Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

Lefty86

Horor ani thriller to není. Je to spíš takový drama o klukovi kterýmu umře starý kámoš a on se s tím neumí moc vypořádat, dochodí školu, přihlásí se na univerzitu, protože nebožtík mu odkázal peníze na studium. Mezitím se udějou dvě podivný úmrtí.  Konec. Ale tím neříkám že je to blbý film, je to zajímavý, dobře zahraný ale jako by tvůrci nevěděli čím chtějí aby ten film byl. ()

ArthasKarfa

Velmi zajímavý film s dobře voleným prostředím a zápletkou. Chvilkami ztísněný a nevypočítatelný. Čtení jako vědění a zdroj úvah nad životem a smrtí. ()

Wancohoff

Cely film clovek caka, kedy sa uz konecne nieco zacne diat... no nezacne.... p.s. netflix film oznacuje ako dramu od 13+ preco je tu ma csfd horor ??? S hororom to nema absolutne nic spolocne.. s nudnou dramou ano.. ()

Warhorr

Horor ? Zdaleka ne. Vlastně ani náhodou. Film nese tohle označení asi jen skrz toho, že je to automaticky King, jinak si to nedokážu představit. Nejlepším momentem ve filmu je, když klučina začne dostávat občas zprávy na mobil od svého mrtvého přítele. Není to napínavý, strašidelný, záhadný, žádný jumpscare, tady není vlastně absolutně vůbec nic. Chvílkama to působí jako reklama na iphone a hlavně netravte tolik času s moderními technologiemi. Jen další zprznění Kingova díla, nic víc. Tohle byly prozatím ty nejzbytečnější strávené minuty co jsem letos u hororu zažil. Zbytečné stejně tak jako celý film. Nikdy se nenavažuji a ani bych se nenavážel do nikoho, komu se líbí takový a onaký film. Ten, kdo ale dokáže dát tomuto víc než průměrné hodnocení musí mít teda kurevskou kuráž a laťku položenou raději ani nechci vědět jak. ()

BOURQUE

Koncepčne je to skromná adaptácia modernej poviedky z pera S.K. Má to potrebné prostredie, dvaja hlavné postavy v podaní Jaeden Martell / Donald Sutherland majú potrebnú chémiu. Čo nemá, tak to je hlbšia (a trochu mysterióznejšia) atmosféra, doplnené s „Kingovským“ pocitom strachu a hrôzy. Skúste ignorovať menej ambiciózny záver. Čítanie z dobrých kníh a myšlienky o mobilu, sociálnych sieti a podobných veciach (najmä z pohľadu Kingu) boli dobré .Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

domirovec

Popravdě moc nerozumím některým komentářům od nějakých pár zdejších hlubokomyslných filmových znalců, že prý se tam toho na první pohled moc neděje. Problém je však v tom, že se v tom filmu fakt nic neděje. Jakože vůbec nic. A nebo při nejmenším nic hrůzu nahánějící či děsivé. Prostě nic takového. Harriganův telefon tedy rozhodně není telefon s galerií plnou děsně tajemných a strašidelných videí či fotek, které by disponovaly alespoň špetkou napětí. Velká škoda. On už ten samotný nápad však stojí pěkně za prd, omlouvám se, pane Stephene Králi. Přihodím tu však jednu hvězdičku za Ronalda McDonalda Sutherlanda a toho šikovnýho klučiny, který se prej zná s tím šíleným, jako klaun namaskovaným magorem se zálibou pobývat v kanálech.. 1/5 ()

Rathalos

Uz pri pohlade na to,ze predloha k tejto zalezitosti je od velikana Stephena Kinga,ma uistila,ze stoji za to pustit si to a nemylil som sa,hned na zaciatku musim upozornit,ze sa nejedna o horor,skor by som sa priklonil k mysterioznej drame,ale so skvelym i zaujimavym nametom a urcite ma tento film aj obrovsky potencial,taktiez pochvalim Jaedena Martella,ktory bol presvedcivy ako herec,cize ak si to teraz po skonceni premietnem spatne,tak mi to stale vychadza na pat hviezd,aj tak bude...:⁠-⁠) ()

