průměrně lepší originální film z produkce Netflixu, to v překladu znamená, že jde o slušné splachovadlo, které vlastně dvakrát neurazí především proto, že se rychle vykouří z hlavy. John Lee Hancock má vlastně jen štěstí v tom, že při své pověsti dvakrát výrazně zklamat nemohl, zrovna Telefon pana Harrigana by se ovšem nejspíš bez této adaptace obešel.... () (menej) (viac)

Pepinec

Šla Nuda do světa a potkala Nic. Dneska už je možný všechno, takže se vzali a narodil se jim Telefon. Existuje o nich tenhle životopisnej film, kterej se neplete jen v tom, že je to horor. Jinak je teda vedle jak Rumcajs na Šumavě. ()

Cappuccino

Nenechajte sa zmýliť žánrom. Telefón pána Harrigana nie je ani zďaleka hororom, ale skôr mysterióznou drámou, ktorá rozoberá témy novodobých technológií a ľudského svedomia. Niekedy sa snaží pôsobiť veľmi múdro a premyslene, i keď je vo svojej podstate pomerne jednoduchá a predvídateľná. Nemá síce zlú atmosféru, no čo sa úrovne strachu týka, celý čas pláva po povrchu a vôbec nezatne do živého. ()

misterz

Začiatok ešte ušiel, ale paradoxne ako sa starý pán porúčal na odpočinok a malo to začať byť zaujímavé a atmosféra naštartovať na plné obrátky, tak to dopadlo presne naopak. To jediné hororvé tu bola nevýraznosť dotiahnutá do obludných rozmerov. Mal som čo robiť, aby mi očné viečka nerozbili čelusť. Veľmi slabý podpriemer. 30/100 ()

pornogrind

Přiznávám, že se mi do filmu moc nechtělo. Příběh mě zrovna moc nenalákal a ani obsazení Jaedena Martella mi nepřipadalo jako šťastná volba. I přesto jsem dal snímku šanci a zase tak špatný jak jsem čekal to nebylo. Ikdyž jsem nakonec dostal úplně něco jinýho než jsem od filmu očekával. Teď už vím, že horor jsem pod tímto filmem hledal bláhově. Mr. Harrigan's Phone je spíš dramatem s mysteriózními prvky. Což je možná jedním z důvodů proč u hororových fanoušků(kterým jsem i já) moc pozitivních ohlasů nesklidil. Mě ale kupodivu příběh chlapce jenž 3krát týdně předčítá starouškovi knihy celkem chytil za srdce. Postupem času mezi starcem a chlapcem vzniká pouto(přátelství), který nezastaví ani smrt. Lehce přemýšlivej film, kterej je zároveň i jakousi kritikou dnešní společnosti, protože většina lidí se v dnešní době bez mobilu pomalu ani nevysere. Za mě pěkný 3 hvězdy. ()

mzss1

[55%] Pár dní před premiérou tohoto filmu na netflixu jsem se dozvěděl, že se vůbec tohle natočilo dle povídky S. Kinga. Povídka se mi celkem líbila a tak jsem byl zvědav na tuto adaptaci. Žánrově bych to vůbec nenazval hororem ani thrillerem. Za mě je to takové výpravné drama, které prezentuje mladý kluk. Ten vypráví o jeho přátelském vztahu se starým panem Harriganem. A o to jde po celý čas filmu – v podstatě o nic jiného. Nějaká ta myšlenka zde je … Jaeden Martell klučinu zahrál dobře (známe ho třeba z hororu TO), takže některé scénky třeba, kdy ho šikanuje ten velký hromotluk mi to TO docela připomene. Donlad Sutherland roli též zvládl dobře. Žádnou zásadní pointu to ve finále nemá, stejně jako v povídce, nic extra ve filmu se moc neděje, takže to může na oko působit nudně, sám bych si to víckrát nepouštěl, ale to 1 vidění mě nijak neurazilo a i mi to docela utíkalo, ale je fakt, že je to zbytečná adaptace, která mohla tedy dopadnout ještě hůře. ()