Olík

Až teď, když otvírám ČeskoSlovenskou Filmovou Databázi, s úmyslem napsat své hodnocení, se dozvídám, že jde a adaptaci povídky Stephena Kinga. To ledacos vysvětluje, ale rovnou musím dodat, že jde o jednu z nejslabších „Kingovek“, které jsem kdy viděl. Bez atmosféry, bez emocí, bez akce. Vůbec jsem se nedokázal ukotvit v nějaké rovině. Chvilku jsem si připadal jako v románu Charlese Dickense, pak v reklamě na mobilního operátora, občas i ten King byl cítit a najednou zase ne. Nevím, jestli to nazvat jedním z mála pozitiv, ale Telefon pana Harrigana je z těch filmů, kterému nemusíte věnovat 100% pozornost….dalo by se říct, že ho stačí poslouchat a sledovat jenom jedním očkem. Ale na druhou stranu, je to to co chceme? ()

Rockerman

Bylo zaděláno na dobré mysteriózní drama (horor opravdu ne), ale právě ve druhé části kdy měla ta tajuplnost vrcholit ve spojení se záhrobím se vše nějak rozmělnilo a pokazilo. Do smrti pana Harrigana mě to paradoxně bavilo víc. ()

montongery

Chápu, že to je takový nevyhraněný film - ani horror, ani existenční drama, ani plnohodnotná kritika nějakého jevu. Vše tu je takové napůl. Ale pár okamžiků se mi zde líbí. Hlavně neustálé divákovo očekávání něco horšího a strašidelnějšího - taková hra režiséra s divákem. A pak prostě osvědčení Kingovský model - hluboké lesy Maine, drama na střední a osobní démoni hrdinů. Když tohle zmixujete, tak se nemusíte ani snažit a něco jakž takž čitelného či koukatelného vypotíte. Plus zde samozřejmě zjednodušená ale velmi trefná kritika moderních technologií. Nejen povídka v knize, ale i taková nenáročná filmová povídka či jednohubka. ()

helraiser

V každém případě tenhle film není pro každého a už vůbec ne pro toho kdo u filmu není ochoten přemýšlet, protože přesně o tom tenhle film je. Žádná jízda přeplněná akcí, ale pomalu plynoucí film k zamyšlení, což hodně lidí nerozdejchá o čemž jednoznačně vypovídá zdejší hodnocení. Já byl ovšem spokojen a film jsem si náležitě užil i když jsem čekal něco trošku jiného, ale dokážu ocenit jeho hloubku. ()

KUFI

Filmy podel Kingovo knizek jsou az na vyjimky dobry. Tohle je teda zrovna spis prumerny, kvality Shining, Stand by me, Secret window nebo 1408 to zdaleka nedosahuje ()

ex.it

Nápad mi to přišel úžasný. A navíc když je předlohou povídka od Kinga. Jenže... celý film jsem vlastně na něco čekala, na nějaký zvrat, akci... prostě cokoli. A nejen, že jsem se ničeho z toho nedočkala, ale jakmile se objevily závěrečné titulky, zůstala jsem dost zklamaně sedět a jediné, co mě napadlo bylo: jak je možné, že něco, co má takový potenciál, někdo dokáže takhle promarnit? ()

Mini_X

(Nečetl jsem povídku )  Nová filmová adaptace, knihy od Stephana Kinga dorazila na Netflix. Telefon pana Harrigana je hovorový snímek, který však vůbec nepůsobí jako horor, ale než přijdu na negativa tak řeknu pozitiva. První část filmů podle mě funguje překvapivě dobře, sledujeme Gregovo dětství a taky jak trávil většinu času z panem Harriganem a film si dává na čas než se začne něco dít. Vztah mezi Gregem a Harriganem funguje dobře a scény kdy mezi sebou mluví jsou atmosférické. Ale můj velký problém z filmem je ten, že druhá část filmu už nefunguje tak dobře. V druhý části se máme dočkat už hovorových prvku, ale oni buď tam nejsou nebo nejsou atmosférické,což je dle mě velký problém. Z telefonem pana Harrigana se sním moc nepracuje, a občas zapomenete, že to je ve filmů. No a ke konci musím říct, že film působí, že už končí, ale ve skutečnosti ne. Musím říct, že se jedná o průměrný film, a film si zaslouží. 4/10 ()

Likan7

Být to sociální drama o neobvyklém přátelství mezi dospívajícím klukem a mužem na sklonku života, napařil bych asi minimálně 4*. Sutherland i Martell jsou totiž natolik schopní a sehraní, že mi první polovina, která je právě taková, velmi sedla. Jenže je to "podle Kinga" takže se to v půlce zlomí v nefunkční mysteriózní slátaninu, kterou jsem protrpěl. Škoda, těch prvních 30-40 minut bylo velmi fajn. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)