Omnibus

"Nestaňte se debily, zakopejte mobily!" Klobouk dolů před Donaldem Sutherlandem, hned dvakrát. Jednou za roli, kterou si střihnul s noblesou sobě vlastní a podruhé za odvahu, se kterou se ve svém požehnaném věku položil do (filmařské) rakve, čímž de facto výsměšně vystrčil zadek na zubatou, přešlapující mu nesměle v předsíni. Jaeden Martell se svýma očima plaché laně a jedničkou z předmětu předčítání a lichocení zazobaným starcům mu zdatně sekundoval, jakmile však osaměl, jeho výkon šel dolů, čili postava do kytek. Vnitřně rozerván, pochybnostmi zmítán, svědomím sžírán, zatím ne muž, chováním spíš žena: Nevím co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu. A až to dostanu, tak se z toho zvencnu. Mravní poučení z příběhu: Až si budete objednávat vraždu nějakého zmrda, přihoďte k objednávce i vymlácení zubů vašemu svědomí. To aby vás pak nemohlo hryzat (a mě tím prudit). Závěrem, abych potěšil starého pána, milovníka knih, posílám mu pod zvonící kytky mou parafrázi románové fantasy klasiky: "Jeden iPhone vládne všem, jeden jim všem káže, do Bohnic vás přivede, do nicoty sváže."  ()

kingik

Záhada mobilního telefonu, který i po smrti svého majitele komunikuje a zřejmě způsobuje i mysteriózní úmrtí. Tenhle horor neuspokojí diváky lačnící po něčem jednoduše krvavém, o něco větší pochoutkou bude pro milovníky záhad a náznaků sofistikovanosti. Stále je ale dost prostoru pro dost pomalé tempo a nevzrušivý průběh scén, potažmo celého filmu. Samotářský starý bohatý pán se jednoho dne domluví s chlapcem ze sousedství, aby mu předčítal ze sbírky knih. Středoškolák začne ke starému muži docházet na pravidelná odpolední setkání několikrát do týdne a stanou se z nich přátelé. Z výhry pak mladík koupí svému o mnoho generací staršímu příteli první iPhone, naučí ho s ním zacházet a správně používat, který po smrti starce následně vloží do jeho rakve. A jednoho dne mu přijde ze záhrobí záhadná a na první pohled nesmyslná textovka z telefonu nebožtíka. A to není zdaleka všechno, dojde k několika nevysvětlitelně náhlým úmrtím z mladíkova okolí. Pro záhadology by to v podstatě mohlo stačit. U vytržení budou při zjištění, že jde o zpracovaný literární námět Stephena Kinga, pro mnohé ještě stále nepřekonatelného mistra hororu. První polovina filmu ani trochu horor nepřipomíná. Chlapec čte ze známých i méně známých literárních děl, stařík s oblibou naslouchá, občas prohodí spolu pár naprosto nezajímavých vět a to se celé tak nějak kolovrátkově a bez špetky vzruchu opakuje. První náznak něčeho nadpřirozeného a abnormálního přichází tak nějak později, když klučina dostane první velký orgasmus z nenadálé záhrobní komunikace. Nutno dodat, že až do konce film nepřijde s žádným vysvětlením. Divák tedy nezjistí, proč se tak dělo a co mělo být na filmu skutečně hororového. V obsazení se slabiny scénáře a unylost režie Johna Lee Hancocka snažili vykompenzovat mladý Jaeden Martell a velezkušený Donald Sutherland. A v podstatě se jim dařilo zaujmout. I když film měl určitý náznak potenciálu, dokonce i jistá neotřelost byla přítomna, většinou se mu nepodařilo překročit průměr. Přišlo mě, že rozpočet dovoloval jen pár nadstandardních scén, jednalo se třeba o působivěji natočenou autohavárii. V naplnění hororových atributů to dost vázlo. A optimální výsledek se nedostavil. 5/10 ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)